logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«До бабусі в село»

Мета:
Збагачувати мовлення дітей, прилучення до співу розвивати вміння підспівувати повторювані фрази.
Обладнання та матеріали:
Декорації: сільський будиночок.
Макети тварин: корова, гусак, їжачок, півень. 2 атласні стрічки
Наочний матеріал: зображення на картоні сонця
Спортивний інвентар: масажний килимок, гімнастичні палиці (2 шт.)
Вікова група дітей:
А (діти від 1 р 6 міс. до 2 років)
В (діти від 2 до 3-х років)
Хід заняття:
Звучить російська народна мелодія «Пойду ль я, вийду ль я ».
До зали входять діти з батьками .
Ведучий: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами вирушимо у гості до бабусі Мотрони в село. А поїдемо ми до неї на поїзді.
Проводиться мовленнєвий вправу «Потяг»
Мета: розвивати вміння чітко вимовляти звуки, фрази
Ведучий: Хлопці, як стукають колеса поїзда?
А Тух-тух
У « Чух - чух-чух »
Ведучий: А як поїзд гуде?
А Ту-ту
У Ту-ту
Ведучий: Займайте швидше свої місця у вагоні.
А мама тримається за стрічку, і бере за руку дитини
У діти і батьки тримаються за стрічки з двох сторін
Діти з батьками під музику Л. Раздобариной «Паровозик» рухаються по колу, зображуючи рух поїзда.
Ведучий стоїть і питає?
Ведучий: Хлопці, як стукають колеса поїзда?
А Тух-тух
У «Чух-чух-чух»
Ведучий: А як поїзд гуде?
А Ту-ту
У Ту-ту
Ведучий: Всі приїхали. Станція «Лісова», виходьте з вагонів, далі ми підемо по лісовій доріжці.
Звучить марш (музика Е. Павлова)
Ведучий: Піднімайте вище ніжки, не замочіть ніжки.
А (Спочатку дорослий , за ним дитина йдуть по «доріжці», переступаючи через «струмочок».
В (Діти йдуть по «доріжці», переступаючи через «струмочок» самостійно
Ведучий: Ми з вами вийшли на галявину.Ось і сонечко вже встало. Якого кольору сонечко? Воно велике або маленьке?
А (діти можуть не відповісти) Ведучий розповідає про розмірі і кольорі сонечка
В (діти відповідають і показують)
Проводиться вправа «Сонечко»

Сонечко, колоколнышко ,
Виглянь у віконечко,
На хлопців погляди,
Ти хлопцям посвіти.

Обертають кистями, піднявши руки вгору («ліхтарики»).
закривають і відкривають долоньками обличчя («дивляться»).
 Піднімають обидві руки вгору, підставляючи долоньки сонечку.

Ведучий: Подивіться, хлопці, який будинок! Такі будинки бувають тільки в селі. Цей будинок низький. Хлопці, покажіть мені дах цього будинку. (діти показують дах)
Ведучий: А хто ж там живе?
Виходить Бабуся Мотря .
Мотря: Здрастуйте, мої дорогі, як я рада, що ви до мене завітали. Ви сьогодні рано встали?
Діти: Так
Мотря: А хто ще рано встає?, відгадайте загадку.
Хто прогнав темряву-
Закричав «ку-ка-ре-ку»,
Покликав сонечко, колоколнышко?
Яскраво червоний гребінець
Це півник Петя

Діти: А (діти можуть не відповісти)
В(півник)
Лунають звуки «Ку-ка-ре-ку» Виходить півник.
Ведучий: Здрастуй півник .
Півник: Ку-ка-ре-ку
Діти розглядають півника
Проводиться рухове вправа «Важливий Півник»

Ось іде півник,
Гордо підняв гребінець.
Червона борідка,
Важлива хода.

А, Ходять з високим підняттям ноги, відтягуючи носок вниз. Корпус тримають прямо. Голова злегка піднята. Прямі руки злегка відведені назад. Під час руху ритмічно піднімають і опускають руки.

Ведучий: А півник когось кличе.
Виходить курочка.
Курочка: Ко-Ко-ко.
Ведучий: Хто це?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (курочка)
Діти розглядають курочку
Ведучий: Це курочка. А як вона кудкудакає?
А (діти можуть не відповісти)
В (Ко-Ко-ко.)
Ведучий: Правильно, ко-ко-ко.
Курочка : Ко-Ко-ко, де ж мої курчатка?
Ведучий: Не хвилюйся, курочка, ми їх знайдемо.
Продуктивна діяльність. Ліплення з тіста «Курча».
Мета: Закріплювати вміння відщипувати і розкачати тісто між долонями круговими рухами, розвивати вміння аналізувати, з яких деталей складається предмет, розвивати естетичне сприйняття.
Завдання: Продовжувати знайомити дітей з властивостями пластиліну, продовжувати вчити ліпити предмети круглої форми, закріплювати знання кольору, радіти готового виробу, формувати інтерес до ліплення, розвивати дрібну моторику, розвивати фантазію.
Наочний матеріал: Зображення курчати на картинці.
Матеріали: дошки для ліплення за кількістю дітей, пластилін жовтого кольору, вологі серветки.
Потім проводиться пальчикова гра «Курча»

Жовтий маленький курча
Їсти захотів спросоння.
Пальчиком, як дзьобом б'є,
Буд-то б пшоно клює.

А, Діти притискають кулачки один до одного.
АСтукають кулачками по коленочкам
У Стукають вказівними пальцями по коленочкам.

Ведучий показує на мольберті картинку із зображенням курчати.
Хлопці, подивіться на картинку, хто це?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (курча)
Ведучий: Якого він кольору?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (жовтого)
Ведучий:Як мама кличе своїх курчат?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (ко-ко-ко )
Ведучий: А як курчата свою маму звати?
 Діти:А (діти можуть не відповісти)
В (пі-пі-пі)
Ведучий: Давайте дамо нашій курочці курчат.
А діти катають один клубочок ,потім витягують дзьобик
У діти катають дві грудочки, потім витягують дзьобик
Ведучий: Покажіть, які у вас курчата вийшли?
Діти показують курчат педагогу.
Курочка дякує діток і ховає всіх курчат під своє крильце.
Виходить Бабуся Мотря з коровою Корівкою.
Бабуся: Хто це?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (корова)
Баб.Мотря: Правильно. Це Корова, звуть її Корівка. Хлопці, як корова мукає?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (му-му)
Баб.Мотря :Корова якась велика чи маленька?
Діти: Велика.
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (му-му)
Ведучий: Корівка в поле піде, молочка нам принесе.
Діти проводжають корову в полі, махають їй ручкою.
Корова йде
Діти підходять до озера, біля якого гусак мочить лапки.
Ведучий: Хлопці, хто це?
Діти: А (діти можуть не відповісти)
В (гусак)
Ведучий: Правильно. Це гусак.
Ведучий: Як кричить гусак?
Діти: Аі В Га-га-га

Ведучий: Подивіться, який гарний.
А Ведучий розповідає про те, що гусак Білий, а дзьоб червоний.
У Якого кольору? (білого)
Ведучий: Здрастуй, гусак.
Гусак: Га-га-га
Ведучий: що ти тут робиш ?
Гусак:Хочу поплавати.
Ведучий: ти не потонеш?
Гусак: Ні, я вмію плавати.
Ведучий: Хлопці, давайте пограємо в гру , що тоне, а що плаває?
Досвідчена діяльність «Що тоне, що не тоне».
Матеріали:
А гумовий м'ячик , камінчик, цеглинка від будівельника (дерев'яний ),металева машинка
Діти по черзі опускають предмети у воду. Ведучий коментує, що одні предмети тонуть, тому що важкі, а інші плавають, так як вони легкі.
Гусак хвалить дітей: га-га-га
У рибка металева, гумова качечка;
кулька пластмасовий, металевий кулька;
ложка дерев'яна, металева ложка
Ведучий запитує у дітей: Рибка тоне?
Діти відповідають: Так
Гусак хвалить дітей. Хлопці прощаються з гускою.
Ведучий: Хлопці, ось і сонечко сідає. Пора повертатися назад.
По дорозі діти зустрічають їжачка.
Ведучий: Хлопці, це хто такий колючий?
Діти чіпають голочки у їжачка.
Діти: А можуть не відповісти
У Їжачок
Ведучий: Здрастуй, Їжачок.
Їжачок: Фыр-фыр
Ведучий: Як Їжачок фиркає?
Діти: А можуть не відповісти
У Фыр-фыр
Ведучий: Чому наш їжачок засмучений?
Їжачок: Я хочу зібрати грибів, але ніяк не знайду.
Ведучий: Їжачок не журися ми допоможемо! Ось це ніжка це капелюшок
(ведучий показує дітям)
Проводиться гра на розвиток дрібної моторики «Збери гриби »
(Діти беруть спочатку великі ніжки гриба, а потім на неї ставлять великі капелюшки; потім маленькі ніжки гриба, а на них маленькі капелюшки.
Ведучий:АЇжачку подаруємо?
ВКому подаруємо? (Їжачку)
Їжачок дякує дітей і прощається з ними.
Вихователь з дітьми підходить до бабусі ,біля бабусі лежить котик.
Діти гладять котика, котик муркоче.
Бабуся Мотря: Корівка в полі була, воду пила, недавно придбала її в модному травичку і принесла нам молока.
Подає глечик молока ведучому:
Діти виконують пісеньку про корову.(Муз.М.Раухвергера,сл.Про Висоцької.)
Бабуся Мотря: Всім попити дістанеться, і коту залишиться.
(наливає всім дітям і котику в миску молочка зі словами «Пий, котик») Ведучий: До побачення, Бабуся Мотря.
Бабуся Мотря: Приїжджайте ще, хлопці.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове