logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож по планеті Земля»

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Фоменко Галина Іванівна, вихователь МДОУ «Дитячий сад комбінованого виду N7 р. Олексіївки, Бєлгородської області»

 

Мета: дати дітям уявлення про те, що планета Земля - це величезний куля, де мешкає багато живих істот.

Програмне зміст:
1) Закріпити знання дітей про Землі, розширювати словниковий запас, вчити відповідати на запитання, робити умовиводи.
2) Розвивати у дітей інтерес до природничо - наукових знань, формувати уявлення про екологічних нормах, знайомити з чудесами природи, удосконалювати композиційні вміння - при створенні панорами вулиць міста ритмічно розташовувати будинку рядами, починаючи зверху, сприяти розкриттю творчих можливостей.
3) Навчити оцінювати результат спільної колективної праці дітей та їх батьків.

Попередня робота:
Бесіди про Землю як планеті та місце проживання; знайомство з квітами спектра.
Читання пізнавальних розповідей з енциклопедії «Я пізнаю світ», перегляд слайдів.
Екскурсії по місту (звернути увагу на будинки, транспорт, підприємства міста), розглядання фотографій (з панорамами міста).
Вирізування будинків, машин, дерев до аплікації.

Словникова робота: Сонячна система, Галактика, Всесвіт.

Матеріал, обладнання: карта Россі, глобус, схема - планети Сонячної системи, карта зоряного неба, посібник «Веселка»; портрет першого космонавта; плакат «Ліс», картинки по екології; ножиці, клей, кольоровий папір, кольорові олівці, фломастери, серветки; «Музичний дизайн».

Хід заняття
Групова кімната оформлена у відповідності з темою заняття (діти стоять півколом біля дверей, батьки сидять на стільчиках у груповій кімнаті).
1 частина
Педагог:
- Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож по нашій планеті. Протягом багатьох століть люди прагнули здійснити подорож. Робили вони це по-різному, хто на конях, хто на верблюдах, а деякі просто пішки.
- А на якому транспорті ви б хотіли здійснити нашу мрію? (припущення дітей).
- Отже, вирушаємо в подорож на літаку (звучить музика, діти імітують політ літака).
У цій подорожі ми дізнаємося багато нового і цікавого. Як у будь-якій подорожі у нас буде кілька зупинок.
2 частина
А ось і перша зупинка, називається вона «Блакитна» (літак приземляється, діти проходять, сідають на стільчики).
Педагог:
- Хлопці, скажіть, як називається наша планета? (відповіді дітей - Земля).
- А як називається наша країна? (Росія, показати на карті).
- Будь ласка, зверніть увагу на цей предмет, що це? (загадати загадку).
«На нозі стоїть одній
Крутить, крутить головою
Нам показує країни
Річки, гори, океани»
- Що таке глобус? (це маленька модель Землі).
- На що схожа наша Земля? (відповіді дітей: на коло, на м'яч, на сонце, тобто має форму кулі).
- Уважно подивіться на глобус, скажіть якого він кольору? (висловлювання дітей, тобто різнокольоровий). Блакитний колір на глобусі - вода, а все інше - суша (гори, пустелі, ліси).
- Хлопці, а знаєте, як ми дізналися, що земля кругла, як куля і на ній такі кольори?
(Запустили супутник, а потім і ракету з людиною на борту. Хто це був вам відомо? Це був Ю. А. Гагарін. Він облетів Землю, подивився згори яка вона кругла, блакитна (показати портрет першого космонавта, панораму Землі)).
Діти, у кожного з нас є адреса, по якому ми живемо. Назвіть будь ласка місто, в якому ви живете (р. Олексіївка). А тепер назвіть свою домашню адресу (відповіді дітей).
- Наша Земля теж має свою адресу. Хто з вас знає, який? (висловлювання дітей).
- Її рідний район - Сонячна система. Своє ім'я вона отримала на честь світила Сонця. Сонце обдаровує теплом і світлом. А що таке сонце?
Сонце - зірка, ближче всіх до нас (показати плакати із зображенням Сонячної системи і планет). Земля, як і кілька інших планет Сонячної системи обертається навколо сонця (ось так, як дзига), але тільки не так швидко. Дуже повільно і це обертання проходить непомітно для нас.
- Місто, в якому живе Земля, Галактика називається. Якщо ми подивимось ввечері або вночі на небо, що можна там побачити?(відповіді дітей). Зірки знаходяться дуже далеко від нас. Найближча і яскрава зірка - Сонце.
А район - Сонячна система і місто Галактика знаходяться в одній країні - це Всесвіт, або як ми говоримо космос.

- Хлопці, скажіть, вам подобається наша планета? Чому? (відповіді дітей).
- Наша подорож триває (діти встають, проходять по групі, зупиняються у посібника «Веселка»). А ось і друга зупинка, а називається вона «Кольорова».
(Починається з загадки):
«Піднялися ворота -
Всьому світу краса»
- Що це? (відповіді дітей)
- Так, це веселка. А знаєте, що означає слово «веселка»? (педагог розповідає, як можна «розшифрувати» слово «веселка».
- Веселка - сонячна дуга або дуга сонця, або радісна дуга.
Педагог цікавиться, хто з дітей бачив справжню веселку? Яка вона? Хто розфарбував веселку? В яку пору року її можна побачити? (висловлювання дітей).
Педагог:
- Так, дійсно, веселку можна спостерігати на небі в теплу пору року, коли йде дрібний дощик і світить сонечко. Сонячні промені, потрапляючи в небі на крапельки дощу, розпадаються на кольорові промені, так утворюється веселка.
Педагог показує дітям наочний посібник «Веселка» і пропонує сказати, скільки кольорів у веселки, потім назвати кольори веселки, починаючи з верхньої дуги (діти називають кольори веселки, педагог заохочує відповіді дітей).
- А зараз прийшов час пограти.
Проводиться п/гра « Дощ і сонце».
- Наш шлях триває (діти йдуть по груповій кімнаті, зупиняються біля плаката, на якому зображений ліс).
- А ось і наступна зупинка, називається вона «Зелена».
- Хлопці, подивіться, де ми з вами опинилися? (у лісі)
- Давайте сядемо зручніше (діти сідають на килим) і поговоримо.
- Що цікавого ви можете розповісти про лесю? Чому нас так приваблює «зелене багатство нашої планети? (висловлювання дітей).
- Так, ліс являє собою великий лісовий світ, тут мешкає безліч тварин, птахів, росте багато рослин.
Ліс людям приносить величезну радість своєю красою. Відпочинок у лісі покращує настрій і зміцнює здоров'я людини. Життя лісу, його мешканців залежить від кожного, хто побуває в лісі, ніхто не повинен забувати, що він тут у гостях у природи, і зобов'язаний виконувати певні правила поведінки. Розкажіть про правила поведінки в лісі (висловлювання дітей).
(Включивши запис «Шум лісу», «Спів птахів», педагог продовжує)
- Ліс є «домівкою» для багатьох тварин, птахів. Якщо прислухатися, то можна почути різні, лісові звуки - це голоси лісу і його мешканців.
Чудові концерти дають птиці, кожна співає по - своєму.
- А яких лісових птахів, ви знаєте? (відповіді дітей: дятел, зозуля, глухар і т. д.)
- А зараз послухайте загадку і скажіть, як називається будинок птиці:
«Без рук, без топоренка.
Побудована хатинка» (Гніздо)
- Подивіться, які вміють будувати гнізда птахи (показати ілюстрації гнізд, різних птахів). Птахи справжні майстри. Адже будують вони не руками, а дзьобом і лапками. А з чого птахи будують гнізда? (відповіді дітей).
- Хлопці, а зараз подумайте і скажіть, що потрібно для життя всьому на Землі? (відповіді дітей: вода, повітря, світло, тепло).
- Наш світ різнобарвний, яскравий. Улюблений колір Землі - зелений, а Земля - це наш «зелений дім» (діти встають, проходять по груповій кімнаті).
- Як ви вже сказали, нам для життя необхідний повітря, щоб дихати. А ось і наступна зупинка, називається вона «Повітряна».
-Земля оточена шаром повітря, він огортає нашу планету, як ковдрою. Повітряним ковдрою, легким, чистим. А що таке повітря? Можна побачити його? А почути? (припущення дітей).
(Повітря можна відчути якщо подути на долоньку. Спочатку подуйте тихо, а потім сильно. Що ви відчувайте?(відповіді дітей).
- Це рух повітря.
- Як ви думаєте, для чого птахам повітря? (відповіді дітей: дихати, допомагає літати).
- Багато чудес на нашій планеті, але нам з вами пора повертатися додому.
3 частина
У кожного на Землі є будинок, сім'я. А ось наша наступна станція, називається вона «Сімейна», чекають вас тут близькі вам люди (діти підходять до батьків і проходять з ними за столи).
- У кожного з нас є будинок. В будинку можна сховатися від дощу і снігу, зігрітися. Вдома завжди затишно. У різних країнах будують різні будинки.
Їх роблять з дерева, цегли, каменю і т. д. (показати ілюстрації різних видів будинків).
- А з чого зроблений ваш будинок? (відповіді дітей).
- Зверніть увагу на майбутній проект нашого міста (показати затонований, розділений на три частини ватман).
Уявіть собі, що це вулиця нашого міста, але тут чогось не вистачає? Як ви думаєте чого? (висловлювання дітей: будинків, машин, людей і т. д).
- Так, зараз вулиці нашого міста порожні, але скоро тут піднімуться до самого неба вдома, в будинках житимуть люди, по дорогах побіжать машини. І зробите це ви. За допомогою чого можна оживити наше місто? (відповіді дітей: за допомогою ножиць, клею, кольорового паперу, олівців), а допоможуть вам ваші мами. Діти спільно з батьками приступають до роботи (роблять аплікацію, малюють олівцями, фломастерами).
По закінченні роботи педагог пропонує дітям розповісти, що у них вийшло, і що вони зробили для того, щоб вулиці нашого міста були краше (підключити до розповіді батьків, запропонувати оцінити результати спільної праці). Педагог дякує дітей і батьків за виконану роботу.

Підсумок:
- Ну от, хлопці, наша подорож по планеті Земля закінчується.
- Вам сподобалося наше подорож? (відповіді дітей).
Потім діти і батьки стають у коло (педагог в центрі кола, передаючи м'яч) проводиться гра «Що тобі сподобалося?» (діти і батьки діляться враженнями від подорожі).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове