logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Розвиток зв'язного мовлення дітей.

Автор: Оксана Козловських.

Заняття з розвитку мовлення (старша група).
Зима.

Мета: закріпити у дітей знання ознак зимових явищ природи; збагачувати словник з допомогою прикметників. Вчити дітей розуміти приховане або метафоричне значення фразеологізмів. Розвивати логічне мислення, вміння розгадувати загадки, розвивати фантазію; виховувати любов до природи. Розвивати слухове увагу.

Матеріали: зображення будиночка з зачиненими віконницями, картина із зображенням зимового пейзажу, картки із зображенням паровоза, подушки; невеликі аркуші білого паперу, кольорові олівці, фломастери.

Попередня робота: спостереження в природі, розглядання ілюстрацій; читання художньої літератури з теми: З. Александрова "Сніжок", І Суриков "Зима", російських народних казок "Два Мороза", "Морозко"

Хід заняття

Перед дітьми стоїть зображення будиночка із закритими віконницями.

Вихователь: Хлопці, хочете дізнатися, що сховалося за зачиненими віконницями будиночка? Тоді давайте отгадаем загадку і дізнаємося, про що ми з вами будемо розмовляти на занятті.
Хто, вгадай-ка?
Сива господиня!
Трусне перинки,
Над світом пушинки?
Діти: Зима.
Вихователь: Вірно, зима (вихователь відкриває віконниці, а там картина із зимовим пейзажем). Як ви думаєте, чому кажуть: "Мороз не великий, та стояти не велить", " Бережи ніс у великий мороз" (відповіді дітей). Хлопці, скажіть, а які зміни відбуваються в природі взимку? (випадає сніг, сонце мало гріє, холодно, і т. д.). А яка вона, зима? (холодна, похмура, вітряна, тощо). А ще, зима, час веселих дитячих ігор і забав. Які зимові ігри ви знаєте? (діти перераховують) А хочете пограти?

Ритмічна гра "Метелиця"

- Метелиця, метелиця, діти розбігаються врізнобіч
Сніг полем стелиться. виконують плавні рухи руками
Хто крутиться, крутиться, вільно кружляють
Той заметелится. присідають на останній склад

Звучить фонограма П. І. Чайковського "На трійці" з циклу "Пори року". Вихователь вносить ляльку "Зимушку".

Зима: Привіт хлопці, я чула, що ви тут про мене говорите, і вирішила до вас в гості завітати. Мені дуже сумно і прикро, що всі вважають мене холодною, похмурою і колючим. Але ж і я хочу, щоб люди мене любили і не називали такими сумними словами.

Вихователь: Не засмучуйся, Зимонька. Ми з хлопцями зараз що-небудь придумаємо. Хлопці, я пропоную вам пофантазувати і придумати для красуні зими нові ознаки, які сподобаються зимушке.

Дидактичний вправа "Підбери слово-визначення".

Вихователь: Зараз я буду показувати вам картинки, а ви підбирайте слова-ознаки до них (дітям послідовно демонструється картка з зображенням подушки, потім паровоза). Доберіть слова-ознаки до даного предмету. (Діти перераховують: подушка - м'яка, пір'яне, легка, квадратна, біла; паровоз - залізний, великий, швидкий, що димить, швидкохідний).

Для того щоб полегшити подальшу роботу педагог пропонує намалювати опорні картки-схеми до названим ознаками.
Вихователь: Молодці! А тепер давайте надамо ознаки подушки і паровоза зими.
Чому зима може бути м'якою? Легкої, білої? (варіанти відповідей дітей)
Що може означати вираз "залізна зима"? (всі скувала кригою, як залізом)
А як ви розумієте вислів "паруюча зима"? (взимку топлять печі, вони димлять, тому й зима паруюча)

Складання розповіді про зиму з опорою на картинки-схеми.

Вихователь: Ми підібрали багато цікавих слів, поговорили про їх значення. А тепер з отриманих словосполучень давайте складемо розповідь про зиму (вихователь виставляє перед дітьми опорні картинки-схеми, які намалювали діти).
"Настала зима. Випав білий і пухнастий сніг і землю укрила м'яку і легку ковдру. На деревах лежать пухнасті сніжинки, легкі як пір'ячко. Річки і озера скував лід, ніби залізом. Холодно і морозно на вулиці. А людям тепло, вони від морозу в теплих будинках ховаються. Печі топлять, так гріються". (Аліна, 5,5 років)
Зима: Спасибі хлопці, мені вже зовсім не сумно. І я пропоную вам пограти зі мною.

Гра " Так-не так"

Гравці стають по колу, вибирається ведучий. Ведучий пояснює правила гри: якщо він скаже слово "так" і виконає будь-який рух, гравці повинні його повторити. Якщо ведучий скаже слово "не так" і виконає який-небудь рух, то гравці не повинні повторювати це рух. Виграє той, хто жодного разу не припустився помилки.
Зима: Спасибі вам хлопці, повеселили ви мене, а що вам на занятті найбільше сподобалося? Що було найважче? (відповіді дітей).
Зимонька прощається і йде.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове