logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Тваринний і рослинний світ Хакасії

Конспект ФЦКМ Інтегрованої безпосередньо освітньої діяльності (пізнання, комунікація, музика, Художня творчість) в підготовчій групі.

Автор: Угренинова Олена Анатоліївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок «Оленка», р. Абакан, Республіка Хакасія.

Мета: Формування інтересу і любові до природи рідного краю, уявлення про екологічні проблеми Республіки.

Завдання: 1. Розширити уявлення про тваринному і рослинному світі Республіки Хакасії
2. Закріплювати уявлення про екологічну системі Республіки Хакасія
3. Виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища
4. Розвивати зв'язне мовлення, дрібну моторику рук
5. Закріпити техніку малювання пластиліном

Хід заняття.

Організаційний момент

Вихователь: Хлопці у мене розсипалося слово допоможіть мені зібрати його (д/і «Слово розсипалося» - з букв скласти слово «ХАКАСІЯ»)
- Скажіть, будь ласка, Хакасія - це що?

Діти: Хакасія - це республіка, в якій ми живемо.

Вихователь: Чим багата наша Хакасія? Чого в ній багато?

Діти: Багато лісів, степів, рослин, тварин, гір, річок.

Мотиваційно-спонукальний етап

На екрані з'являється Інопланетянин і каже: « Здрастуйте, хлопці. Мене звуть Флорикс, я живу на планеті «Спасайка». Сьогодні я зловив сигнал SOS від матері Ымай. Вона просить мене допомогти врятувати природу Хакасії: тварин і рослин від вимирання, але я нічого не знаю про природу Республіки Хакасії, ви мені розкажіть?»

Актуалізація

Вихователь: Хлопці давайте разом з Флориксом вирушимо на прогулянку по місцях Хакасії.
У степ сьогодні на прогулянку пропоную вам піти.
Цікавіше пригод нам сьогодні не знайти.
Один за одним стаєте, міцно візьміться за руки.
По стежці в степ підемо і тварин там знайдемо.
(Звучить музика, діти рухаються по колу)
Ось ми і прийшли. (На слайді зображення степу.)
Тварини почули шум, злякалися і сховалися. Подивіться, тільки вуха і хвости стирчать.
Гра «Вгадай, чий хвіст? Чиї вуха?»

Діти: Лисячий хвіст, вовчий хвіст, борсуковий хвіст.
Заячі вуха, лисячі вуха і т. д.

Вихователь: Молодці! Знайшли всіх тварин. Тепер встаньте в коло, ми їх з вами назвемо, щоб наш друг Флорикс їх запам'ятав. (Гра в колі з м'ячем. Передавати м'яч і називати тварин.)

Логопед. Релаксаційна пауза і дихальна гімнастика.
Зараз ми з вами сядемо на галявинку, відпочинемо і послухаємо звуки степу.
Ласкавий вітер приносить приємний степової запах. Зробіть вдих носом, видихніть ротом. Вимовте: «Як приємно!»
Чуємо завивання вовка. На видиху вимовляти: у-у-у
Мишка пищить: пі-пі-пі. Заєць - русак пробіг: ух! (на видиху)
Музикант і логопед проводять логоритмику.
Са - са - са - у степу бігає лисиця
Су - су - су - наздоганяє вовк лисицю
Си - си - си - біжить ховрах від лисиці
Са - са - са - ось такі дива!

Вихователь: А тепер всі разом встаньте візьміться за руки.
В степу добре, а біля річки краще. (Звучить музика, діти рухаються по колу)
Ось ми і прийшли. (На слайді зображення річки.)

Вихователь: Хлопці скажіть, хто мешкає в річках і озерах?

Діти: В річках і озерах живуть риби.

Флорикс: «А які види риб, що мешкають у водоймах Хакасії?»

Діти: в річках і озерах Хакасії мешкають окунь, лящ, карась, щука, йорж, лин, харіус, таймень, ленок, минь.

Флорикс: Давайте з вами пограємо д/г «Хто зайвий» зі зграї риб треба прибрати зайву
(На слайді з'являється зображення риб. 1 слайд: лящ, карась, щука, лин, короп. 2 слайд: окунь, йорж, лин, харіус, таймень акула. 3 слайд: щука, йорж, харіус, таймень, минь.)

Вихователь: А чому ти прибрав саме цю рибу?

Діти: я прибрав щуку тому що вона хижа риба (1 слайд)
Я прибрав акулу тому, що вона морська риба, а інші прісноводні (2 слайд)
Я прибрав йоржа тому, що всі риби великі, а йорж маленька риба (3 слайд)
                        
Флорикс: Я чув, що існує Червона книга Хакасії
Скажіть, що це за книга і навіщо вона потрібна?

Діти: Ця книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі види тварин, риб і рослин

Флорикс: Які види риб занесені до червоної книги Хакасії?

Діти: лінь, харіус, таймень, ленок.

Флорикс: А чому вони рідкісні або зникаючі види

Діти: тому, що вони зустрічаються в річках і озерах дуже рідко

Вихователь: Як ви думаєте, чому зникають риби?

Діти: люди забруднюють річки та озера?

Вихователь: А щоб наш гість зрозумів, як це відбувається, ми проведемо експеримент
Для експерименту нам знадобляться, фарба вона показує, що залишається у воді
після того як люди помиють машини на березі річки, папірці, пластик, це сміття, яке залишають люди на березі річок

Експеримент
Наллємо в лоток воду (це буде наша річка), а решту сухе простір (берег річки)
ми з вами на березі залишимо бруд після миття машин (фарба), і сміття папірці, целофан, пластик і ось пішов дощ (поливають з лійки).
Ви бачите, що сталося?
Якою стала вода?

Флорикс: Ой, ой, ой це дуже погано

Вихователь: Звичайно, дуже погано як ви думаєте, що станеться з рибами?
Можуть риби жити в такій воді?
Як цьому можна запобігти?

Діти: не можна мити машини біля річки, не можна кидати сміття на березі річок його треба збирати і викидати сміття в сміттєві баки.

Вихователь: Ну, а тепер ми підемо в ліс.
Раз, два, три - повернись
І в лісі опинившись!
Назвіть рослини, які ростуть у наших лісах.

Діти: Дерева, кущі, трава, квіти

Вихователь: А які квіти ростуть у нас в Республіці?

Діти: Лілія, дзвіночок, венерин черевичок, смаження, радіола рожева

Вихователь: Так, хлопці, подивіться, які вони гарні, але ці квіти занесені в червону книгу Хакасії.

Флорикс: Ой які гарні я нарву їх і поставлю у вазу

Вихователь: Флорикс не можна цього робити, всі ці квіти занесені в червону книгу Хакасії як зникаючі. Що потрібно зробити, щоб ці красиві квіти не зникали?

Діти: Не рвати їх, не витоптувати, попереджувати інших людей, що вони охороняються.

Вихователь: Флорикс ми з хлопцями краще зробимо тобі в подарунок квіти «венерин черевичок». Перш ніж розпочати виконувати роботу, давайте розглянемо квітка.
Що є у квітки і якого кольору?
Діти: Стебло і листя у квітки зелені, а бутон червоного кольору з темно бардовыми листочками.
Вихователь: У вас у кожного є намальований контур квітки «венерин черевичок»
За допомогою пластиліну ми розфарбуємо його. Пластилін на квітку повинен бути нанесений тонким рівним шаром. Наносити пластилін потрібно акуратно, що б він не виходити за краї контуру. Приступаємо до виконання роботи

Самостійна робота дітей
 
Вихователь: Всі хлопці, молодці, потрудилися від душі!

Флорикс: Дякую вам хлопці за такий чудовий подарунок і за ваш цікавий розповідь
Тепер я все знаю про тваринний і рослинний мірі Республіки Хакасія і я звичайно спасу вашу природу але я не можу постійно рятувати природу ви самі про це повинні подбати.
Скажіть, що потрібно робити, щоб захистити природу Хакасії, як потрібно ставитися до неї?
Діти: не можна вирубує ліси, де живуть тварини і рослини, не можна вбиває тварин і птахів, зриває квіти, витоптує рослини, кидати сміття мити біля річок машини і т. д.
Природу треба берегти і

Вихователь: Так хлопці до природи треба ставитися дбайливо
Дерево, трава, квітка, і птах
Не завжди вміють захиститися.
Якщо будуть знищені вони,
На планеті ми залишимося одні.

Вихователь: Давайте нашому другові Флориксу прочитаємо вірш «Якщо я зірву квітку»

Діти встають у коло. Читання вірша по рядку:

Якщо я зірву квітку
Якщо ти зірвеш квітку.
Якщо все: і я, і ти,
Якщо ми зірвемо квіти,
Спорожніють всі поляни
І не буде краси.

Флорикс: На прощання мені хочеться вам сказати:
Річку, степ, звірів в лісі
Отримуй у спадок.
Охороняй їх, юний друже,
Бережи їх з дитинства!
До побачення, хлопці!
Рефлексія
Вихователь: Хлопці, вам сподобалося наше подорож?
Що вам сподобалося найбільше?
Що вам запам'яталося?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове