logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Сніговичок»

Інтегроване заняття. Ранній вік.

Автор: Рабчук Н.П., вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний заклад «Дитячий сад комбінованого виду N102» Іркутська область р. Братськ.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, продуктивна.
Мета: Вчити уважно слухати і спостерігати.
Удосконалювати уміння розуміти мова вихователя, учити узгоджувати слова в реченні.
Закріплювати вміння диференціювати основні кольори.
Вчити тримати пензлик, вмочати всім ворсом у фарбу, промивати кисть.
Розвивати тактильні відчуття.
Плановані результати: Бере участь у дослідницькій діяльності, може на прохання дорослого розповісти про те, що він відчуває при зіткненні зі снігом; відповідає на прості запитання; бере активну участь у продуктивній та дослідницької діяльності.
Матеріали та обладнання: гуаш (червона, синя, жовта, зелена), баночки з водою, пензлики і прапорці чотирьох кольорів за кількістю дітей, сніг на тарілочці, сніговик виліплений із снігу (що б він довше не танув, його потрібно зробити досить великим).
Зміст організованої діяльності дітей
Організаційний момент.
У гості до дітей приходить сніговик (виліплений із снігу) .
Вихователь: Хлопці, хто це прийшов до нас в гості? (сніговик).
Основна частина. Дослідницька діяльність.
Вихователь: Поторкайте сніговичка, який він? (холодний, твердий). А з чого зроблений сніговичок, хто знає? (зі снігу). А нам сніговичок приніс млості на тарілочці. Поторкайте пальчиками. Який сніг? (холодний) А ще сніг м'який, пухнастий. Який сніг? (хорові й індивідуальні відповіді дітей).
Тарілочка зі снігом ставитися на батарею.
Вихователь: Сніговичок не любить, коли тепло. Тому що сніг в теплі тане. Подивіться, що сталося зі снігом в тарілочці? (скресла). Він перетворився у воду. Сніговичок став сумним, тому, що якщо він залишиться у нас на довго, то може зовсім розтанути. Давайте його відпустимо на вулицю. А що б нам не було сумно розлучатися, сніговичок нам подарував ось такі різнокольорові прапорці. Хочете з ними пограти?
Діти прощаються зі сніговиком, помічник вихователя його забирає з групи.
Фізкультхвилинка.
Вихователь бере собі і роздає дітям прапорці одного кольору.
Вихователь: Поки звучить музика, всі дітки гуляють зі своїми прапорцями по групі. А коли музика закінчиться, я помахаю прапорцем, і хлопці прибіжать до мене і назвуть колір свого прапорця.
Можна пограти 3 рази, змінюючи кожен раз колір прапорців. Кожен раз, коли діти вдаються до вихователя, він задає питання: «Якого кольору прапорець у Каті? Якого кольору прапорець у Вови?» (індивідуальні та хорові відповіді дітей).
Фарбування води в різні кольори.
Вихователь: Хлопці, подивіться, сніг зовсім розтанув, і у нас в стаканчиках стало багато води. А давайте зробимо сніговичку подарунок, пофарбуємо воду в різні кольори.
Давайте я поставлю різнокольорові прапорці на баночках з фарбами такого ж кольору. Це червоний прапорець. Поставимо його до баночці з таким же кольором. Де ця баночка? Якого кольору ця фарба? (індивідуальні та хорові відповіді дітей).
Вихователь: Що б водичка стала синьою, потрібно взяти пензлик і занурити її в синю фарбу. Потім опустити пензлик в баночку і поводити у воді туди-сюди, акуратно, не бризкаючи. Водичка стала синьою. А якщо я опущу пензлик в баночку з червоною фарбою, якою стане водичка? (червоної). Якого кольору буде ваша водичка, виберіть собі колір фарби. Яку фарбу вибрав Сергійко? А у Маші якого кольору фарба?
Вихователь показує прийоми роботи, звертаючи увагу на те, як треба тримати пензлик, в процесі роботи стежить, щоб діти не змішували фарби, допомагає дітям, затрудняющимся у виконанні завдання.
Рефлексія.
Баночки з фарбами виставляються на підвіконні так, щоб всі кольори були видні. Вихователь: Подивіться, яка різнобарвна водичка у нас вийшла. У Каті вона синя, у Вані - червона. А яка водичка у Тані? А звідки у нас з'явилася вода? (сніг розтанув). Хто його приніс? (сніговичок). Зараз я винесу водичку на вулицю, там холодно, вона замерзне і перетвориться в різнокольорові крижинки. А коли ми з вами підемо гуляти, то подаруємо сніговичку наш подарунок - прикрасимо ділянку різнокольоровими крижинками. Як ви думаєте, йому сподобатися?
Коли діти підуть на вулицю, винести формочки з замерзлою водою, розглянути, що вийшло і прикрасити ділянку.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове