logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Методичні розробки.

"Розвиток зв'язного мовлення у дітей 5-6 років з мовними патологіями"

Автор: логопед МДОУ "Дитячий садок N 43" міста Казані РТ Ruzaeva Ірина Володимирівна

ЗМІСТ.

ВВЕДЕННЯ

ГЛАВА I. ХАРАКТЕРИСТИКА ЗВ'ЯЗКОВОЮ УСНІЙ МОНОЛОГІЧНОЮ ПРОМОВИ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

1.1. ОСОБЛИВОСТІ ПОРУШЕННЯ ЗВ'ЯЗКОВОЮ УСНІЙ МОНОЛОГІЧНОЮ МОВИ В ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З НЕДОРОЗВИНЕННЯМ МОВИ.

1.2. ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЗВ'ЯЗКОВОЮ УСНІЙ МОНОЛОГІЧНОЮ МОВИ В ДІТЕЙ З ПРОБЛЕМАМИ В МОВНОМУ РОЗВИТКУ

1.3. АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ ЗІ СТАРШИМИ ДОШКІЛЬНИКАМИ, ЩО МАЮТЬ ПОРУШЕННЯ МОВИ

ГЛАВА II. ПРОГРАМА ПО РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАГАЛЬНИМ НЕДОРОЗВИНЕННЯМ ПРОМОВИ III РІВНЯ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Основні вимоги до рівня підготовки вихованців.

Способи перевірки знань умінь і навичок.

ЗМІСТ ПРОГРАМИ

КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ ТА ЛІТЕРАТУРНО ХУДОЖНІ ВІКТОРИНИ

Заняття 1.

Заняття 2.

Заняття 3.

Заняття 4.

Заняття 5.

Заняття 6.

Заняття 7.

Заняття 8.

ДВА КУРЧАТИ

БДЖІЛКИ НА РОЗВІДКАХ

НА МАШИНІ

БІБЛІОГРАФІЯ

 

 

Заняття 3.

ТЕМА: складання простого описового оповідання на тему "Осінь" за планом - схемою

МЕТА: Формувати навички складання описового оповідання на тему "Осінь" (з опорою на схеми), Формувати навички зв'язності, розгорнутого, безперервності висловлювання.
Розширювати і активізувати словниковий запас за лексичним темами "Осінь";
Удосконалювати психологічну базу мови, збільшувати обсяг
короткочасної лінійної пам'яті до шести елементів;
Розвивати загальну моторику;
Виховувати доброту, чуйність;
Показати унікальність природи Татарстану.

ОБЛАДНАННЯ: вінок Осені, осіннє листя з планом - схемою, зошити, кольорові олівці,
магнітофон.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

I. Організаційний момент
Л.: Послухайте уважно загадку:
Несу я врожаї,
Поля знову посіваю,
Птахів на південь відправляю,
Дерева прикрашаю,
Але не торкаюся сосен і ялинок, я ...? (Осінь.)
Закрийте очі. (Одягає вінок і бере букет осіннього листя.) Відкрийте очі. Хто я? Діти. Осінь.
Логопед. А чому ви так думаєте?
Діти. Ви схожі на Осінь казки, у Вас букет з осіннього листя
Л.: Пограємо в гру "До нас завітала осінь"
Ми чекали :(осінь) Довго не було :(осені)
Ми раби :(осені) Люди одягаються тепло :(Восени)
Діти співають пісні про :(осені) Ми любимо :(осінь)

II. Основна частина
1. Складання речень за схемами
Л.: Сьогодні я до вас прийшла з букетом осіннього листя. Ці листи не прості, а з сюрпризами - схемами, які допоможуть нам скласти розповідь про осінь. Ось наш помічник перший листок-сюрприз. (На складальному полотні логопед виставляє схему "сонця".)
Про що ми будемо складати пропозицію?
Діти. Про сонце.
Л.: Яке буває сонце?
Діти. Кругле, жовте, гарне, веселе, яскраве.
Л.: А як сонце світить і гріє восени?
Діти. Восени сонце світить, але не гріє слабо. Хмари часто закривають сонце.
Л.: А тепер подивіться на схему. Про що зараз ми будемо розповідати? (Виставляє умовне позначення "неба".)
Діти: Про небо.
Л.: Що можна сказати про осіннє небо?
Діти. Небо восени буває похмуре, сіре, похмуре, нерадісне, сумне; часто йде дощ.
Л.: Що ви можете сказати про дерева, їх вбранні? Якими дерева стають на початку осені?
(На набірне полотно поміщає схему "дерева".)
Діти. Листя на деревах стають жовтими, червоними, оранжевими. У окремих рослин зберігаються зелені листя.
Л.: Як можна назвати одним словом жовті, червоні, помаранчеві листя? Які вони?
Діти. Різнокольорові, різні, красиві.
Назвіть одним словом осіннє явище природи, коли падає листя. Як ви розумієте слово листопад?
Л.: А тепер давайте пригадаємо все, що ми говорили про дерева.
Діти. Листя на деревах стають різнобарвними. Починається листопад. До кінця осені дерева стоять голі.
Л.: Про що тепер будемо складати пропозицію? (Виставляє умовне позначення "землі".)
Діти. Про землю.
Л.: Чим покрита земля восени?
Діти. Земля вкрита опалим листям, сухою травою, гілками, шишками та голками від ялинок.
Л.: А що це за зелена травичка на полях? Це озимі. (пояснення слова)

III. Проведення динамічної паузи
Тихо звучить музика.
Л.: Хлопці, давайте пограємо. Ми разом будемо розповідати вірш і ритмічно виконувати рухи.
Осінь, ми йдемо гуляти. Діти поперемінно тупотять носками ніг, п'яти на місці
Листя сиплються дощем, Піднімають і опускають руки.
Під ногами шелестить Труть долоні одна об одну, спочатку повільно,
І шарудить, шелестить, шарудить. Поступово прискорюючи темп
Вітер листя піднімає. Піднімають і опускають руки.
І під ноги опускає.
Жене вітер нас геть - Поперемінно тупотять носками ніг, п'яти на місці.
Вирушаємо додому.

IV. Актуалізація знань
Л.: Поки ми гуляли, з'явився новий листок зі схемою. (На складальному полотні виставляє схему "птахи".) Про кого ми будемо говорити?
Діти: Про птахів.
Л.: Які зміни відбуваються в житті птахів восени?
Діти. Перелітні птахи восени відлітають у теплі краї, а зимуючі залишаються з нами.
Л.: Скажіть, а чому це відбувається?
Діти. Багато птахи бояться холоду, влітку вони харчувалися мошками, жучками, а тепер їх немає.
Л.: чи Легко в дорозі перелітним птахам?
Діти. Немає, багато з них гинуть в дорозі, їх підстерігає небезпека під час польоту.
Л.: А як можна допомогти зимуючим птахам?
Діти. Птахів треба годувати, їх не можна лякати, до них потрібно ставитися дбайливо.
Л.: Що роблять тварини восени.?. (На набірне полотно поміщається умовне позначення "тварини".)
Діти. Тварини готуються до зими.
Л.: Як вони готуються?
Діти. Білка і заєць змінюють забарвлення шерсті. Білка готує запаси на зиму. Ведмідь і їжак впадають в зимову сплячку.
Л.: Як люди допомагають тваринам вижити в умовах зими?
Діти. Лісники заготовляють корм для окремих тварин.

V. Складання описового оповідання за схемами
Л.: Уважно подивіться на схеми і розкажіть про осінь, тобто складіть розповідь.
Діти складають розповідь-опис за схемами.

Зразок розповіді. Восени сонце світить, але не гріє слабо. Небо похмуре, вкрите хмарами. Листя на деревах стають різнобарвними. Починається листопад. До кінця осені дерева стоять голі. Земля вкрита опалим листям. Перелітні птахи восени відлітають у теплі краї, а зимуючі залишаються з нами. Тварини готуються до зими. Білка і заєць змінюють забарвлення шерсті. Білка готує запаси на зиму. Ведмідь і їжак впадають в зимову сплячку.

VI. Підсумок заняття
Л.: Ось яка дивовижна осінь у нас в республіці! Ви всі добре відповідали на питання намагалися правильно, красиво розповідати, були активними. На прощання я хочу подарувати вам осіннє листя. Ви вдома розфарбуйте їх і розкажіть своїм батькам про осінь, прекрасному часу року, її прикмети. До побачення.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове