![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Методичні розробки."Аплікація - як ефективне засіб прискореного розумового, морального, мовленнєвого розвитку дітей двох-трьох років"Заняття з аплікації.Тема: "Красиві килимки з листя".Мета: Закріпити досвід ритмічного розміщення однорідних елементів по всій площині аркуша. Закріплювати назви кольорів: червоний, жовтий, зелений. Формувати вміння включатися в ігрову ситуацію. Спонукати до спільним діям. Матеріал: Різнокольорові силуети листя різної конфігурації, аркуші картону світло-зеленого кольору для кожної дитини, великий аркуш картону, іграшки. Хід заняття. Звучить тиха спокійна музика. Вихователь: Хлопці, ходімо в ліс погуляти, послухаємо, як вітер листочками грає, як дерева гойдаються. (Діти разом з вихователем піднімають руки вгору, розгойдуються, кружляють, присідають): Вітерець лісовий - Ой, який пустотливий! Дме, задуває, Гілочки хитає, Листя обриває! Подивіться, ось, скільки листочків обірвав вітер-шалунішка! (Вихователь погрожує пальцем). Давайте, хлопці, з опалих листочків зробимо красиві килимки (листя вільно розкладені на столах, діти розкладають на "килимках"). У процесі дій вихователь спонукає дітей розкладати листи по всьому килиму і називати, якого вони кольори - червоні, жовті, зелені. Після завершення цієї частини роботи педагог показує великий аркуш картону і каже: "Це теж килим, тільки дуже великий. Він теж стане красивим, якщо ми тут розкладемо осіннє листя". Роздає кожній дитині нові силуети листя певного кольори. Діти називають колір, розкладають листя на великому килимі. "Розкладаєте листя не тільки біля себе, але і там, де є вільні місця, пересуватися з місця на місце, пропускайте товаришів, постарайтеся, щоб листя заповнили весь килимок". За завершення завдання вихователь просить відійти трохи подалі і помилуватися красивим килимком. В кінці заняття вихователь показує іграшки: зайця, їжака, ведмедя і т. д. "Хлопці, ці звірі живуть в лісі, пустіть їх походити по красивому килимку, пошуршать листочками. "Звірі ходять обережно, щоб було чути, як шелестить листочки - ш-ш-ш". Спочатку "звірі" ходять по великому килимку, а потім і по маленькому. Звірі гуляли, Листям шуршало, З хлопцями грали, І дуже втомилися. "Хлопці, сядемо на диван і заспіваємо звірятам свої улюблені пісеньки".
Тема "Хмаринки по небу гуляють..."Мета: Підвищувати у дітей довільність дій - викладати неправильні форми в одному напрямку, щільно приставляючи їх одну до іншої; розташовувати елементи всьому простору листа. Розвивати здатність орієнтуватися на всій площині аркуша, знаходити "верх", "низ". Формувати навички спільної роботи. Матеріал: зображення хмар різної величини синього кольору, зображення крапель дощу, силуети дерев, синій великий лист кольорового картону. Хід заняття. Хлопці, сьогодні я вас познайомлю з родиною хмаринок. Подивіться - тато-хмара, мама-хмара і діти-хмаринки. Всі вони ходять по небу, уважно дивляться на землю і, якщо бачать, що дерева, квіти, трава хочуть пити, то ллють дощем. Знайдіть тата-хмару. Папа найбільший. Якого він кольору? (Кладе хмару на великий аркуш паперу). А де ж мама? Вона якогось кольору? Теж синього, але менше. (Прикладає до тата). Сьогодні їм потрібно полити дерева. Разом з татом і мамою відправляться в шлях і їх діти - маленькі хмаринки. (Діти беруть діток-хмаринок і прикладають їх щільно до батьків і один до одного у верхній частині аркуша). Подуйте на хмаринки, щоб вони швидше попливли по небу, але дуйте обережно, щоб вони не розлетілися і не розгубилися. Включається музика плавного характеру. Хлопці, хмари пливуть, дивляться вниз і бачать: стоять дерева, які чекають їх (вихователь пропонує викласти кілька силуетів дерев у нижній частині аркуша). Дерева жалібно просять: "Пити-пити". Хмари постаралися, і пішов дощ. Вихователь пропонує дітям викласти в середній частини аркуша краплі дощу: "Дощ йде скрізь, щоб полити все дерева. Крапельки потрібно викладати гострої частина вгору, щоб не поранити дерева". Під час виконання завдання вихователь робить вказівки: "Поступайтеся сусідам, не штовхайте один одного, пересувайтеся по всьому листу". Після виконання завдання вихователь звертає увага дітей на те, що всі дерева политі. Хто їм допоміг? (Хмаринки і хлопці). За закінчення заняття можна пограти в гру "сонечко і дощик" або заспівати пісеньку про дощик. Тема "Матрьошки зібралися на прогулянку".Мета: Вправляти дітей в складання цілого з двох частин (матрьошки і гриби), прагнучи співвідносити частини і деталі зображень ═за розміром; щільно приставляти деталі або частини зображень один до одного. Закріплювати назви кольори: червоний, синій, зелений, жовтий. Продовжувати вчити працювати разом на великому аркуші паперу, швидко орієнтуватися на цьому просторі., Матеріал: Великий аркуш картону; розрізані навпіл зображення матрьошок різної величини, забарвлення; зображення частин грабів: капелюшки та ніжки різної конфігурації, величини, забарвлення; площинні зображення ялинок, пенечков; об'ємні ялинки і грибочки, кошик. Хід заняття: Хлопці, красиві матрьошки стояли на полиці. Захотілося їм піти погуляти, вони зістрибнули з полиці і розбилися, розкотилися в різні сторони. Давайте допоможемо матрешкам - склеим їх і проводимо на прогулянку. Візьміть спочатку ту частину матрьошки, де є голова і приєднайте до неї тулуб. Дивіться уважно: частини повинні збігатися і за кольором, і за розміром, і по візерунку. (При виконанні завдання вихователь робить вказівки, наприклад: "Саша, якого кольору хустинку на голові у матрьошки? Такого кольору буде і плаття. Хустинку і плаття за кольором збігаються, а за розміром немає. Отже, шукай краще". Або: "Добре прикладайте одну деталь до інший. Або: "Розміщуйте матрьошок по всьому листу"). Вийшло? Дійсно, матрьошки вийшли дуже красиві! Пам'ятайте, вони хотіли піти погуляти? Можна погуляти на лісовій галявині (вихователь викладає ялинки, пеньки). "На галявині починають рости гриби",- продовжує дорослий і одночасно викладає в різних місцях ніжки. "Допоможіть грибів вирости повністю - до ніжок знайдіть капелюшки". Заохочуються ті хлопці, які самостійно та швидко знаходять капелюшок, щільно приставляють її до ніжки, допомагають іншим дітям. Підемо і ми погуляємо, гриби зберемо. (В групі заздалегідь розставлені ялинки, за ними - об'ємні грибочки). Заглядаємо за ялинки з різних сторін, нахиляємося добре - шукаємо гриби, кладемо в кошик. (Проводиться гра під музичний супровід). Ось скільки грибів назбирали!
Тема "Чаювання з іграшками".Мета: Вправляти дітей у складанні цілого з двох різних частин, а також складання цілого з окремих частин, щільному приєднання їх один до одного. Вправляти у співвіднесенні частин зображень розміром, забарвленням. Продовжувати вчити працювати разом на одному аркуші паперу, швидко орієнтуватися на цьому просторі. Формувати вміння включатися в ігрову ситуацію. Матеріал: Зображення чайників і кришок різного кольору, форми, зображення блюдець і чашок за забарвленням збігаються з забарвленням чайників, маленькі іграшки, які добре сидять; чашки, блюдця. Хід заняття: Хлопці, іграшки прийшли до нас у гості. Давайте поздороваемся з ними. "Як добре, що ви прийшли! Ми з хлопцями зібралися заварювати чай. Проходьте, сідайте". (Дітям роздаються чайники, а кришки лежать на загальному розносі. При розкладанні чайників вихователь звертає увагу дітей, щоб чайники розташовувалися по всьому листу). Хлопці, щоб чай добре заварився, треба чайники правильно, щільно накрити кришкою. Візьміть кришку, яка підходить вашому чайнику. (При виконання завдання вихователь вказує на неточності і помилки дітей. "Кришка не зовсім підходить до чайника, і щільно не лягає. Пошукай іншу кришку" або "Щільно кришку до притули чайнику, а то чай погано завариться і буде несмачним і ін). Ось які молодці - заварили чай! У тебе чайник якого кольору? Що на ньому намальовано? А куди чай наливати будемо? ( У чашки). Чашки поставимо на блюдця. Дітям лунають блюдця, уточнюється їх колір. Саша, у тебе якого кольору блюдце? Що на ньому намальовано? Постав його до чайника такого ж кольору і з таким же малюнком. І таку ж чашку постав на блюдце. Ставте чашку на блюдце, приєднуйте їх добре один до одного, щоб чашка не впала, і гарячий чай не розлився. Коли всі діти аналогічним чином впораються із завданням, вихователь продовжує: "Тепер іграшки можуть попити чай. Розсаджуйте їх до чайникам і чашках з блюдцями". Вихователь спонукає дітей до обігравання ситуації. На закінчення заняття вихователь спільно з дітьми сервірують стіл і п'ють чай, спілкуючись один з одним. Тема " Будуємо нові будинки для баби, внучки, жучки, кішки, мишки".Мета: Продовжувати формувати вміння складати ціле з орієнтацією на натуру (зразок). Розвивати точність зорового сприйняття, здатність до відтворення фігури, орієнтуючись на послідовність розташування смужок (колод) за кольором, а також на їх горизонтальне або вертикальне розташування (колоди лежать або стоять). Закріплювати назви кольорів: червоний, синій, жовтий, зелений. Виховувати уважність, цілеспрямованість і довільність дій. Матеріал: Вирізані з картону смужки (колоди) різного кольору, карточки-зразки, на яких наклеєні будинку з дахом і колодами у кількості 4-6 штук, персонажі з настільного театру "Ріпка". Хід заняття: Хлопці, чуєте, хтось стукає? Це дідусь стукає. Він будує новий будинок. Весь день стукав, стукав, так втомився, але так дому і не побудував. Давайте допоможемо йому. (Виставляє картку-зразок). Ось який хоче побудувати будинок дід. Уважно подивіться на картинку і побудуйте такий же будинок для діда. По закінченні будівництва дідусь переглядає всі будинки і заохочує дітей, якщо вони правильно впоралися із завданням і не погоджується, якщо допущені помилки: "Ні, тут не так. Подивися на картинку". Аналогічним чином будинку "будують" для баби, внучки, жучки, кішки, мишки. Потім можна провести інсценізацію казки "Ріпка". Тема "Хто укладе кошеня спати".Мета: Продовжувати формувати вміння встановлювати зв'язки і залежності величини і конфігурації від спеціально заданих умов. Сприяти знаходженню способу виконання завдання шляхом проб і помилок. Вправляти в щільному приєднання деталей один до одному. Спонукати дітей до активної розмовної мови, співу знайомих пісеньок чи написання власних. Матеріал: Комплекти на кожну дитину з трьома ліжками різного розміру і трьома варіантами складових елементів кошенят, різних за величиною. Хід заняття: Хлопці, в будинку живуть кошенята, які дуже люблять грати цілими днями. Мама кішка кличе їх: "Мурзик, Сніжок, Пухнастик, вже пора спати!", а кошенята ніяк не хочуть слухатися маму і не лягають у свої ліжечка. Мама образилася на них і сказала: "Раз так, вкладайтеся спати самі, а я піду на полювання - ловити мишей". Настав пізній вечір. Кошенята вже дуже втомилися, очі злипаються, а вони ніяк не можуть знайти кожен своє ліжечко. Хлопці, давайте допоможемо кошенятам знайти потрібну за розміром люльку, і укладемо їх спати. (Вихователь роздає кожній дитині комплекти з кошенятами і ліжечками. У кожному комплекті три ліжечка (прямокутника) різного розміру і три варіанти складових елементів кошенят, різних за величиною і за кольором). Під час виконання завдання вихователь робить вказівки: "Ліжечко повинна бути як раз за розміром. Укладайте кошенят так, щоб і хвостик і лапки лежали точно на ліжечку". Після виконання завдання вихователь продовжує: "Кошенята лягли в ліжечка, а мами нема. Хто ж заспіває їм пісеньку на ніч? Які слова можуть бути в колискової пісеньки? |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||