logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Сніжки для Сніговичка»

Конспект інтегрованого заняття у ІІ молодшій групі.

Автор: Рижкова Тетяна Миколаївна, вихователь, МБДОУ «Центр розвитку дитини - дитячий садок № 12» Лівобережного району р. Воронежа.

Мета заняття:

  • збагачувати словниковий запас дітей, розвивати мовні навички, вчити називати ознаки предмета;
  • розвивати елементарні математичні уявлення про геометричні фігури, відносно великий - маленький, один - багато;
  • закріплювати вміння називати узагальнену групу предметів одним словом;
  • формувати уявлення про навколишній світ, вчити дітей називати ознаки зими;
  • закріплювати знання кольорів;
  • вчити дітей скачувати великий і маленький шар з фольги;
  • викликати бажання допомогти оточуючим;

Словникова робота:

Активізація словника: прикметники - ознаки зовнішнього вигляду об'єкта, дієслова - характерні дії об'єкта; порівняння: більше-менше.

Матеріали та обладнання:

Персонажі: Заєць (білого кольору), Сніговики великий і маленький.
Декорація: хатка Сніговиків, посуд білого кольору (або лялькова одноразова), розрізний демонстраційний матеріал для ковро-ліна «Зима» і «Осінь».
Матеріал для роботи, за кількістю дітей: на білій одноразової тарілці 2 шматка харчової алюмінієвої фольги, розміром приблизно 12×12 см і 20×20 см, серветка білого кольору, заздалегідь зіжмаканий в кулю.

Хід заняття:

Вихователь з дітьми водять хоровод, раптом чують стукіт, схожий на барабанну дріб. Це прибіг Зайчик. Він вітається з дітьми. Вихователь бере його в руки і, передаючи дитині, що стоїть поруч, говорить: «Це Зайчик. Скажи, який він?» Діти, передаючи іграшку, називають його ознаки (білий, пухнастий, маленький, добрий, веселий і т. п.). Відповіді не повинні бути односторонніми, діти повинні будувати речення. Коли перераховано досить прикметників, вихователь чергового дитині, яка взяла іграшку, задає питання: «А що вміє робити Зайчик?» Діти називають слова-дії (бігати, стрибати, їсти, розмовляти і т. п.)
Зайчик запрошує дітей на прогулянку на санках. Вихователь бере дзвіночок, діти стають один за одним і, зчепившись «паровозиком», «їдуть на санках» під потешку:

Дінь, дінь, дінь - ділінь
Засніженими лісами
Їдуть, їдуть, дінь - ділінь
Санки з бубонцями.

Зупиняються біля ковроліну, де упереміш розташовані картинки з ознаками зими, які діти бачать вперше, і осені, вже знайомі дітям. Вихователь і діти дивуються, що все переплутано, що такого насправді не буває, і вибирають, прикріплюючи на ковролін окремо, ознаки осені. Залишаються тільки зимові картинки. Зайчик говорить, що ось тепер все правильно, саме так і буває взимку. Вихователь, показуючи картинки, називає дітям ознаки зими.
Знову, зчепившись у «санки», всі їдуть далі. Зайчик показує на білу хатинку і запрошує дітей зайти в гості. Всередині діти бачать двох сніговиків - великого і маленького. Діти вітаються і знайомляться. Сніговик видається:

Я, хлопці, Сніговик,
До снігу, звик до холоду.
Так, зліпили мене спритно -
Замість носа тут морквина,
Уголечки замість очей,
Замість капелюха - мідний таз!
Сніговик знайомить дітей зі своїм синочком Сніговичком. Вихователь запитує про розмір сніговиків, діти називають, хто великий, хто малий, порівнюють, хто більше, хто менше. Сніговик скаржиться, що синок зовсім не росте. Вихователь пропонує дітям приготувати для Сніговиків чарівну їжу.
Діти підходять до столів, де стоїть посуд. Вихователь запитує, якого кольору всі в будинку у Сніговиків; чому; що діти бачать перед собою; як все це назвати одним словом. Відповіді дітей. Діти сідають до столів, вихователь показує, як «приготувати» сніжки - великий і маленький, запитує, яку форму потрібно надати пограти в сніжки.
Діти називають форму і виконують завдання. Щоб сніжки стали їжею для Сніговиків, їх ще потрібно заморозити. Вихователь запитує, чому не можна сніжки зварити або підсмажити. Діти здогадуються, що вони розтануть на гарячій плиті. Тому пропонують помістити сніжки в холодильник. Поки сніжки «заморожуються», вихователь пояснює, чому дітям не можна їсти сніг.
Коли частування готове, діти складають великі сніжки у велику тарілку для Сніговика і маленькі - в маленьку, для Сніговичка. Вихователь питає, скільки дітей у Сніговика і скільки сніжків діти приготували. Діти відповідають «Один - багато». Тепер малюк обов'язково зросте. Діти прощаються і під звук дзвіночка «їдуть на санях» назад.

Ой, як холодно взимку!
Нам вже пора додому!

На зворотному шляху діти зупиняються у ковроліну і самі намагаються перерахувати ознаки зими. Дорога додому. Прощання з Зайчиком.

Вихователь підводить підсумок заняття.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове