logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Зимовий пейзаж»

Конспект НСД в старшій групі.

Автор: Іванова Марина Валеріївна, вихователь КГКП «Центр розвитку» ясла - садок N1 «Ромашка», р. Екібастуз.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей старшої групи (5 - 6 років) за темою « Зимовий пейзаж». Даний матеріал буде корисним для вихователів старшої групи. Це конспект пізнавально - творчого заняття, спрямованого на розвиток допитливості та виховання інтересу до творчості російських художників у старших дошкільників.
Конспект заняття з изодеятельности з використанням нетрадиційної техніки « акварель + сіль», тема: « Зимовий пейзаж»
Інтеграція освітніх галузей «Пізнання», «Творчість», «Комунікація», «Соціалізація»
Мета: продовжувати формувати уявлення про нетрадиційні техніки малювання.
Завдання:
Освітні:
- познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання « акварель + сіль»;
- продовжити знайомство з творчістю А. К. Саврасова;
- закріпити поняття «пейзаж», « передній, задній план»;
- закріпити знання дітей про властивості солі і снігу;
- закріплювати вміння роботи з алгоритмом і зі схемами послідовності зображення предметів.
Розвиваючі:
- розвивати почуття кольору, форми та композиції.
- розвивати творчу діяльність.
Мовленнєві:
- розвивати зв'язне мовлення.
Виховні:
- виховувати акуратність, самостійність;
- викликати емоційний відгук на твори художників і поетів.
Попередня робота: знайомство з біографією і творчістю А. К. Саврасова; слухання твору П. І. Чайковського « Зимові мрії»; дослідно дослідницька діяльність властивостей солі і снігу
Обладнання: картина із зображенням Зимового пейзажу», акварельні фарби, аркуші білого та блакитного паперу (на вибір дітей), кисті, непроливашки з водою, сіль крупна в розетках, алгоритми.
Методичні прийоми: коло радості, бесіда - діалог, розглядання картин і бесіда за ними, пальчикова гімнастика «Зимова прогулянка», фізкультхвилинка, читання віршів, відгадування загадки, продуктивна і дослідницька діяльність дітей, аналіз, підведення підсумків, рефлексія
« Гора успіху».
 
Хід заняття:
Коло радості: «Передай радість» (передаємо потиском рук стоїть поряд дитині по колу, з посмішкою, дивлячись в очі один одному)

  1. Організаційний момент

- Хлопці, давайте закриємо очі, я вимовлю чарівні слова і ми з вами опинимося на виставці (вимовляю « снип, снап, снурре, пурре, базилюрре»)
- Відкрийте очі і подивіться, ми з вами опинилися на виставці знаменитого російського художника Олексія Кіндратовича Саврасова. Ми з вами вже знайомі з біографією художника і його роботами.
Бесіда за картиною.

фото

- Яку пору року зображено на картинах? (Зима)
- Скажіть, будь ласка, що художник зобразив на передньому плані картини? Що ми бачимо на задньому плані? (на одній картині показують)
- Як можна назвати ці об'єкти, одним словом? (Природа)
- До якого жанру живопису відносяться ці картини? (Це пейзаж)
- А як ви визначили, що це «пейзаж»?
- Хто хоче розповісти визначення «пейзажу»?
Читання вірша
Якщо бачиш на картині
Намальована річка,
Або ялина і білий іній,
Або сад і хмари,
Або снігова рівнина,
Або поле і курінь, -
Обов'язково картина
Називається .....(пейзаж).
Творча майстерня

фото

Ст.: Хлопці я пропоную вам пройти в нашу творчу майстерню.
Діти проходять і сідають за столи
Ст.: Сьогодні ми з вами будемо малювати свій «зимовий пейзаж». І щоб він у вас вийшов таким же красивим, як у знаменитого художника будемо використовувати в роботі алгоритм малюнка.
Вихователь розповідає, звертає увагу на:
-назву теми
-що можна намалювати (дерева, сніг на деревах, замети, хмари)
- композиція (лінія горизонту, про близькому і дальньому плані)
(роблю акцент на те, що весь аркуш повинен бути заповнений)
- частини доби
- колорит, тобто використовувані кольори (ми знаємо, що в даний час року-синій, блакитний, сірий, білий, а якою кольоровою гамою ви б хотіли скористатися щоб намалювати свій «пейзаж»?) (Додаток 2)
Знайомство з технікою « акварель + сіль»
Показ робіт дітей виконаних у цій техніки.
- Малювати ми сьогодні будемо з допомогою солі, але основну роботу виконаємо акварельними фарбами.
- Що означає слово «аква»?
- Коли закінчите роботу акварельними фарбами, відразу ж гарненько
« посоліть» весь аркуш. Ви побачите, яке диво створить сіль з вашим малюнком. Ця техніка називається « акварель + сіль»
Пальчикова гімнастика «Зимова прогулянка»
(Загинаємо пальчики по одному)
Раз, два, три, чотири, п'ять
("Йдемо" по столу вказівним і середнім пальчиками)
Ми у двір прийшли гуляти.
("Ліпимо" грудочка двома долонями)
Бабу снігову ліпили,
(Крошащие руху всіма пальцями)
Пташок годували крихтами,
(Ведемо вказівним пальцем правої руки по долоні лівої руки)
З гірки ми потім каталися,
(Кладемо руки на стіл то однією стороною, то інший)
А ще валялися в снігу.
(Отряхиваем долоньки)
Все в снігу додому прийшли.
(Руху уявної ложкою, руки під щоки)
З'їли суп і спати лягли.
Самостійна робота
Перед початком роботи запропонувати дітям на хвилину закрити очі і представити свій пейзаж (під музичний супровід) і вибрати фоновий лист.

фото

Ст.: Робота підійшла до кінця. Акуратно беремо аркуш і стряхиваем зайву сіль в розетку.
Фізкультурна хвилинка
Сніг сьогодні йшов з ранку (руки зверху вниз опускаються)
Рада снігу дітвора (плескають в долоні)
Сніг на гілках (руки вгору), на доріжках(нахил вниз)
На носах і на долонях (показують ніс і долоньки)
«Лабораторія успіху»
Ст.: - Зараз, уявити себе вченими і згадати, що ми знаємо про двох об'єктах. Їх ми безпосередньо, сьогодні використали в нашій творчій роботі.
Загадка:
В воді родиться,
А води боїться?
- Правильно, сіль
- І ще одна загадка:
Я як піщинка малий,
А землю покриваю;
Я з води,
А з повітря літаю;
Як пух лежу я на полях
І як алмаз блищу
При сонячних променях.
Діти: Сніг
В: Молодці хлопці, а зараз я пропоную вам на нашій алгоритмічної таблиці провести порівняння між сіллю і снігом.

Діти відповідають на питання, відповіді фіксуються в таблиці (Додаток 1):

  1. Має колір? (обидва білого кольору)
  2. Має форму? (сніг може мати форму, а сіль немає)
  3. По твердості (сніг - розсипчастий, а спресований - твердий, сіль складається з кристалів)
  4. Розчинність (Обидва розчиняються)

 

Підсумок заняття

Виставка готових робіт

фото

Ст.: Хлопці, подивіться і скажіть, яким зробила ваш малюнок сіль? (малюнок став красивим, чарівним, незвичайним, казковим)
- Що нагадують крупинки солі? (правильно, сніг)
- Чому «солили» мокрий сніг?
- Як називається техніка, з якою ми сьогодні познайомилися?

 

Рефлексія « Гора успіху»

фото

 

                                                                                                         Додаток 1

АЛГОРИТМИ

           СНІГ

СІЛЬ

КОЛІР

            
           +

            
        +

                                 
ФОРМА

-

-

ТВЕРДІСТЬ

    
+ -

    
              +

РОЗЧИННІСТЬ

 

   +

 

        +

Додаток 2

фото
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове