logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Подорож на Блакитну планету.

Конспект подгруппового логопедичного заняття з дітьми старшої групи, що мають фонетико-фонематичний недорозвиток мовлення.

Автор: Кремльова Наталія Ігорівна, вчитель-логопед, Державне бюджетне освітня установа Центр розвитку дитини - дитячий садок N 2357 міста Москви.

Мета: Формування правильної вимови звуку Л.

Завдання:

  • Закріпити правильну вимову звуку Л у складах, словах, реченнях.
  • Удосконалювати навички вживання дієслів минулого часу.
  • Вчити дітей правильно використовувати відмінкові закінчення іменників.
  • Вчити дітей вживати речення з однорідними членами.
  • Формувати фонетико-фонологическую компетенцію і мовленнєву пам'ять.
  • Розвивати графо-моторну координацію і пальцеву моторику.
  • Розвивати зорове сприйняття.
  • Працювати над інтонаційною стороною мовленнєвих висловлювань.
  • Вчити дітей бути ввічливими, попереджувальними по відношенню один до одного.

Обладнання: блакитні шнурки, стрічки; блакитна скринька; розрізні картинки (голуб, пила, лялька, колобок); картина із зображенням їли і парні ялинкові прикраси до неї(дзвіночок, лампа, слон, прапорець, яблуко, голка, осел, ялинка); силуетні зображення тварин(вовк, козел, лось, білка, дятел, голуб, бджола, кінь); ляльки пальчикового театру; іграшка хатинка; карти подорожі

Хід спільної діяльності:

  • Організаційний момент

Логопед: Я рада бачити вас, хлопці, бадьорими, здоровими, веселими. Посміхнулися один одному! Зраділи новому дню і новому пригоді!

  • Повідомлення теми спільної діяльності

Логопед: Сьогодні я отримала запрошення відвідати чарівну Блакитну планету, куди може потрапити кожен, хто захоче. Я вас можу взяти з собою. Згодні?
Перепусткою послужать чарівні блакитні стрічки, які ви зав'яжете один одному на праву руку.
Діти зав'язують один одному стрічки і дякують один одному за допомогу.
Діти закривають очі. Звучить музика.
Логопед: Ось ми з вами і потрапили на Блакитну планету. Тут діє одне правило: кожен, потрапив на Блакитну планету, має чисто і красиво вимовляти звук Л.

  • Характеристика звуку по артикуляційним

і акустичним ознаками
Логопед: Я візьму блакитну скриньку, а ви дістанете з неї тривалий, чистий звук Л.
Діти беруться за кінчики шнурків і витягають їх з скриньки, одночасно вимовляючи тривалий звук Л.
Логопед просить дітей дати характеристику звуку Л.

  • Вимова звуку Л у податкових поєднаннях

Логопед: Щоб не порушувати правило Блакитної планети, давайте потренуємося і промовимо звук Л. Ви повторіть за мною склад стільки разів, скільки я грюкну в долоні. Будьте уважні!
Діти по черзі виконують інструкцію логопеда, вимовляють складові ланцюжка, дотримуючись ритмічний малюнок:
||| | - ла-ла-ла-ЛА; || || || - лала - лала - лала ; |||| ||- лалалала-лала і т. д.

  • Падежное управління. Розвиток фонематичного сприйняття

Логопед: Подивіться, які предмети оточують нас на Блакитній планеті?
Діти називають побачені ними предмети: лампа, дзвіночок, яблуко, слон, прапор, плаття, лялька.
Логопед: Який звук зустрівся в назві всіх цих предметів?
Діти: Звук Л.
Логопед задає дітям питання, на які повинні відповісти всі діти по черзі.
Логопед: До чого ти підійшов(а)?
Діти: Я підійшов(а) до лампи.
Логопед: Що ти взяв?
Діти: Я взяла...
Логопед: Про що ти мріяв?
Діти: Я мріяв про ...
Логопед: Що ти дзвенів?
Діти: Я дзвенів ...

Логопед: А це що таке?
На мольберті - картина із зображенням ялинки та ялинкові прикраси, які кріпляться на ялину за принципом фланелеграфа.
Діти: Це ялинка.
Логопед: Давайте прикрасимо ялинку. Чим ти повісив на ялинку?
Діти: Я повісив на ялинку прапорець.
Діти по черзі «вішають» на ялинку іграшки, супроводжуючи свої дії формулюванням пропозицій за даним зразком.
Логопед: Знайдіть парні іграшки і повісьте їх на ялинку.
Чого на ялинці багато?
Діти: На ялинці багато прапорців.
На ялинці багато дзвіночків. І т. д.

  • Освіта речень з однорідними членами.

Логопед: Продовжимо подорож по Блакитній планеті. Що це? Це схоже на зоопарк, а тварини в ньому особливі.
На магнітній дошці - силуетні зображення тварин, розташовані парами.
Логопед: Уважно подивіться на цих тварин. Кого ви дізналися?
Діти: Я дізнався лося і білку.
Я дізналася бджолу і вовка.
Я дізнався козла і дятла. І т. д.
Логопед: Які тут чудові тварини! Давайте згадаємо, які тварини у нас на Землі.
Діти: На Блакитній планеті бджола блакитна, а на Землі - смугаста.
На Блакитній планеті білка блакитна, а на Землі - руда. І т. д.

  • Физминутка

Логопед: Сядемо в блакитну човен і попливемо на ту галявину.

Ми пливемо, пливемо, пливемо

- погойдування з боку в бік;

Веслами легко гребемо.

- рухи, що імітують роботу веслами;

Човен-човник мала

- складання долонь «човником»;

Попливла і допливла.

- погойдування з боку в бік;

  • Робота з розрізними картинками.

Логопед: Подивіться, ми припливли на цікаву галявину, де падають і розбиваються метеорити. Що таке метеор?
Логопед уточнює значення цього слова. Звертає увагу дітей на осколки розбитих метеоритів(розрізні картинки, переплутані на килимі)
Логопед: Давайте зберемо осколки і побачимо, що вийде.
Діти збирають розрізні картинки. Називають, які предмети у них вийшли і якого кольору.
Логопед: Дивно, а Колобок блакитного кольору буває?... Так ми ж на Блакитній планеті!

  • Інсценізація фрагменту казки «Колобок».

Розвиток фонологічної компетенції.
Логопед одягає ляльку пальчикового театру «Колобок».
Логопед: І куди ж ти привів нас, Колобок?
Діти підходять до іграшкової хатинці.
Логопед: Це не проста хатинка, а казкова. Тут живуть казкові герої. Колобок загадає вам загадки, а ви їх отгадаете.
Логопед: Це казковий герой, тварину, в назві якого ми чуємо перший звук З, а останній - Ц.
Діти: Заєць.
Логопед: Це казковий герой, тварину, в назві якого ми чуємо перший звук У, а останній - К.
Діти: Вовк. І т. д. (лисиця, бабуся, дідусь)
Логопед: З якої казки всі ці герої?
Діти: З казки «Колобок»
Логопед: А кого з персонажів ми забули?
Діти: Ведмідь.
Діти надягають ляльок на пальці. Логопед підходить до кожної дитини і від імені Колобка задає питання, на який дитина відповідає повним реченням із стверджувальною інтонацією.
Логопед: Я від бабусі пішов?
Дитина: Ти від бабусі пішов.
Логопед: Я від дідуся пішов?
Дитина: Ти від дідуся пішов. І т. д.
Логопед: Від лисиці не втік, прямо в рот до лисиці потрапив?
Дитина: Від лисиці не втік, прямо в рот до лисиці потрапив!

  • Підсумок спільної ігрової діяльності

Логопед: Сподобалося вам наша подорож? Пора повертатися на Землю. Закрийте очі. Звучить музика.
Логопед: Ось ми свамі і на Землі. Давайте згадаємо, з чого наша подорож почалася, що було потім, чим воно закінчилося.
З'єднайте малюнки, що позначають пункти наших зупинок, в тій послідовності, в якій ми їх відвідували. Розкажіть своїм батькам про нашу подорож. Разом з батьками вдома заштрихуйте зображення за зразком.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове