Конспекти занять з дітьми
«Ми любимо спорт»
Автор: Шакурова Галина Атласовна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок № 28 «Буратіно» місто Альметьевск.
Програмовий зміст: розвивати діалогічне мовлення дітей, дрібну моторику рук, зорову увагу і пам'ять; вправляти в словообразовании і вживанні іменників, що позначають осіб за їх занять у спорті; у складанні короткого послідовного розповіді за планом, збагачення мовлення синонімами; закріпити уявлення дітей про шкідливих і корисних звичках, про фізкультуру і спорт, їх значення для здоров'я людини.
Попередня робота.
Рухлива гра-імітація: «Ми спортсмени».
Дід. Гра: «Ким бути?», «Підбери картинки», «Відгадай, хто це?».
Розглядання книжок із серії «Серйозна розмова» - алкоголь, наркотики, куріння і розмова з ним.
Хід заняття.
- Скажіть, будь ласка, як ви розумієте слово «звичка» Що це таке? (відповіді дітей)
-Правильно, це дії, справу або заняття до якого тебе постійно тягне, без якого тобі буває погано. Звички бувають у всіх людей: у дорослих і дітей. Тільки в одних людей звички бувають хороші - корисні, а в інших погані - шкідливі. Наприклад, гризти нігті, не чистити зубки, курити сигарети, пиво пити, вживати наркотики - це шкідливі або корисні звички? (шкідливі звички). Назвіть корисні звички. (відповіді дітей: займатися спортом, виїжджати на природу, дотримуватися режиму дня тощо) Як ви думаєте, який людина буде здоровим, міцним і сильним, який курить, п'є пиво або той, який займається спортом (відповіді дітей).
- Ось і наші діти люблять займатися спортом: Марсель ходить на футбол, Шаміль займається акробатикою, Карина займається тенісом, Ільгізар і Діма З. займаються плаванням, Влад ходить на хокей. Давайте послухаємо їхні розповіді.
Карина, Шаміль і Ільгізар складають розповіді за планом:
- Яким видом спорту займається?
- З ким відвідує тренування?
- Чим займається на тренуваннях?
- Яку користь приносять для організму заняття саме цим видом спорту?
Фізкультхвилинка
Ігрове вправу : «Поміняйтеся місцями».
- Хто любить займатися спортом?
-А тепер ті, хто займається в спортивних гуртках.
-Поміняйтеся місцями ті, хто любить грати у футбол.
-Тепер ті, хто любить кататися на лижах.
-Поміняйтеся місцями ті, хто катається на лижах.
-Тепер ті, хто любить ходити з родиною в басейн.
- А тепер пограємо. Гра називається: «Я назву вид спорту, а ви назвіть спортсмена». Я кидаю м'яч кому-небудь з вас і називаю вид спорту, а ви повертаєте мені м'яч і називаєте спортсмена.
- Хлопці, сідаємо зручніше за стіл і слухаємо наступне завдання. З насіння овочів, ягід і кісточок фруктів вам потрібно викласти спортсмена. Щоб вам було веселіше працювати я включу музику. (діти самостійно викладають спортсмена з насіння).
- Тим, хто впорався із завданням ,я пропоную відгадати загадки про спорт і спортивних інвентарях. Хто ще не закінчив свою роботу - завершуйте і приєднуйтесь до нас.
Загадки.
Цей кінь не їсть вівса.
Замість ніг-два колеса.
Сядь верхи і мчись на нім,
Тільки краще права кермом.
(Велосипед)
Силачем я хочу стати.
Приходжу я до силачеві:
-Розкажіть ось про що-
Як ви стали силачем?
Посміхнувся він у відповідь:
Дуже просто. Багато років
Щодня вставши з ліжка,
Піднімаю я ...(гантелі)
Дві смужки на снігу
Залишаю на бігу.
Я лечу від них стрілою
А вони знову за мною.
(лижі)
Стануть два братики
У річці купатися:
Виринуть разом,
Разом пірнуть-
Човні на місці стояти не дадуть
(Весла)
-Не зрозумію, хлопці, хто ви?
Птицеловы? Рибалки?
Що за сітка у дворі?
-Не заважав би ти грі,
Ти б краще відійшов.
Ми граємо в ...(волейбол)
Є, хлопці, у мене
Два срібних коня.
Їжджу відразу на обох.
Що за коні у мене?
(ковзани)
Аналіз діяльності дітей. (діти самостійно аналізують роботи)
- Хлопці, я дуже задоволена вами. Ви старалися, на занятті були активними, виконали з насіння прекрасних спортсменів. А найголовніше, ви ще раз довели, що ви дружите зі спортом. Адже людина, що займається спортом, завжди буде здоровим, міцним, сильним, спритним і швидким, цілеспрямованим і загартованим. Нехай у житті вас супроводжують тільки добрі, корисні звички.