logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Екскурсія в музей.

НСД за соціально-пізнавального розвитку для дітей старшого дошкільного віку.

Автор: Трофименко Марина Семенівна, вихователь, муніципальне дошкільний освітній бюджетна установа «Дитячий садок N 4 «Дюймовочка» комбінованого виду», р. Мінусинськ.

Мета: розвиток креативності у дітей засобами музейної педагогіки.
Завдання: 1. Розвивати мовлення, логічне мислення, інтерес до природних явищ.
2. Формувати вміння опытническим шляхом і систематизувати
отримані знання про повітрі.
3. Уточнити уявлення про значення повітря для всього живого
на Землі.
4. Розвивати комунікативні навички, творче мислення.
5. Виховувати інтерес до навколишнього життя.
Матеріали та обладнання:
Експонати музею, трубочки, соломинки, губки, поліетиленові пакети.
Хід заняття.
         Ігрове вправу: «Музичне привітання»
Педагог: Хлопці, давайте уявимо, що ми з вами розучилися розмовляти, а вміємо тільки співати. Давайте привітаємо один одного, наспівуючи привітання та ім'я свого товариша. А тепер давайте всі разом привітаємо гостей, які прийшли до нас сьогодні в гості.
Педагог звертає увагу, що всі ми сьогодні екскурсоводи і в наш музей прийшли гості, але який музей вони поки не знають. Давайте загадаємо їм загадку, а вони нехай її відгадають.
         Діти загадують загадку.
« Такий великий, що займає весь світ. Такий маленький, що в будь-яку щілину пролізе». (Повітря).
Педагог: Хлопці, наші гості відгадали загадку, і тепер вони знають, що прийшли сьогодні на екскурсію в музей повітря. Ви вже знаєте, що повітря на Землі є всюди. Немає нічого на світі важливіше повітря. Без їжі можна прожити кілька тижнів. Без води можна прожити кілька днів. А без повітря можна прожити лише кілька хвилин. Невипадково склалася приказка: «Потрібен як повітря».
- Отже, давайте почнемо нашу екскурсію, АЛЕ! Екскурсію по нашому музею ми почнемо з ознайомлення з правилами нашого музею.
         Діти розповідають про правила поведінки в музеї.
         Педагог: А тепер давайте пройдемо в наш музей і познайомимося з експонатами музею повітря. Ви знаєте, що експонати в нашому музеї, розташовані по розділам. І зараз, шановні гості, наші екскурсоводи розкажуть вам, які експонати знаходяться в різних розділах нашого музею.
         Розділ «Ігри - забави з повітрям»
Розповідь дітей.
Тут розміщені повітряні змії з кумедними пичками, вертушки, повітряні кульки, м'ячі.
         Розділ «Виставка віял»
З допомогою віяла можна покликати вітерець в гості. Віяла плід спільної творчості дітей, батьків і педагогів. Є в нашому музеї райдужний, новорічний, тропічний, нічний, елегантний дамський віяло, віяло «Натхнення» зроблений з губок для миття посуду, віяла «Фантик» зроблені з фантиків для цукерок.
         Педагог: Віяло завжди привертає увагу у жіночих руках, як деталь інтер'єру і декорації до вистави. Згідно однієї сучасної теорії, він навіть впливає на енергетику приміщень. А ми використовуємо наші віяла для сюжетно-рольових ігор, театралізованих вистав, ігор-розваг. Можна також використовувати вправи на дихання «Вітром віє вітерець», коли діти тримають в руках віяло і імітують подих вітру в різний час року: весни - ласкавий, у літа - жаркий, в осені - прохолодний, у зими - холодний. Також ігри з віялами використовуються для зняття тривожності, розслаблення і зняття напруги, як у дітей, так і дорослих; в етюдах, корекційних іграх, тренінгах (супроводжуються музикотерапією).
         Розділ «Подорож по повітрю»
         Розповідь дітей.
Дюймовочка, зійшла з неба на парашуті, нагадує дітям про подорожі по повітрю казкових героїв. А метелики не потребують будь-якого пристосування для польоту. Природа подарувала їм дрібненькі, легкі крильця.
         Розділ «Насіння - крилатки»
Розповідає про те, як вітер допомагає рослинам поширювати насіння.
         Розділ « Колекція іграшкових літаків і вертольотів».
Нагадує про давню мрію людини пересуватися по повітрю, як птахи.
         Розділ « Як людина використовує силу повітря»
Вітрильник, вітряк, надувний м'яч, фен, іграшки для піднімання кульок, трубочки для видування повітря, іграшкові машинки (наповнені повітрям шини, він закриває і відкриває двері в автобусах, допомагає піднімати і опускати сходи в пожежній машині).
         Розділ «Як повітря допомагає творити»
Про те, як повітря допомагає творити, розповідають такі експонати: фломастери, коктельні трубочки, соломинки якими малюють спосіб видування, дитячі роботи, виконані способом роздування фарби.
Педагог: Хлопці, ми познайомили наших гостей з усіма експонатами, що знаходяться в нашому музеї. А тепер давайте трохи відпочинемо і пограємо.
         Гра «Японська машинка» (Під час гри діти розповідають вірш про повітрі)
Повітря скрізь нас оточує
Він все заповнює простір
Він невидимий, але все - ж
Без нього ми не можемо жити.
Ні дерева, ні звірятка,
Ні комашки, ні жаби.

Педагог: Хлопці, у всіх музеях експонати постійно поповнюються, і зараз я пропоную вам пройти в лабораторію нашого музею і провести досліди, щоб визначити, що ще ми могли б розмістити в нашому музеї.
( Діти проходять в лабораторію).
         Досвід - 1.
Повітря нам потрібен, щоб дихати, значить, ми вдихаємо і видихаємо повітря. Беремо склянку з водою, ставимо туди трубочку і соломинку і поперемінно видихаємо повітря - в склянці з'являються бульбашки повітря. Коли бульбашок з'являється більше, коли ми видихаємо через трубочку або через соломинку? Чому? (висновки дітей).
         Досвід - 2.
Повітря, що займає весь простір, навіть саме маленьке. Щоб перевірити це проведемо досвід з поролоновою губкою. Розгляньте губку. Що ви бачите? (дірочки, отвір). Що в цих дірочках? (повітря). Давайте перевіримо, що станеться, якщо губку помістити у воду? У воді з'являться бульбашки повітря з дірочок буде виходити у воду.
         Досвід - 3.
Ми з вами знаємо, що повітря невидиме. Давайте проведемо ще один досвід. Для цього нам знадобляться поліетиленові мішечки. Візьміть в руки і починайте скручувати з одного краю. Яким стає мішечок? (опуклими). Чому? Тому, що він наповнився повітрям, але ми його не бачимо, але повітря прийняв форму мішечка.
         Досвід - 4.
А тепер давайте дізнаємося, чи має повітря вагу? Покладемо пакети з повітрям, який ви «зловили» в них на ваги і зважимо. (висновки дітей).
         Педагог: Хлопці з допомогою дослідів, які ми з вами провели, ми можемо додати в наш музей нові матеріали, які ми з вами можемо використовувати в нашій лабораторії для проведення подальших дослідів з повітрям.
На цьому наша екскурсія в музей - повітря закінчується, і в кінці я хочу ще раз нагадати вам наступне:
Ми не бачимо його, але він тисне на всі
Він стискається й розширюється
Ми ним дихаємо друзі, і повірте, що всі
Від нього ми залежимо.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове