logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Методичні розробки.

"Розвиток зв'язного мовлення у дітей 5-6 років з мовними патологіями"

Автор: логопед МДОУ "Дитячий садок N 43" міста Казані РТ Ruzaeva Ірина Володимирівна

ЗМІСТ.

ВВЕДЕННЯ

ГЛАВА I. ХАРАКТЕРИСТИКА ЗВ'ЯЗКОВОЮ УСНІЙ МОНОЛОГІЧНОЮ ПРОМОВИ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

1.1. ОСОБЛИВОСТІ ПОРУШЕННЯ ЗВ'ЯЗКОВОЮ УСНІЙ МОНОЛОГІЧНОЮ МОВИ В ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З НЕДОРОЗВИНЕННЯМ МОВИ.

1.2. ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЗВ'ЯЗКОВОЮ УСНІЙ МОНОЛОГІЧНОЮ МОВИ В ДІТЕЙ З ПРОБЛЕМАМИ В МОВНОМУ РОЗВИТКУ

1.3. АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ ЗІ СТАРШИМИ ДОШКІЛЬНИКАМИ, ЩО МАЮТЬ ПОРУШЕННЯ МОВИ

ГЛАВА II. ПРОГРАМА ПО РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ ІЗ ЗАГАЛЬНИМ НЕДОРОЗВИНЕННЯМ ПРОМОВИ III РІВНЯ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Основні вимоги до рівня підготовки вихованців.

Способи перевірки знань умінь і навичок.

ЗМІСТ ПРОГРАМИ

КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ ТА ЛІТЕРАТУРНО ХУДОЖНІ ВІКТОРИНИ

Заняття 1.

Заняття 2.

Заняття 3.

Заняття 4.

Заняття 5.

Заняття 6.

Заняття 7.

Заняття 8.

ДВА КУРЧАТИ

БДЖІЛКИ НА РОЗВІДКАХ

НА МАШИНІ

БІБЛІОГРАФІЯ

 

 

Заняття 2.

ТЕМА: розповідь Павлової "На машині" за мнемотаблице

МЕТА: навчити переказувати текст зв'язно, послідовно, логічно;
Інтонаційно передавати діалог дійових осіб;
Вміння використовувати різноманітні засоби зв'язку, що забезпечують цілісність
і зв'язність тексту;
навчити розуміти тему висловлювання;
розвиток контролю мови, через прослуховування переказу на магнітофоні;
повтор лексичної теми "Транспорт", "Зима"
збагачення пасивного словника новим словом "перекинутися", "наїхати на
камінь"
робота з прислів'ям "Один в полі не воїн"

ОБЛАДНАННЯ: розповідь Н. Павлової "На машині", чарівна паличка, предметні картинки
за темою "Транспорт", мнемотаблица для переказу, Мишка - шептунишка,
чарівний клубочок, диктофон.
ХІД ЗАНЯТТЯ:

  1. Орг. момент

Л.: Сяде той, хто назве мені слова навпаки.
Від'їхати - під'їхати вилетів - залетів
В'їхати з'їхати злетів - приземлився
Виїхати - заїхати покотив - прикотив
Полетіти - прилетіти поплив - приплив
Л.: Про що так можна сказати? (Про транспорт)

  1. Сюрпризный момент

Л.: Сьогодні ми з вами відправимося у подорож на завод. Хочете? Закриваємо очі і вимовляємо хором заклинання: БА-БО-БУ-БЫСЬ - на заводі виявися.
Ось ми з вами і на великому заводі республіки Татарстан - КАМаз. Подивіться навколо, скільки цікавих корисних і потрібних машин виробляє цей завод гігант (вивішуються картинки з транспортом)
Л.: А ви можете сказати, що робить цей транспорт? Пограємо в гру "Скажи правильно".
Машина (Їде) поїзд (гуде)
Літак летить) тролейбус, автобус (йде, сигналить)
Корабель (пливе) трамвай (дзвенить)

  1. Читання тексту з наочністю.

Л.: Прогулюючись по заводу, я почула дивну історію, яка сталася тут. Хочете послухати? Розповіла мені цю історію Павлова.
Мишка, Зайчик і Собачка сіли в машину і поїхали. Їдуть, їдуть. Наїхали на камінь. Бух! - і перекинулися! Полетіли хто куди! Сидять на землі. Плачуть. Але їхати-то далі треба! Тут Мишка і каже: - А я машину підніму.
Стала підіймати, та ніяк не підняти! Зайчик каже: --Дай-но я підніму. Я сильніше.
Став піднімати, та ніяк не підняти! А Песик каже: --Давайте-но, хлопці, всі разом піднімати. Стали піднімати всі разом. Раз! - і підняли!
Влізли на машину. А машина не йде: камінь задні колеса не пускає.
Тут Мишка і каже: - А я камінь в бік столкну.
Стала штовхати, та ніяк не зіштовхнути! Зайчик каже: --Дай-но я столкну. Я сильніше. Став штовхати, та ніяк не зіштовхнути! А Песик каже: - А давайте-но, хлопці, всі разом штовхати. Стали штовхати всі разом. Раз!- і зіштовхнули камінь в сторону. Влізли на машину і поїхали. Їдуть, їдуть, їдуть і не перекидаються. От як добре!

  1. Словникова робота.

Л.: Як ви поясните слова і вирази "перекинутися", "наїхати на камінь"

  1. Ф/хвилинка "Машина"

Л.: Ми втомилися по заводу гуляти, відпочинемо трохи.
Не літає не дзижчить,
Жук по вулиці біжить.
І горять в очах жука
Два блискучих вогника.

  1. Повторне читання з установкою на переказ мнемотаблице

 

  1. Переказ розповіді дітьми

(Якщо у дитини виникають труднощі при побудові фрази для відповіді, то застосовується підказка з допомогою "Мишки - шептунишки"-це іграшка, яка допоможе дитині, підібрати потрібне слово або речення. Мишкою може підказувати сильний дитина)

  1. Робота з прислів'ям

Л: А давайте пригадаємо прислів'я про дружбу. (Один у полі не воїн. Крапля мала, а по краплі буде море. Не май 100 рублів, а май сто друзів. Де дорожать дружбою, там і вороги тремтять і ін).

  1. Підсумок

Л.: Ось і закінчилась наша подорож, пора повертатися. До побачення, завод, ми до тебе ще прийдемо

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове