logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Розвиток зв'язного мовлення дітей.

Автор: Оксана Козловських.

 

Заняття з ознайомлення з навколишнім світом і конструювання. (старша група).
Тема: Меблі

Мета. Закріпити знання про меблів, про різних матеріалах, з яких виготовляють меблі; вчити фантазувати, придумувати нові якості для меблів; закріплювати навички роботи з будівельним матеріалом, використовуючи всі його різноманітність. Дати дітям можливість придумати "рекламу" свого виробу. Розвивати уяву, спостережливість.

Матеріал. Малюнок із зображенням давньої печери, багаття, шкур тварин і т. д. Малюнок із зображенням російської хати та її оздоблення; предмети меблів сучасного побуту (іграшки або картинки). Набори будівельного матеріалу за кількістю дітей.

Попередня робота. Розглядання ілюстрацій із зображенням меблів, виготовленої з різних матеріалів: м'якою, дерев'яної, ковані з заліза, скляної, пластикової; бесіда про те, хто і як виготовляє меблі.

Хід заняття.

Вихователь: Хлопці, сьогодні я запрошують вас в подорож у світ речей, які оточують нас. Колись давним-давно жили стародавні люди, які не вміли будувати хат і жили в печерах (малюнок із зображенням давньої печери, багаття, шкур тварин тощо). Діти, як ви думаєте, на чому спали люди? На чому сиділи? На чому готували їжу? (відповіді дітей)

Йшли століття, змінювався людина, змінювалося і його житло. (малюнок із зображенням російської хати та її оздоблення) Що нового з'явилося в побуті людини? (відповіді дітей)

Пройшло ще чимало років. Мінялися люди, мінялися їх смаки і мода, змінювалася і меблі. Зараз у кожного в будинку є меблі. Сьогодні людина вже не може обходитися без меблів. Вона стала гарніше, зручніше. Люди навчилися робити меблі з різних матеріалів: дерева, металу, пластмаси, скла.

- А які переваги у залізної меблів? (міцна, не ламається, але дуже важка)

- Якими властивостями володіє дерев'яні меблі? (красива, міцна, добре пахне лісом, її можна пофарбувати в різні кольори)

- А пластмасові меблі, чим хороша? (легка, яскрава, добре миється)

- Як ви думаєте, що добре і що погано в скляних меблів? (вона красива, через неї добре видно, але її легко розбити)

Вихователь: вірно, у кожній меблів є свої переваги і недоліки, тому кожен для свого Ома вибирає ту меблі, яка йому більше подобається.

Фізкультхвилинка "Пильщики"

Заїла пила, діти стоять парами, одна нога виставлена вперед,

Зажужжала як бджола, руки схрещені в зап'ястях,

Отпилила шматок, виконують руками рухи, що імітують

Наскочила на сучок, процес напилення дров

Лопнула і встала - кидком відпускають руки вниз

Починай спочатку. міняються місцями

Вихователь: Хлопці, а вдома у вас у всіх є меблі? Яка? Коли ви станете дорослими, ви побачите зовсім іншу меблі. А хто ж буде її робити? Її ви будете робити, коли виростите, або ваші друзі і знайомі. Я вам пропоную винайти нові меблі, згодні? Тоді увагу, в нашій групі відкривається меблева фабрика. Давайте розділимося на дві команди. Перша команда - це меблевий цех 1, в якому будуть винаходити новий шафа. А друга команда це меблевий цех 2, в ньому будуть винаходити нове ліжко.

Підійдіть до столів (діти підходять до столів, на яких стоїть різний будівельний матеріал і будують меблі - ліжко і шафа).

Далі дітям пропонується прорекламувати свої винаходи.

Вихователь: Хлопці, ми з вами створили меблі майбутнього і вона у нас не зовсім звичайна. Властивості для нашої меблів подарують інші предмети. Наприклад:

 

Вихователь: Давайте охарактеризуємо ці предмети. Які відмінні властивості або ознаки є в цих предметів, або хто назве більше слів-ознак.
- М'яч, який? (гумовий, скаче, веселий, футбольний)
- Відро, яке? (залізне, повне, велике, жовте)

Вихователь: Давайте виберемо ті ознаки, які ми подаруємо новому шафі. Присвоїмо дані властивості шафі.
Коли шафа може бути гумовим? (коли у нього складуть багато іграшок, він розтягується, і стає гумовим)
- А скачущим? (коли діти веселяться, грають, скачуть, і шафа скаче разом з дітьми)
- А чому він може стати залізним? (тому, що мама прийшла перевіряти порядок, а шафа не відкривається - він став залізним)
- Хлопці, чи може справжній шафа володіти такими властивостями насправді? (варіанти відповідей дітей)
- Подумайте і складіть свою розповідь про новий шафі.
Робота по наділенню ліжка новими властивостями проводиться за тією ж схемою, що і з шафою. Далі дітям пропонується колективно придумати рекламу для своїх меблів і вибрати того, хто її озвучить.

Реклама нового шафи:
Шафа для дитячої кімнати, гумовий, скаче, веселий, залізний.

Діти не люблять збирати свої іграшки, і тому складають їх у шафу як попало. Тому шафа розтягується, стає гумовим. А ще діти, коли прибираються, вони шумлять і бавляться. Шафі стає весело, і він скаче разом з ними. А коли приходить мама, шафа стає залізним. І мама не може його відкрити і перевірити, як діти склали свої іграшки. Така шафа для дітей, просто знахідка.

Реклама ліжка:
Гарна, кучерява ліжко з казками. У неї ковдру і покривало все в мереживах і рюшках, і тому вона кучерява і красива. А коли діти в неї лягають спати, вона показує мультики і розповідає казки уві сні. Купуйте нашу ліжко і вам будуть сниться добрі сни.

Вихователь: Я сподіваюся наша нова, незвичайна меблі сподобається жителям майбутнього.

- Як ви думаєте, які властивості нової меблів можуть сподобатися людям найбільше? Чому?
- А які властивості можуть не сподобатися і чому?
- Що вам сподобалося робити більше всього? А що викликало труднощі?
- Молодці хлопці! Ми сьогодні добре попрацювали.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове