logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«В гостях у Мухи-Цокотухи»

Комплексне заняття, I молодша група.

Автор: Бочкарьова Валентина Миколаївна, МБДОУ Дитячий садок нагляду і оздоровлення N30 «Малишок», р. Якутськ.

План заняття

I. Орг.момент
II. Хід заняття
2.1. Кількість і рахунок. Число від 1 до 5.
2.2. Орієнтування в просторі.
2.3. Величина предметів.
2.4. Геометричні фігури, основні кольори.
2.5. Експеримент з водою.
III. Підсумок.

Мета заняття.

  1. З допомогою експерименту з водою показати словниковий запас, уміння думати, вміння відповідати на запитання реченнями.
  2. Перевірити навички рахунку до 5 і співвіднесення останнього числівника до всієї перерахованої групі.
  3. Перевірити вміння розрізняти і називати просторові напрями від себе: ліворуч, праворуч, на, під.
  4. Перевірити навички порівняння предметів за величиною; вміння позначати словами відповідні параметри (великий, маленький)
  5. Перевірити вміння розрізняти основні кольори.
  6. Перевірити вміння бачити форму предметів; співвідносити її з назвами геометричних фігур: коло, квадрат, овал, трикутник.

Матеріали для заняття.

  1. Копійки - 5 шт. (3 великих і 2 маленьких)
  2. Умивальник, мило (заступники)
  3. Рушники (за кількістю дітей)
  4. Костюми для дітей
  5. Чайний сервіз (за кількістю дітей)
  6. Чайні ложки (за кількістю дітей)
  7. Глечик з водою.
  8. Малюнок самовара
  9. Чайник з заваркою
  10. Цукор і сіль
  11. Музика для танцю
  12. Стіл для експерименту

«В гостях у Мухи-Цокотухи»

I. Орг.момент.
Хлопці, у нас сьогодні буде свято. Ви хочете брати участь на цьому святі? (Так). А ви хочете дізнатися, що за свято у нас буде? (Так). Тоді давайте швидко станемо в коло (діти утворюють коло).
II. Хід заняття.
2.1. Кількість і рахунок. Число від 1 до 5.
Молодці! А тепер, щоб потрапити на свято треба уважно послухати мене та виконувати всі дії, які я скажу.
- Три рази стрибнемо.
- Два рази крок назад.
- Чотири рази присідаємо.
- П'ять кроків вперед.
- Один раз хлопнемо в долоні і закрили очі (Діти виконують рухи, а коли закриють очі, Муху - Цокотуху виводимо, щоб він виконував інсценування).
2.2. Орієнтування в просторі.
Молодці! Ось і ми на святі. Ви пам'ятаєте казку «Муха-Цокотуха» (Так). Ми сьогодні в гостях у Мухи-Цокотухи». А де ж він сам?.. (Заходить Муха-Цокотуха).
Муха, Муха-Цокотуха,
Позолочене черево!
Муха по полю пішла,
Муха грошики знайшла.
(Тут Муха-Цокотуха знаходить грошики і разом з дітьми вказує місце, де знайшов, вживаючи слова: на, під, зліва, справа).
2.3. Величина предметів.
Молодці! Хлопці, давайте порахуємо, скільки грошей Муха-Цокотуха знайшла (п'ять).
- Гроші, які вона знайшла однакові? (ні, різного розміру).
- Скільки великих грошей (2).
- Скільки маленьких (3).
- Скільки разом (5).

2.4. Геометричні фігури, основні кольори.
Молодці! Хлопці, а ви знаєте, що зробила Муха-Цокотуха з цими грошима? (купила самовар).
А ви знаєте, для чого використовують самовар? (Відповіді дітей) (Бесіда за картиною).
- Так! Щоб чай пити. Ми в казці так?! А в казці у Мухи-Цокотухи, яке свято? Так, у неї сьогодні день народження. А давайте, один на одного подивимося і скажемо, хто прийшов у гості (по одному запрошує і називає героїв) Н-р: Прилетіла метелик-красуня, бабуся-бджола, маленький комарик і ми гості з дитячого саду.
Ось і наша Муха-Цокотуха запрошує до чаю: «Милі гості мийте руки, і прошу за стіл».
Так, точно. Нам же треба мити руки і треба насухо витирати рушником. А тут у казці все чарівне. Якщо ви назвете геометричну фігуру і колір, лише тоді, тільки зможете витирати руки.
Діти миють руки, дотримуючи всі правила культурно-гігієнічних навичок. Після цього називають геометричну фігуру і колір рушники.
2.5. Експеримент з водою.
Муха-Цокотуха: А тепер прошу до столу!
Вихователь: Давайте, спочатку я допоможу налити чай. Спочатку я наллю окріп, тобто водичку. А вода тут теж чарівна. Вона може бути якою? (Відповіді дітей) А що зробити, щоб вода стала солодкою? (Додати цукор). Ось я додаю цукор і розмішую чайною ложкою. А тепер, подивіться, я ж поклала цукор, а де він? (розчинився).
Висновок: Ось водичка чарівна, в ній цукор може розчинитися. Спробуйте, вийшло солодкої? (Так).
А тепер, ось у мене чашка з водою, спробуйте. Який смак має водичка? (солона). А чому має солоний смак (додали сіль).
Висновок: Молодці! Водичка чарівна, ще може бути солоною.
А тепер, я додаю заварку. Що стало з водичкою? (Поміняв колір).
Висновок: Водичка ще може змінювати колір
III. Підсумок.
Молодці! А тепер, давайте привітаємо Муху-Цокотуху з Днем народження! Почитаємо вірші.
Вихователь: Муха-Цокотуха! Тобі сподобалися віршики? (Так). Вони ще й можуть танцювати. Стають у хоровод і співають «Коровай».
Молодці! А тепер, очі закрили. Раз! Два! Три! Ось ми і в садку. Ви де були? В гостях у кого були (Відповіді дітей).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове