logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Цифри 3 і 4. Палички Х. Кюизинера.

Заняття з математики в середній групі.

Автор: Кычкина Жанна Миколаївна, МДОУ д/с N 42 «Мамонтеня», Республіка Саха (Якутія) р. Якутськ.

МЕТА:

1.Закріпити навички порівняння сукупностей, уміння співвідносити цифру з кількістю (1-5)
2. Закріплювати знання геометричних фігур, властивостей предметів.
3. Розвивати мовлення, увагу, просторові уявлення (поняття зліва-праворуч)

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ:

Таблиці і предмети для обговорення властивостей предметів, 5 машин, 4 ляльки, 5 гумових іграшок.

РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ :

Цифри від 1-5, дрібні іграшки, знайомі геометричні фігури 2 розмірів 2 квітів.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1ч. Гра «Грибники». Порівняння властивостей предметів. Запитую дітей, чи були вони в лісі, що там бачили. Показую таблицю з грибами :
- Як одним словом назвати те, що намальовано на картині?
- Який гриб тут «зайвий» (Білий гриб - велика, решта-малі)
- Ось листочок. З якого дерева? Це березовий листочок. Він зелений, з зубчастими краями, навесні виростає на дереві, а восени опадає, легко лети за вітром і т. д.

2 ч. Гра «Магазин». Порівняння предметів за кількістю.
Спочатку повторюю порівняння сукупностей предметів за кількістю з допомогою складання пар. Пропоную дітям розглянути іграшки на полиці. Кількість машин, звіряток однакове, ляльок менше. Машини стоять далеко один від одного, звірі сидять поруч.
-Як ви думаєте, яких іграшок тут більше - машин або звірів?
- Як перевірити? Що для цього потрібно зробити? (Посадити звірів у машини - їх порівну). Потім порівнюється кількість звірів і ляльок. З'ясовую, що садити ляльок в машині не можна - вони зайняті. Ставлю їх поруч. Машини залишилися зайвими, їх більше, а ляльок - менше.
Далі підводжу дітей до розуміння, що складати пари ляльок і звірів необов'язково. Адже нам уже відомо, що машин і звірів порівну, а ляльок менше, ніж машин. Значить ляльок менше, ніж звірів.
Питаю, як ще можна порівняти предмети за кількістю. Діти самі повинні згадати і запропонувати перерахувати іграшки. Машин - 5, звірів - 5, ляльок - 4.

ФИЗМИНУТКА.

Пропоную дітям зімітувати руху заводний ляльки.

4 ч. Рахунок в межах 5. Взявши набори з цифр 1 - 5, кожна дитина повинна піти по групі і розкласти картки свого набору цифрою вниз близько груп предметів за 2, 3, 4, 5 або одиничних кубиків (квіти у вазі, чашки, олівці і т. д). Після виконання завдання, всі діти разом зі мною ходять по групі, перевертають цифри і перевіряють правильність з допомогою перерахунку.

5 ч. Гра «Право - ліво». Діти сидять за столом. Читаю їм вірші:
Стояв учень на розвилці доріг
Де право, де ліво - зрозуміти він не міг
Але раптом учень в голові почухав
Тією самою рукою, якою писав,
І м'ячик кидав, і гортав сторінки
І ложку тримав і підмітав підлогу.
«Перемога!» - пролунав радісний крик
Де право, де ліво дізнався учень.
(Ст. Берестов)
Потім прошу підняти праву руку, ліву руку, закрити ліве око, посмикати за праве вухо і т. д
На столах лежать геометричні фігури двох розмірів і 4 кольорів.
- Візьміть у праву руку великий червоний коло, в ліву руку - маленький синій трикутник.
- Праворуч від мене стане той, у кого в лівій руці маленький синій квадрат. Позаду мене стане той, у кого в правій руці великий жовтий круг і т. д

6 ч. Підсумок заняття.

Прошу пригадати, що вони робили на занятті. Що найбільше їм сподобалося, запам'яталося. І в кінці кінців роздаю кожній дитині по цифрі, пропоную відібрати з усіх геометричних фігур стільки, скільки показує ця цифра.

Бланк про переглянутих заняттях.

Дошкільний заклад

Група

Дата

Ф. В. О. вихователя

Технологічна карта.

1.Тема заняття

2. Освітній аспект (дидактична завдання)

3.Розвиваючий аспект.

4.Виховний аспект.

5.Методи навчання.

6.Тип заняття.

7.Реальний результат.

8.Висновки.
.

Підпис

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове