logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Світ навколо нас»

Конспект заняття по ознайомленню з природним оточенням підготовча група.

Автор: Роговська Наталія Михайлівна, старший вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N25 муніципального утворення Усть-Лабінський район, Краснодарський край, ст. Тенгинская.

Мета: дати дітям уявлення про те, що планета Земля - це величезна куля. Всім живим істотам потрібна чиста вода, чиста земля, чисте повітря. Планета Земля зараз в небезпеці: у багатьох місцях вода, земля, повітря стали брудними. Всім важко дихати, люди і тварини хворіють. Щоб врятувати нашу планету, треба з дитинства любити природу, вивчати її, правильно з нею поводитися.

Завдання: виховувати бажання берегти свою планету.

Попередня робота: знайомство дітей з Червоною книгою. Бесіда з дітьми про воді, повітрі, про поведінку в лісі.

Використовуваний матеріал: для цього заняття готується на великому аркуші ватману (можна використовувати интеррактивную дошку) схема:
в центрі зображення людини (обличчя дві маски - сумна і усміхнена). Далі на однаковій відстані один від одного розташовуються п'ять кіл. В першому колі - фігура людини. Друге коло - світло-блакитного кольору, на ньому аплікації, зображують мікробів різних конфігурацій; вони темно-сірого кольору. Третє коло - незабарвлений, білий, на ньому прикріплено безліч спіралей і стрілок різних кольорів. Четверте коло - яскраво-синього кольору. У ньому фігурки - невизначених форм темних кольорів. П'яте коло - зеленого кольору. На нас прикріплені чорні квадрати і круги. Під ними зображення тварин і рослин. Решта простір аркуша ватману пофарбовано світло-фіолетовим кольором. Зліва вгорі зображено Сонце і по всьому полю - зірки.
На початку заняття обличчя людини в центрі схеми сумне, в кінці заняття прикріплюється усміхнена маска.

Хід заняття.

Вихователь.
- Хлопці, сьогодні у нас цікаве заняття. Подивіться на малюнок (рисунокпомещают перед заняттям). Те, що ви бачите - газета, хоча тут нічого не написано. Вона називається «Світ навколо нас». Це незвичайна газета - жива. Кожен коло газети - її сторінка, а готував її кореспондент. Він-то і розповість про те, що тут зображено. Але спочатку подивіться в центр кола. Що тут изоражено?
(Діти розповідають що зображено в центрі кола)

Сумний чоловічок.

А чому він сумний? (Відповіді дітей)

Тепер Давайте послухаємо розповіді кореспондента про те, що ж знаходиться навколо нашого чоловічка. Тоді може бути і зрозуміємо, чому він сумний.

Роль кореспондента надана іншому вихователю.
Кореспондент.

Я буду говорити ось про це блакитному полі (показує). Але спочатку ви повинні здогадатися, про що йтиметься:

Через ніс проходить в груди
І зворотний тримає шлях.
Він невидимий, і все ж
Без нього жити не може. (Повітря)

Правильно, мова піде про повітрі. Ми живемо в повітряному океані, який називається атмосферою. Ми звикли повітряний океан кликати небом. Хто знає вірші або загадки про небо?

Вище лісу, вище гір
Розстеляється килим.
Він завжди, завжди розкинутий
Над тобою і наді мною,
То він сірий, то він синій,
То він яскраво-блакитний.

Все живе, дихає повітрям, і це повітря повинен бути чистим. Але не завжди він буває таким. Чи знаєте ви, що у повітрі містяться мікроби - дуже маленькі живі істоти? Серед них є такі, які викликають хвороби, наприклад, грип. Коли в кімнаті багато людей, а вікна зачинені, мікробів може накопичитися дуже багато. На всі предмети з повітря осідає пил, мікроби в ній накопичуються. Що ж потрібно зробити, щоб мікробів було менше? (Відповіді дітей)

Провітрили кімнату, стерли пил вологою ганчіркою - прибрали мікробів з блакитного поля! (Прибираємо аплікації мікробів). Ще добре очищають і освіжають повітря рослини. Вони збирають на листя шкідливі речовини, які у повітрі виявляються разом з димом заводів і фабрик. Тому у великих містах долно бути багато зелені, а нам всім треба берегти рослини.

Вихователь:

Ось бачите, хлопці, ми правильно зробили, пояснивши, як знищити мікробів, а поле стало чисте, блакитне! Якщо ми зуміємо очистити всі поля - наш чоловічок буде посміхатися!

Тепер наступна сторінка нашої газети - подивіться, що ж це таке: якісь незрозумілі зображення. Давайте послухаємо кореспондента.

Кореспондент:

Хлопці, хто з вас любить слухати пісні і іншу музику. Майже у всіх є улюблені співаки і групи, їх слухати особливо приємно. Ось в одній пісеньці дівчина співає такі слова:

Неодмінно кожним вранці
Я вмикаю телевізор,
І, звичайно, репродуктор,
І ще магнітофон.

Весело? Так. А чому ж сусіди їй кажуть:

Гей громадянка біля вікна,
Ви ж в будинку не одна.
Чому ж цілий будинок
Повинен слухати цей грім? (Відповіді дітей)

Їм не подобається, тому що голосно і неприємно. Шум у наш час є забруднювачем навколишнього середовища, так як сучасні машини-вантажівки, літаки і т. д. Видають такі сильні звуки, від яких люди можуть захворіти. А дуже гучна музика викликає шумову сп'яніння і діє як наркотик. Тому дуже шкідливо включати будинку магнітофон надовго і на повну потужність. Ось ще: деякі хлопці люблять пожартувати - голосно грюкнути і крикнути над вухом у свого приятеля. Це дуже небезпечно - різкий, сильний звук може зруйнувати слуховий апарат. Бачите, скільки звукових забруднювачів і це поле (показує поле зі стрілками і спіралями) - звуки навколо нас. Одні стрілки - різкі, гучні. Інші - хвилі музики, спокійна розмова, створюють звуковий комфорт.

Що можуть зробити діти, щоб вдома і в дитячому саду у них був звуковий комфорт? (Відповіді дітей)

Не вмикати голосно музику, не кричати. А з білого поля ми приберемо стрілки і залишимо красиві хвилі.

Вихователь:

Ну ось вже два поля чисті, а ми підемо далі, на синю сторінку.

Але спочатку ми з вами зробимо невелику розминку.

Фізкультхвилинка.

    Руки підняли і похитали - це дерева в лісі.

    Лікті зігнули, кисті струснули - вітер збиває росу.

    Плавно руками помахаємо - це до нас птахи летять.

    Як вони сядуть, покажемо: крила склали тому.

Кореспондент:

Не вмитися, ні напитися

Без води
Листочка не розпуститися
Без води,
Без води прожити не можуть
Птах, звір і людина,
І тому завжди
Всім скрізь потрібна вода!

Ця сторінка про воді. Де найбільше води на Землі? (Відповіді дітей). Сніг - це вода і олака - це вода. Для рослин і тварин не всяка вода годиться. У морі вода яка? Солона. А щоб напитися і вмитися потрібна прісна вода і вона повинна бути чистою. Про яку воду йдеться?

Водичка, водичка,
Вмий моє личко
Щоб глазоньки блищали,
Щоб щічки червоніли,
Щоб сміявся роток
Щоб кусався зубок.

Звичайно,це про чистій воді.брудною водою вмитися можна. Прісної води на нашій планеті не так вже й багато, її треба берегти. А як, ви знаєте?

Діти:
- Не забруднювати.

Добре закривати кран.

Кореспондент:

Правильно. По-перше, економно витрачати, не залишати крани відкритими, а по-друге, беречьводу від забруднення. Подивіться на синє поле, на ньому плями - це загрязни ки. Люди часто викидають в річки, струмки, озера різне сміття, миють у них машини, а ще багато бруду потрапляє у воду від заводів і фабрик. Чи зможемо ми, хлопці, очистити поле, щоб наш чоловічок посміхнувся? Що треба зробити? (Відповіді дітей).

Треба економити воду, не викидати в річки і озера сміття, не мити в них машини. Ми виростимо і навчимося очищати відходи заводів. Приберемо всі брудні плями! (Кореспондент прибирає з поля плями).

Вихователь:

Подивіться, хлопці, яке гарне, чисте стало полі - чиста вода! А тепер, зелена сторінка нашої газети.

Кореспондент.

Зелена сторінка нашої газети - сторінка життя. А чому вона зелена? (Відповіді дітей).

Вона зелена тому, що основу живої природи становлять рослини, вони дають їжу і кисень усім живою істотою.
Жити в зеленому світі цьому
Добре взимку і влітку.
Життя літає метеликом,
Шустрим бігає звіром,
У хмарах кружляє птахом,
Скаче по гілках куницею.
Життя прекрасне, життя навколо.
Людина природі друг!

Тільки чи завжди людина ставиться до природи як до друга?

Діти.

Немає. Люди подивіться на це поле, на ньому чорні круги і квадрати, над кожним з них рослини або тварини, яких залишилося мало і вони занесені в Червону книгу. Ми зможемо прибрати ці круги і квадрати, якщо навчимося правильно вести себе в природі. Давайте подумаємо. Ось ці кола закрили красиві рослини. Яке правило поведінки в природі нам треба знати, аби рослин з гарними квітами було багато?

Діти.

Не рвати квіти.

Не збирати великі букети.

Кореспондент.

Правильно. Не рвати квіти, не збирати букети в дикій природі.

Красивими рослинами треба милуватися в природі, а не губити їх. Ми запам'ятаємо це правило і можемо прибрати чорні кола. (Прибирає кола, під ними яскраві малюнки рослин).

Подивіться, як ці малюнки прикрашають нашу сторінку, так само як самі рослини - природу. Але поле псують чорні квадрати, під ними тварини, які особливо постраждали від людини. Що будемо робити? Як прибрати чорні квадрати?

Діти.

Не лякати тварин.

Не кричати в лісі.

Не ображати жучків, павучків.

Кореспондент.

Правильно. Головне правило - не ловити ніяких тварин, не лякати їх, не кричати в лісі, не чіпати пташиних гнізд. Найважливіше - не чіпати, не ображати нікого, навіть самих маленьких жучків, павучків, черв'ячків. Запам'ятаємо це правило?

Діти.

Так.

Кореспондент.

Приберемо чорні квадрати. Краще без них на зеленому полі! (Прибирає квадрати, під ними малюнки красивого метелика, хижої птахи, жаби або жаби).
Вихователь пояснює, що ці тварини постраждали більше, ніж інші: метелики з-за своєї краси, хижі птахи з-за неправильного розуміння ролі хижаків у природі, а жаби і жаби з-за того, що людям не подобається зовнішній вигляд.

Вихователь.

Яке гарне зелене поле! Звичайно, хлопці, не про всіх рослинах і тварин, що потребують охорони, ми змогли зараз поговорити. Але якщо ми будемо знати правила поведінки в природі, ми допоможемо всім. А зараз, подивіться, зовсім інший вигляд у нашого чоловічка в нашій газеті. Людина посміхається - йому добре. (Прибирає сумну маску). Йому добре в чистому світі. Він здоровий. Здоров'я людини - це теж багатство природи і його треба берегти.

Давайте скажемо кореспонденту «спасибі» за його пізнавальну і цікаву незвичайну живу газету.

 

Пояснювальна записка

Заняття представлено по ознайомленню з природним оточенням (екологічне виховання) «Світ навколо нас».
На занятті присуствовало 20 дітей, з них 9 хлопчиків і 11 дівчаток, рівень розвитку дітей - вищий.
Я працювала з Основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти та комплектированной «Програма виховання і навчання в дитячому садку» під редакцією М. А. Васильєвої, також я використовувала у своїй роботі програму екологічного виховання в дитячому садку С. Н.Ніколаєвої та «Дошкільне виховання» N 1/97.
Заняття проходить один раз в тиждень, а в рік виходить 36 занять. У занятті використовуються методи: показ, пояснення, запитання.
Діти охоче включалися в оцінку дорослими обстановку, навколишніх умов; радіють тиші, чистоти, свіжому повітрю. Діти проявляли інтерес до участі разом з дорослими і самостійно в доступних природоохоронних заходах.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове