logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож по річці»

Конспект заняття з ФЕМП в середній групі.

Автор: Санарова Ольга Семенівна, вихователь, МБДОУ N 6 «Волошка» п. Шушенське, Красноярського краю.

Мета: Закріплювати уміння співвідносити цифру з кількістю. Розвивати зорове сприйняття, увагу. Удосконалювати просторово - часові уявлення. Формувати вміння розуміти і виконувати навчальну задачу.
Матеріал: Лічильні палички, кольорові олівці, аркуші з завданнями, рибки з цифрами (від 1 до5), Паперові квадрати одного кольору і різної величини; пензлик, клей, ножиці, серветки, - на кожну дитину. Зображення акваріума. Конверт з загадками. Іграшкова черепаха. Схематичні зображення рибок (зразок). Зразки зображення човна з вітрилом.

Хід заняття.
Вихователь. Сьогодні ми вирушаємо в подорож по великій широкій річці. На чому можна плавати по річці? (на човні, кораблі, катері...) Ми попливемо на човнах. Кожні зробить собі човен.
   Звіряючись із зразком, діти викладають з рахункових паличок човен з вітрилом.
Вихователь. Молодці, всі впоралися із завданням! Тепер вирушаємо в дорогу. Коли починається наша подорож, в який час доби? (Відповіді дітей.) А скільки частин у добі? (Чотири.) Назвіть їх. (Відповіді дітей.) Дивіться, пливе черепаха. (Виставляє іграшку) У неї конверт. Давайте подивимося, що в ньому. (Виймає аркуш паперу) Так тут загадки!
Пустинні поля,
Мокне земля,
Дощ поливає.
Коли це буває?

Тане сніжок,
Ожив лужок,
День прибуває.
Коли це буває?

Сніг на полях,
Лід на річках
Віхола гуляє.
Коли це буває?

Сонце пече,
Липа цвіте,
Жито поспіває.
Коли це буває?
Черепаха дякує за те, що ви відгадали її загадки.
Прислухайтеся хтось плаче! Це рибка (Виставляє іграшку) її діти загубилися. А звуть їх Один, Два, Три, Чотири, П'ять. Рибка просить знайти їй мальків і побудувати їх по порядку.
Діти виставляють іграшки з цифрами від 1 до5.
Вихователь. Рибка дякує вам за допомогу і прощається.
Ми пливемо по річці далі. Дивіться, міст! Щоб під ним проплисти, треба правильно виконати завдання на аркушах.
Гра «Зафарбуй правильно». Діти за завданням вихователя зафарбовують предмети, розташовані по відношенню до човна ліворуч, праворуч, зверху, знизу. Спільно з вихователем перевіряють правильність виконання завдання.
Фіз. Хвилинка. Діти разом з вихователем виконують рухи відповідно до тексту.
До річці швидко ми спустилися,
Нахилилися і вмилися.
А тепер дружно попливли.
Що руками робити треба?
Разом - раз, це брас,
Одного, іншого - це кроль.
Вийшли на берег
І вирушили додому!
Вихователь. Ми всі знаємо, що риба водиться в річці, озері, морі. А де ще ви бачили рибок? (В акваріумі) Правильно. Ось зараз ми і будемо майструвати рибок для нашого акваріума.
Діти розрізають паперові квадрати по діагоналі і виконують аплікацію за зразком.
Вихователь. Який гарний акваріум з рибками вийшов! Скільки в ньому рибок? В яку сторону пливе ця рибка? А ця? І т. д. (Відповіді дітей.)
Ось і закінчилося наше подорож по річці. Всі човни повернулися в дитячий сад.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове