logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Допоможемо Метелику знайти Лунтика!"

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності за соціально-комунікативної освітньої галузі з дітьми середньої групи.

Автор: Рамазанова Альфія Самятовна, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа Габишевский дитячий садок «Кульбаба» Лаішевського муніципального району РТ.

Скачати презентацію до заняття.

Мета: розширити знання дітей про правила дорожнього руху та вчити користуватися ними в різних ситуаціях.

Завдання

Освітні:
Познайомити зі знаком «місце зупинки автобуса», пішохідним переходом, зі світловідбиваючими елементами;
Закріпити поняття «пішоходи», «пасажири», «світлофор», «автобус», «автомобіль»;
Навчання вмінню розрізняти проїжджу частину дороги і тротуару,
вмінню визначати свої дії за сигналом світлофора.

Розвиваючі:
Розвивати увагу, пам'ять, загальну моторику.

Виховні:
Формувати навички поведінки дітей в громадському транспорті;
Прищеплювати уміння користуватися правилами поведінки на дорозі.

Матеріали до заняття: іграшка-Лунтик, сліди Лунтика паперові, костюм Метелика дитячий, макет автобуса, автомобілі - іграшки, розмітка пішохідного переходу, макет тротуару, розмітка проїзної частини, макет світлофора, прапорець, дорожні знаки «пішохідний перехід» і «місце зупинки автобуса», слайди.

Роздатковий матеріал: картонні круги червоного, жовтого, зеленого кольорів (грі), пазли « Флікери » , флікери на кожну дитину.

Музика:

Словникова робота: активізувати словник дітей словами: автобус, автомобіль, місце зупинки автобуса, пасажир, пішохід, пішохідний перехід, світлофор, тротуар, проїжджа частина, флікери.

Методи і прийоми:
Словесні: бесіда, запитання, пояснення, загадки.
Наочно-демонстраційні: мультимедійні слайди, іграшка-Лунтік.
Практичні : складання пазла.

Хід заняття.
1.Вступна частина.(2 хв)
Вбігає Метелик, шукає свого друга Лунтика.
Метелик: Хлопці, вітаю, ви не бачили тут мого друга Лунтика?
Відповіді дітей.
Метелик: А ви допоможете мені його знайти?
Відповіді дітей.
Вихователь: Звичайно, допоможемо, Метелик.
- Всім пропоную відправитися на пошуки на транспорті.
-Вгадайте на якому:
Що за диво цей будинок,
Вікна світяться колом,
Носить взуття з гуми
І харчується бензином. (автобус)
Відповіді дітей.
2.Основна частина.(10 хв.)
1)АВТОБУС.
Вихователь: Вірно, це автобус.
СлайдN1.
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, а для чого він призначений?
Відповіді дітей.
Вихователь: Автобус - це громадський транспорт, призначений для перевезення людей і рухається за встановленим маршрутом.
Пам'ятаєте, цей транспорт зупиняється тільки на зупинках. Зупинки позначаються спеціальними знаками. Ось подивіться.
СлайдN2.
Вихователь: Хлопці, хто знає, як називається цей спеціальний знак?
Відповіді дітей.
Вихователь: Читається так: «Місце зупинки автобуса» і встановлюється на зупинках.
СлайдN3
Вихователь: Хлопці, а з якоїсь частини дороги ми повинні пройти до місця зупинки автобуса, як ви думаєте?
Відповіді дітей.
Вихователь: Пам'ятайте, ми з вами можемо легко пересуватися тільки по тротуару. Ось подивіться.
СлайдN4
Вихователь: А всі автомобілі, громадський транспорт рухається тільки по проїжджій частині дороги. Ось подивіться.
СлайдN5
Вихователь: Хлопці, як ця частина дороги називається?(показ на слайдеN5)
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, це тротуар. А ця частина дороги, як називається?(показ на слайдеN5)
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, молодці .Це проїжджа частина. Тоді вирушаємо до зупинки.
-Ми зараз з вами йдемо по тротуару пішки, тому як ми називаємося, хто пам'ятає?
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, ми - пішоходи! І де ми зараз йдемо?
Відповіді дітей.
Вихователь: А ось і зупинка, і знак. Хлопці, а як він читається?
Відповіді дітей.
Вихователь: І наш автобус коштує. Проходьте в автобус. Хлопці, хто пам'ятає, в яку двері потрібно входити під час посадки в автобус?
Відповіді дітей.
Вихователь: Входити через задні двері. А виходити через передні двері.
- Ми з вами піднялися в автобус і стали називатися? Може пішоходами?
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, ми - пасажири. Хто ми тепер?
Відповіді дітей.
Вихователь: Скажіть, будь ласка, пасажири, як ви повинні вести себе в громадському транспорті?
Відповіді дітей.
Вихователь: Що може статися, якщо пересуватися в автобусі під час руху?
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, молодці. Давайте повторимо ці правила.
Правила поведінки в громадському транспорті:
1.Не стояти на сходах, біля дверей.
2.Триматися за поручні.
3.Не висовуватися з вікна - це небезпечно.
4. Не ставати ногами на сидіння.
5.Не смітити.
6. Не ходити по автобуса під час руху - можна впасти.
7.Розмовляти голосно, голосно сміятися - непристойно.
8. Поступатися місцем старшим, літнім людям.
Як би не був важкий шлях,
Ти в дорозі будь ввічливий.
Місце старшим або старим
Поступитися не позабудь.
9.Розмовляти з водієм не можна. Він повинен стежити за рухом на дорозі, щоб не зіткнутися з іншими автомобілями і не нашкодити нашому здоров'ю.
10.В транспорті можна буде їздити тільки з батьками.
Вихователь: Молодці, тепер можемо їхати. А ось і наша зупинка.
- Хлопці, як будемо виходити з автобуса?
Відповіді дітей.
Вихователь: Через передні двері, і не штовхатися.
- Ми вийшли з автобуса і ким стали?
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, пішоходами.
- З якої частини дороги пішоходи пересуваються?
Відповіді дітей.
Вихователь: А з якої частини дороги рухається автобус?
Відповіді дітей.
Вихователь: І зараз ми з вами йдемо де (по чому) ? З якої частини дороги?
Відповіді дітей.
Вихователь: По тротуару, а ось і сліди Лунтика.
- Тротуар закінчився, і починається проїжджа частина. Це небезпечне місце. Як ви думаєте, чому?
Відповіді дітей.
Вихователь: Але нам потрібно перейти дорогу. Як правильно це зробити?
Відповіді дітей.
2)ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД. «ЗЕБРА».
Вихователь: Для переходу через дорогу пішоходам виділяються спеціальні ділянки на проїжджій частині, які називаються «пішохідні переходи». По-іншому, пішохідний перехід називають ще й «зеброю». Як ви думаєте, чому?
Відповіді дітей.
Вихователь: Вірно, він нагадує білими смугами забарвлення справжньої зебри.
А щоб пішоходу було легше знайти «пішохідні переходи» вони позначаються дорожніми знаками. Як називається цей знак? (демонструю).
Відповіді дітей.
Вихователь: Чому дійшовши до переходу, треба обов'язково: зупинитися і подивитися ліворуч, потім праворуч?
Відповіді дітей.
Вихователь: Дорогу потрібно переходити, міцно тримаючись за руку мами чи тата.
Зараз поруч з нами немає ні тата, ні мами, тому слухаємо мою команду: «Будуємося парами, міцно тримаємося за руки. Готуємося перейти дорогу. Я як дорослий піду попереду вас з прапорцем!»
(Що потрібно зробити спочатку?)
3)СВІТЛОФОР.
Вихователь: Але нам з вами пощастило. Перейти дорогу нам допоможе один. Відгадайте, хто це:
Вдень і вночі я горю,
Всім сигнали подаю,
Є три кольори у мене
Як звуть мене, друзі? (Світлофор).
Відповіді дітей.
Вихователь: Як ви думаєте, для чого потрібен світлофор на дорозі?
Відповіді дітей.
Вихователь: Світлофор подає сигнали автомобілів та пішоходів.
- Діти, який сигнал світлофора загорівся? Що він означає?
Відповіді дітей.
Вихователь: Молодці зелений сигнал світлофора дозволяє перейти дорогу. Але не поспішайте, що ще обов'язково потрібно зробити, переходячи дорогу?
Відповіді дітей.
Вихователь: Готові? Тоді вперед.
-А ось і знову сліди Лунтика . Вони привели нас в парк.
- Хлопці, подивіться, це ж Лунтік!
Метелик: Ура, Лунтик, ти знайшовся!
Вихователь: Що сталося, Лунтик, ми переживали за тебе.
-Що ти тут робиш? Граєш?
- І нам пропонуєш пограти. Добре, ми згодні.
4)ІГРИ.
 Вихователь: Лунтик проведе з вами гру «Кольорові автомобілі».
-Ось вам картки. Зараз ви всі автомобілі різних кольорів стоїте в гаражі. Підніміть картку автомобілі червоного кольору, жовтого кольору, зеленого кольору. Будьте уважні, як тільки Лунтик підніме коло червоного кольору до Лунтика виїжджають тільки автомобілі червоного кольору, всі інші залишаються в гаражі. Якщо Лунтик опускає червоний круг - автомобілі червоного кольору повертаються в гараж (гра повторюється 3-4 рази).
Вихователь: Молодці, Лунтік вами захоплюється. Тепер я пропоную вам гру «Пішоходи та автомобілі».
-Коли я вимовляю слово «автомобілі» - ви починаєте рухатися по проїжджій частині і крутити свій кермо (коло).
Вихователь: Де їздять автомобілі?
Відповіді дітей.
Вихователь: Коли я скажу «пішоходи»- ви ховайте кермо за спину і переходите на тротуар.
Вихователь: Де ходять пішоходи?
Відповіді дітей.
Вихователь: Молодці, і з цим завданням ви впоралися.
5)ПАЗЛ ФЛІКЕРА.
Вихователь: Хлопці, допоможіть, будь ласка, Лунтика зібрати картину. Що у вас вийшло?
Відповіді дітей.
СлайдN6
Вихователь: Яка цікава дівчинка. Її куртка світиться в темряві. Які цікаві наклейки і браслети. Як ви думаєте, для чого вони потрібні?
Відповіді дітей.
Вихователь: Це флікери. Вони відображаються в світлі фар автомобілів і допомагають водіям спокійно бачити пішохода в темний час доби і взимку і влітку.
-Ось подивіться, які вони бувають різні і цікаві.
СлайдыN7, N8.
3. Заключна частина. (3 хв)
Вихователь: А давайте розповімо Лунтика про те, що нового ви сьогодні дізналися?
Відповіді дітей.
Вихователь: Які правила поведінки в громадському транспорті пам'ятаєте?
Відповіді дітей.
Вихователь: Де можуть їздити автомобілі?
Відповіді дітей.
Вихователь: А пішоходи де вільно пересуваються?
Відповіді дітей.
Вихователь: Що регулює рух на дорозі?
Відповіді дітей.
Вихователь: Що допомагає водієві бачити пішохода на дорозі в темний час доби?
Відповіді дітей.
Вихователь: Ось такі флікери я і хочу подарувати вам і Лунтика, щоб він більше ніколи не губився на дорозі. А ви спокійно могли йти в дитячий сад і повертатися додому. Тільки не забудьте одягати їх на куртку.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове