logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Додавання»

Конспект заняття з математики.

Автор: Бурлаченко Галина Євгенівна, викладач, Муніципальне бюджетне освітня установа додаткової освіти дітей «Лисогірська дитяча школа мистецтв», Саратовська область, р. п. Лисі Гори.

Цілі:

1)Роз'яснити зміст дій додавання і познайомити дошкільнят з термінологією, що вживається в математиці при складанні

2)розвиток розумових дій: аналіз, синтез, порівняння, узагальнення,
класифікація;

3)сприяти вихованню дбайливого ставлення до дарів природи

Обладнання:

таблиця «Гриби», лічильний матеріал (білки і гриби (10 шт.), набірне
полотно, кошики, кондитерські гриби, на ватмані малюнок Дідка -
моховичка

 

Хід заняття.

I. Організаційний момент.
Продзвенів, друзі, дзвінок. Починається урок.

II.Усний рахунок.
Відпочити ви все встигли?
А тепер вперед - за справу.
Математика нас чекає,
Розпочинаємо усний рахунок.
Запрошую вас, друзі,
По гриби сьогодні я.
Дуже хочеться дізнатися,
Хто їх може збирати
І, звичайно, розрізняти.
А в лісі нас з вами чекає
Дідок - моховичок.
Приготував він заданья.

На кмітливість завдання.

1 .По стежці разом з нами Йдуть числа в два ряди. Дідок бажає знати, Де тут натуральний ряд. (на дошці 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9... 9,8,7, 6, , 5, 4, 3, 2, 1)
Чому цей ряд N ? що позначають точки...? -Порівняйте ці ряди, що ви помітили?В 1-му ряду числа розташовані в порядку зростання, в 2-му ряду в порядку убування)

2.Коля з мамою в ліс ходив,
Там гриби він знаходив,
А коли прийшов додому,
Всі гриби поклав на стіл.
Тут його сестричка Оля,
Почала вважати їх незабаром.
Допоможіть, діти, Оле
Порахувати гриби у Колі.
( рахунок до 10 у прямому і зворотному порядку)
-назву я вам число,
Всім відоме воно.
Попрошу вас не позіхати
«Сусідів» числа назвати.
У 4 ? 7 ? 9 ? 3
Білочки гриби засушували,
Ну, а порахувати забули.
Хто відповість швидко, дітки,
Вистачить грибів всім білків?
(на складальному полотні 6 білок і 7 грибів) (Вистачить)

3. Як дізналися, поясніть? (встановили відповідність )
Свою думку доведіть, (біля дошки показують). Як зробити порівну?

4.Ось на сонячній галявинці
Зустрілися нам гриби.
Подумайте, хлопці,
Що за групи тут дано?

(1 - їстівні і неїстівні
2 - великі і маленькі
3 2 грибка і по одному)

-Яких грибів більше великих або маленьких?
-Їстівних або неїстівних? Назвіть їх.

Бачу можете, хлопці,
Ви грибочки розрізняти,
Ну, а хто ж мені підкаже,
як грибочки збирати?

(пояснюють правила збору грибів)

5. Ось малюнок перед вами,
А завдання складіть самі.
-Кал дізналися? Чому додали?
На галявині у дубка
Їжак побачив 2 грибка,
Плодив навколо осін
І знайшов ще один
Ну-ка, хто готовий вважати,
Скільки їжак знайшов грибів?

III.Повідомлення теми і цілей заняття.

Нам вирішення завдань не склало затрудненья,
Якщо вивчимо ,ми з вами дії додавання.

Діти пішли гуляти в ліс
І грибочки збирати.
Пощастило спочатку Саші.
3 грибка знайшов він одразу,
Даша теж не відстала,
2 грибочка побачила
І в кошичок поклала.
Стали діти їх рахувати,
1, 2, 3, 4, 5
Дітлахам пощастило
П'ять гарне число.
- Якщо складаємо, виходить більше або менше?

IV.Закріплення нового матеріалу:

Назви «старшого сусіда» числа 5?6?8?3?
З геометричних фігур покажи найбільшу.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове