logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Знайомство зі звуком «А» і буквою «А»

Методична розробка комунікативної безпосередній освітньої діяльності.

Автор: Каширськая Юлія Вікторівна, вихователь комунального дошкільного навчального закладу ясла-садок комбінованого виду N13 р. Олексіївки Бєлгородської області.

Дана розробка може використовуватися педагогами при навчанні дітей грамоті, формування початкових уявлень про звуки і букви російського алфавіту. Конспект НОД був розроблений у відповідності з віковими особливостями дітей шостого року життя і відповідно до вимог ФГОС дошкільної освіти.

Вікова категорія: діти шостого року життя.

Мета: Познайомити дітей шостого року зі звуком «А» і буквою «А».

Завдання: Знайомство з буквою «А», формувати вміння знаходити її серед інших букв алфавіту. Розвивати зорове і слухове увагу, тонку і артикуляційну моторику. Розвивати координацію мови з рухами, творчу уяву. Виховувати доброзичливість, ініціативність, відповідальність, навички співпраці.

Матеріали та обладнання: лічильні палички, букви для магнітної дошки, кольорові олівці, робочі зошити, літера А з розрізної азбуки, дидактична гра «Четвертий зайвий», «Топай - плескай».

Попередня робота: відгадування загадок, розглядання букваря Н. Жукової, вправи на виділення звуку в словах, розучування фізкультхвилинки «Лелека» в. І. Ковалько.

Перелік літературного матеріалу:

  1. Ст. Берестов «Читалочка».
  2. Ковалько в. І. Азбука фізкультхвилинок для дошкільнят.
  3. Е. Успенський «Літера А».

Зміст НСД:

  1. Організаційний момент. Вітання «Доброго ранку!».
  2. Нагадати прислів'я: «Навчання - світло, а невчення - тьма». (З'ясування її значення у дітей.)

Відомості з історії писемності. (В давнину люди писали на каменях, глиняних дощечках, папірусі, пергаменті, бересті і т. д.)

  • Читання вірша Ст. Берестова «Читалочка».

Як добре вміти читати!
Не треба до мами приставати,
Не треба бабусю трясти:
«Вибач, будь ласка! Прочитай!»
Не треба благати сестрицю:
«Ну, прочитай ще сторінку!»
Не треба кликати,
Не треба чекати,
А можна взяти і прочитати!

  • Хлопці, до нас сьогодні завітали гості - Аня і Антон (діти підготовчої групи). Вони приготували для вас завдання.
    - Послухайте і назвіть перший звук у словах: арка, антена, кавун, акробат.
    Правильно, чується звук «А». Це звук голосний, він співається і коли ми його вимовляємо в роті не відчуваємо перешкоди.
    Подивіться на картинки. Що доктор просить сказати хворого? (А-а-а) Як дівчинка кладе ляльку спати? (А-а-а)
    Давайте разом вимовимо звук «А» (широко відкриваючи рот, з різною силою голосу).
  • Дидактична гра «Топай - плескай». Хлопці, якщо в слові ви почуєте звук [а], тоді плескайте. А якщо цього звуку немає - тупайте.

Гай, оса, троянда, окунь, парта, сонце, небо, дерево, ручка, олівець, портфель, оцінка, хліб, альбом, береза, друг, іній, заєць, півень, клас, мороз.

  • Знайомство з буквою «А». Показ літери «А».

Читання вірша Е. Успенського.
Всім відомо, літера А -
Буква дуже славна.
Та до того ж літера А
В алфавіті головна.
Обожнюють цей звук
І Андрій, і Аллочка,
Палиця так і палиця так,
І в середині паличка.
Це буква А. Вона складається з трьох паличок. Зверніть увагу на те, що дві довгі палички, а одна коротка.
Давайте пропишемо букву «А» в повітрі.
А тепер складемо букву з лічильних паличок.
Яку букву склали? (А)
А ось це маленька «а». Вона складається з півкола і зігнутої палички. Які це букви? (А велика і маленька а.)
Зверніть увагу: вони червоного кольору, тому що вони позначають голосний звук [а]. Давайте в зошитах напишемо букву А червоним олівцем.

  • Фізкультхвилинка «Лелека».

-Лелека, лелека довгоногий,
Покажи дорогу додому. (Лелека відповідає)
-Топай правою ногою,
Топай лівою ногою,
Знову - правою ногою,
Знову - лівою ногою.
Після - правою ногою,
Після - лівою ногою.
І тоді прийдеш додому.

  • Вправа «Живий конструктор».
  • Підсумок:

З яким звуком ми сьогодні познайомилися? З якою буквою?
Яким кольором позначаємо звук А?
Що сподобалося найбільше?
Молодці, добре займалися, слухали уважно, відповідали на запитання.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове