logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Геометрична країна»

Конспект заняття в другій молодшій групі з математики.

Автор: Вихователь МКДОУ «Дитячий садок N8» Коржова І. Б. р. Ліскі. Воронезька область.

Мета: Удосконалювати вміння розрізняти і називати геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, куля, куб

Завдання:
- розвивати мислення: вчити бачити закономірності в розташуванні фігур, відтворювати їх;
- розвивати увагу і пам'ять;
- виховувати цілеспрямованість, уміння доводити розпочату справу до кінця, уміння діяти спільно.

Хід заняття
Діти заходять до кімнати, перед ними на підлозі лежить доріжка на якій виділені різним кольором геометричні фігури, а навколо доріжки лежать фігури вирізані з кольорового картону.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож по чарівній доріжці з геометричних фігур, в країну, де живуть фігури і все навколо складається з них.

Хлопці, вже настала весна, все навколо стало яскравим і барвистим і тому, я пропоную вам зробити нашу доріжку теж барвисту. Для цього вам потрібно вибрати геометричну фігуру і накласти на намальовану такого ж кольору.
Молодці, хлопці.
Діти пройшовши по доріжці, сідають на стільчики.

Вихователь: Ви потрапили в країну, жителі якої приготували вам кілька завдань, виконавши які, ви отримаєте не дістають фігури і потрапите додому. Ви готові? (На дошці перед дітьми зображення чоловічків, на сорочках, яких геометричні фігури, а також картинки з фігур.)
Ви готові?

Діти: Так!

Вихователь: Перше завдання: гра «Знайди зайву фігуру».
Вихователь по черзі показує дітям картки із зображенням геометричних фігур (кола, квадрата, трикутника), пропонує розглянути їх і запитує: «Чим схожі фігури? Чим відрізняються фігури? Яка фігура зайва? Чому?».
Молодці, впоралися із завданням, за це жителі чарівної країни дали нам фігуру.

Вихователь: Друге завдання: гра «Чудесний мішечок».
Вихователь вимовляє чотиривірш:
Я - чудовий мішечок,
Всім хлопцям я любий.
Дуже хочеться мені знати,
Як ви любите грати.
В «чудесний мішечок» лежать геометричні фігури (кубики Дьєнеша), різних кольорів. Діти визначають геометричні фігури на дотик, потім дістають їх і називають кольори.

Вихователь: Молодці, і з цим завданням впоралися і заробили ще одну фігуру.

Вихователь: Але, перш ніж приступити до наступного завдання, давайте проведемо пальчикову гімнастику.
Пальчикова гімнастика.
Наші пальчики бігли,
По доріжці вгору скакали,
Ми трошки відпочинемо,
Дружно палички візьмемо.

Вихователь: Трошки відпочили, приступимо до наступного завдання гра
«Побудуємо фігуру». Вихователь пропонує дітям пройти до столів і дає завдання: «Складіть з червоних паличок квадрат. Покажіть його сторони, кути. Складіть із зелених паличок трикутник.

Вихователь: Можна викласти коло з паличок?

Діти: Ні!
Вихователь: правильно, коло можна скласти з мотузочки. Складіть і обведіть його рукою.

Вихователь: Молодці, хлопці, виконали завдання і отримали ще одну фігуру. Ось і підійшла до кінця наша подорож в чарівну країну. Ми з вами дізналися багато цікавого про геометричні фігури, виконали всі завдання, за які отримали відсутні фігури до нашої чарівної доріжці.

Чарівні чоловічки прощаються з дітьми і дарують їм частування (печиво геометричної форми).

Діти по чарівній доріжці повернулися в дитячий сад.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове