![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.Розвиток зв'язного мовлення дітей.Автор: Оксана Козловських.
Заняття з образотворчої діяльності (старша група).Тема: У світі тваринМета: Вправляти дітей у зображенні фантастичних тварин, використовуючи знайомі прийоми малювання; познайомити дітей з новою технікою малювання пухнастою, твердою щіткою. Розвивати фантазію, творчу уяву. Познайомити з новим словом "анімаліст". Матеріали: Альбомний аркуш на кожну дитину, фарби, два пензлики (одна звичайна, інша жорстка, пухнаста); предметні картинки із зображенням різних тварин; лялька "Художник" або картинка з зображенням художника. Попередня робота: Розглядання ілюстрацій різних художників - анімалістів, альбомів з фотографіями тварин. Хід заняття Художник: Я завжди малював в компанії своїх друзів, художників - анімалістів. А тепер вони всі роз'їхалися в різні країни і мені дуже нудно малювати одному. Вихователь: Ну, в цьому горі ми з хлопцями легко зможемо тобі допомогти. Пропоную вам, хлопці перетвориться в анімалістів, але не простих, а фантастичних і придумати своїх фантастичних тварин, а потім усім разом намалювати цих тварин. Вправа "Назви ознаки тварини".Вихователь: Виберіть картинку з вподобаним тваринам. Назвіть три слова-визначення, які описують ваше тварина (діти називають найбільш характерні ознаки тваринного, наприклад: заєць - довговухий, полохливий, вміє високо стрибати тощо). Вихователь: Але ми з вами вирішили, що це тварина не просте, а фантастичне, і володіє незвичайними якостями і властивостями. Щоб дізнатися якими властивостями вони володіють, виберіть дві картки із зображенням тих тварин, які вам більше подобаються (діти вибирають картки із запропонованого набору). Скажіть, чим ця тварина відрізняється від інших (діти називають відмітні ознаки обраних тварин). Примітка: на перших етапах роботи краще використовувати картинки тварин з яскраво вираженими ознаками зовнішнього вигляду, наприклад: у слона великі вуха та довгий хобот, у лося - гіллясті роги, у зайця довгі вуха, у миші - тонкий довгий хвіст і т. д. Вихователь: А тепер уявіть, що вибране вами тварина володіють новими властивостями та якостями. Наприклад, я вибрала слона. Йому я буду надавати нові ознаки. Далі я вибрала лисицю і жирафа. Ці тварини подарують свої ознаки - слону. Вихователь: Хлопці, назвіть ознаки цих тварин. Яка лисиця? (руда, хитра) А жираф який? (високий, плямистий) Тепер давай ознаки лисиці приміряємо для слона. Коли слон може бути рудим? Діти: Рудий слон - той, який сходив в перукарню і його пофарбували в рудий колір. Вихователь: А коли слон може стати високим? І чому він стане плямистим? Діти: Слон взув туфлі на високих підборах і став високим. А плямистим він став тому, що валявся в піску. Вихователь: Дуже цікаве і незвичайне виходить тварина! А тепер охарактеризуйте своїх тварин, і отримані назвіть ознаки того тварині, яке ви обрали першим. Після того, як діти придумали своїх тварин, їм пропонується намалювати. Вихователь: Хлопці, анималисты використовують у своїй роботі незвичайну техніку малювання. У такого художника дві пензлики, як і у нас. Одна м'яка і тонка, а інша пухнаста. І малює вона кошлаті лінії" з "распушенными" краями. Вона боїться води, а фарбу набирає тільки на кінчик. Перш, ніж що-небудь намалювати, вона витирає хвостик про папір, стає напівсухий і тому залишає слід на папері переривчастий, пухкий, який дуже нагадує теплу шубку тварин (педагог супроводжує свої слова показом). А коли ми намалюємо шубку, візьмемо тоненький пензлик і намалюємо мордочку і вушка. У висновку вихователь пропонує дітям організувати виставку робіт і розповісти про своїх фантастичних тварин. Ускладнення: вибрані об'єкти міняються місцями; ознаки неживого об'єкта присвоюються живому; |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||