logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«СЛІДИ ВЗИМКУ»

План - конспект на основі інтеграції занять з фізичної культури, образотворчої діяльності (середня група).

Автори: Інструктор з фізичної культури першої категорії: Соловйова Світлана Володимирівна, вихователь першої категорії: Висторопская Лариса Іллівна, музичний керівник першої категорії: Васильєва Тетяна Павлівна, МБДОУ N4 «Золотий ключик» р. Малоярославець.

Вид заняття: інтегроване
Мета заняття: зміцнення здоров'я дітей та залучення їх до здорового способу життя.
Завдання:

  • Пізнавальні:

- Вчити дітей впізнавати тварин слідами;
- закріплювати знання дітей про зиму і зимові явища і тварин.

  • Розвиваючі:

- розвивати спритність, швидкість реакції, координацію рухів, просторові уявлення через гру та ігрові вправи;
- вчити узгоджувати мова з рухами;
- розвивати загальну та дрібну моторику;
- розвивати увагу, пам'ять, уяву;
- удосконалювати навички нетрадиційного зображення предмета (долонею, пальцем)

  • Виховні:

- виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я;
- виховувати почуття любові до рідної природи і братам нашим меншим;
- формувати уміння працювати і грати в колективі.
Вік вихованців: 4-5 років (середня група)
Обладнання:
- штучні дерева для оформлення залу, кучугури з картону з наклеєними слідами від тварин;
- спортивне обладнання для подлезания, картонні кучугури;
- картини з зимовими пейзажами, картини із зображенням слідів диких тварин, аудіозаписи мелодій для релаксації,
-Плюшевий заєць, ведмідь, лисиця, вовк;
- папір для малювання, гуаш, вологі серветки для витирання рук;
Попередня робота:
- спостереження за сезонними змінами у природі взимку;
- бесіди на тему «Зима»;
- навчання дітей основним видам рухів - ковзання на лижах, пролазание в тунель, бігу, стрибків тощо;
- розучування рухливих ігор; пальчикових і дихальних гімнастик;
- розглядання ілюстрацій із зображенням зимових пейзажів зі слідами звірів;
- навчання нетрадиційним технікам малювання, композиційній побудові малюнка.
Хід заняття:

 

Зміст заняття

Темп,
дозування

Методичні прийоми і
способи організації

1. Вступна частина

Діти входять в зал. Встають у коло.
Привітання:
-Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо блакитне!
Здрастуй, вільний вітерець
Здрастуй, білесенький сніжок!
Здрастуйте, діти: дівчата і хлопці!
Звучить аудіозапис «Зимова мелодія».
- Яка чудесна, зимова мелодія! А вам подобається зима? Що вам хотілося б зробити це чудове казкове час року? ( Кататися з гірки на санчатах, грати в сніжки, валятися в снігу і т. д.)
-Я пропоную зробити прогулянку по зимовому лісі. Хочете відправитися разом зі мною? Тоді давайте збиратися в дорогу.
Тактильна гра-масаж «Збираємося на прогулянку»
Имитационнонадеваем штани, штани, шкарпетки, - легке погладжування ніг
Надягаємо кофти, - погладжування рук, живота.
Надягаємо валянки, - погладжування ніг від пальців до коліна.
Надягаємо шапки, - погладжування голови, легкий масаж, імітація зав'язування.
Застібаємо гудзики на пуховиках, - точкові руху від шиї до живота.
Зав'язуємо шарф - імітація зав'язування.
Імітаційне вправа «Ми йдемо в зимовій ліс»
Ось і всі ми зібралися, вирушили в ліс - ходьба
Бігає лисичка руда сестричка, - біг на носочках.
А по льоду легко-легко тихесенько крокуємо - ходьба.
Ось сніжинки полетіли, зайчики застрибали - стрибки на носках, з просуванням вперед.
Наш ліс повний казок і чудес - ходьба.
Між дерев і кущів грозний вол біжить за мною -імітація бігу вовка
Ось і наш зимовий ліс - ходьба
    

3-5 хв.

Встановлення емоційного контакту

Беруться за руки, утворюючи коло, вітають один одного.

 

 

 

Розвиток передачі емоційного стану, позитивних емоцій, розвиток уяви

 

 

 

 

Легкий масаж рук, ніг, голови.

 

 

 

 

 

 

2. Основна частина

Хлопці ось ми і прийшли в наш зимової ліс!
Ой, тихіше, тихіше!
- А хто це там плаче? ( Діти підходять до замету і бачать зайця).
Заєць:
- Хлопці, я від лисички тікав,
Дорогу до будинку втратив.
- Не плач, зайчику. Ми тобі допоможемо знайти дорогу до будиночка. Зайчик, та ти зовсім замерз. Погрійся разом з нами.
Загальнорозвивальні вправи:«Ви готові до зими?»
 - По завалах, по ярах
Йшли ми всі хазяйським кроком.
Відповідайте, діти, мені:
Ви готові до зими?
1. Рукавиці для лисиці. І. п. стоячи ноги на ширині ступні. 1 - винести руки вперед, 2,3 - покрутити кистями, 4 - опустити. 5-6 разів.
- І, відповіли лисиці,
Ми зв'язали рукавиці,
Рукавиці нові,
Теплі, пухові.
2. Білка в дуплі. В. п. те ж. 1 - піднятися на носки, руки вгору, 2 - в. п. 5-6 разів.
- Дивиться білка з дупла:
Я горішків припасла.
Високо моє дупло,
У ньому і сухо і тепло.
3. Бобри рубають дрова. І. п. стоячи ноги на ширині плечей, руки в замку. 1 - підняти руки вгору над головою, 2 - нахил вперед. 5-6 разів.
- Крикнув бобер ведмедю з річки:
Я колю дрова для грубки,
Дай мені, Михайлику, тільки термін -
З труби піде димок.
4. А у їжачка - гриби. І. п. стоячи ноги на ширині ступні, руки опущені. 1 - присісти, руки на підлогу, 2 - встати, в. п. 5-6 разів.
- Виліз їжачок із листя:
Про мене ви забули?
Тут у кущах моя хатинка,
А в хаті - грибів діжка.
5. Підземний хід. І. п. лежачи на животі, підперти руками голову. 1-2-3-4 - базікати ногами вперед-назад.
- Ну а я, відповів кріт,
Під землею влаштував хід.
Там з дітьми взимку
Будемо пити чай ми сім'єю.
6. Валянки для заиньки. І. п. стоячи, руки на поясі. Стрибки на місці в чергуванні з ходьбою на місці.
- А у нас є валянки,
Відповідали заиньки.
Що нам завірюха так заметіль?
Хочеш, Машенька, примір!
Обійшов ведмідь весь ліс
І в барліг спати заліз.
Лапу в пащу він засуне
І побачить солодкий сон.
Основні види рухів:
- А тепер дітвора ми з вами допоможемо знайти зайчику дорогу до дому.
Допомогти зайчикові пора - ходьба по залу в колоні по одному
1.Стрибки змійкою між кучугур (зроблені кучугури зі слідами тварин)
2. Їзда на лижах. (імітуємо ковзання на лижах)
4. Пролезание на колінах під поваленим деревом. (лазіння в тунелі)
-Хлопці, коли ви йшли по доріжці, нікого не бачили?
Рухлива гра «Ай, ді - лі»
Діти: «Ай, ді -, ді -, ді -,
А ми когось бачили:
Окатого, вухатого, зубастого.
Він сидів під кущем,
Голосно клацав мовою». (Діти цокаю язиком)
Воспит.: « Може, це був, козел?»
Діти: «Ні!»
Воспит.: « Може, це був, вовк?»
Діти: «Ні!»
Воспит.: «Може, це був ведмідь?»
Діти: «Не ми змогли розгледіти,
Тому що злякалися
І з переляку розбіглися!»
Хлопці, а ходімо ви мені покажіть звірів і сліди звірів які ви бачили.(вихователь підводить дітей до картинок і до заметах з наклеєними на них слідами)
« Сліди на снігу»- розглядання картинок і слідів звірів на зроблених заметах)
- Подивіться скільки слідів на кучугурах. Хто ж їх залишив? (діти називають).
Хлопці, ви бачили сліди звірів і що вони їх залишають у лісі на кучугурах. А, ви хочете залишити свої сліди то ж на замет
Так! (відповідаю діти).
Але перш ніж ми з вами залишимо сліди на кучугурах, ми з вами повинні розім'яти наші пальчики.
Пальчикова гра-масаж «Хлопчик-мізинчик»
Пальчик-хлопчик, де ти був?
Де ти з братцями ходив?
З цим я в снігу валявся,
З цим з гірочки катався,
З цим по лісі гуляв,
З цим я грав у сніжки.
Всі ми пальчики друзі,
Де вони там і я.
Малювання долонькою і пальчиками - «Сліди звірів»
(Імітація замету - мольберт з папером)
- Яка чудова картина у нас вийшла!
Заєць:
- Ой, ось це мої сліди. Я їх упізнав. По них я знайду дорогу додому. Спасибі вам, діти. Що допомогли мені.
Я дуже радий знайомству,
Як-небудь до вас в дитячий садок
Хоч у заметіль або пургу
Обов'язково прийду.
А за вашу допомогу мені, я приніс вам гостинці.(кошик з яблуками, заєць віддає вихователю)
Діти, слідом мені помахайте,
Скоро в гості мене чекайте. (Тікає)

   

10хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Поєднувати слова пісеньки з рухами

 

Розвивати швидкість, спритність,
координацію рухів, вміння групуватися, правильно приймати вихідне положення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розглядання та обговорення колективної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвивати швидкісні якості дітей, спритність, уяву.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розглядання картин із зображенням слідів звірів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовка руки до малювання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розглядання та обговорення колективної роботи.

 

 

 

 

 

 

3. Заключна частина

- Холодно в лісі взимку,
Нам вже пора додому.
- Стежка змійкою під ногами
Ми повернемося додому з вами.
Ходьба по залу.
-Вам сподобалася прогулянка по зимовому лісі? Чим вона вам запам'яталася?
Настрій, як?
Во! (Показати великий палець)
- Давайте подаруємо наше гарний настрій іншим. Діти здувають гарний настрій з долоньки.

5хв

 

 

 

Рефлексія

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове