logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«У пошуках веселки»

Конспект заняття по емоційному розвитку дітей у старшій групі.

Автор: Оконешникова Оксана Вікторівна, педагог-психолог, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок «Топольок» місто Абакан.

Мета: Формування у дітей знань про емоційному світі та способи управління ним.
Завдання:
-узагальнити і систематизувати знання дітей про основні емоціях людини.
- навчати словесно, через міміку і пантомимику передавати заданий емоційний стан.
- розвивати пізнавальну і творчу активність дітей, вміння працювати в команді
- збагачувати сенсорний досвід
- формувати основи самоаналізу та саморегуляції
- виховувати доброзичливість, співчуття, емотивність
Обладнання:
Мультимедіа, аудіозаписи музики, фотографії дітей з різними емоціями, фарби, папір, дуга з кольоровими стрічками, «килим-літак», «чарівний» мішечок

Попередня робота:
- знайомство з базовими емоціями (радість, смуток, здивування, страх, злість, образа, спокій).
- проведення вправ, що сприяють усвідомленню власного тіла, зняттю м'язової напруги.
- прослуховування музичних творів, що викликають різні емоції у дітей.
- розігрування етюдів і сценок.
- проведення психологічних ігор та вправ,
Хід заняття.
Діти входять в групу і стають в коло.
Психолог. Я рада бачити вас на занятті. Давайте поздороваемся один з одним. Візьмемося за руки і дружно, але дуже тихо скажімо: «Добрий день!». Потім скажемо «Добрий день!» ще голосніше. А в третій раз вимовив ці слова так голосно, щоб почув увесь дитячий садок.
Діти з педагогом сідають за стіл.
Психолог. Хлопці, а що таке емоції? Скажіть мені, будь ласка, чи може колір навколишніх речей і предметів впливати на наш настрій? А зараз я хочу розповісти вам одну казкову історію про одну дивовижну і чарівній країні. Раніше це була прекрасна країна, з кольоровими луками, зеленими лісами, блакитними озерами та річками. В ній жили маленькі добрі чоловічки, схожі на гномів. Вони жили в кольорових будиночках і раділи кожному дню. Тут завжди була гарна погода, на небі світило ласкаве сонечко, а над хмарами завжди сяяла чарівна веселка, яка переливалась чудовими квітами. Але ось одного разу злий чарівник викрав веселку з цієї чарівної країни...Все вмить втратила фарб і стало безбарвним: і вдома, і ліси, і річки, і луки, і навіть сонце перестало світити. ( Показує чорно - білу картинку кольоровий країни) А що ж стало з маленькими жителями цієї країни? ( Варіанти дітей) Всі жителі зі зникненням веселки стали до всього байдужими і втратили всякий інтерес до життя. Їх особи ні чого не висловлювали і були позбавлені будь-яких емоцій.
 Хлопці, а ви хочете допомогти жителям чарівної країни? Як ми можемо їм допомогти? Що нам потрібно для цього зробити? Я пропоную вам відправитися в подорож на пошуки чарівної фарби. І так, вирушаємо в дорогу.
Діти проходять під дугою з кольоровими стрічками. На мультимедіа з'являється картина макового поля.
 Психолог. Діти, куди ми потрапили? Яка краса! Яким кольором маки? Що ви можете сказати про це кольорі? Який він? Що в природі буває червоним кольором? Які почуття і емоції ви відчуваєте, коли бачите цей колір? Може цей колір викликати відчуття небезпеки? Як червоний колір може попередити нас про небезпеку? (Сигнал світлофора) Яке почуття ми відчуваємо в момент небезпеки? Давайте згадаємо казкових героїв, які потрапляли в дану ситуацію. Давайте програємо сценку, де казкові герої відчували страх.
Діти вибирають сценку, розподіляють ролі, програють епізод з казки.

Психолог. А тепер давайте змінимо ситуацію, щоб головні герої перестали боятися.
 Подорожуємо далі. На шляху у нас пустеля. ( На мультимедіа з'являється пустеля, звучить музика). Яким кольором у нас пустеля? Що ви можете сказати про це кольорі? Які відтінки цього кольору ви знаєте? Що ви можете сказати про помаранчевому кольорі? Що в природі буває жовтим, помаранчевим? Які емоції позитивні або негативні викликають ці кольори? Жовтий і помаранчевий колір підвищують настрій, це кольори радості, веселощів і тепла. Скажіть, яка емоція протилежна веселощів?
Психолог пропонує дітям розділитися на дві команди. Одна команда повинна вибрати фотографії веселих дітей, інший - сумних. Команди виконують завдання, перевіряють правильність, пояснюють, чому вони обрали саме ці фотографії, пояснюють можливу причину такого настрою дітей.
Психолог. Нам пора йти далі. З'являється картина лісу, звучать звуки природи. Куди ми прийшли? Якого кольору ліс? У лісі можна зустріти всі відтінки зеленого: від світло-зеленої молодої трави до темно - зеленої хвої ялини. Що ви можете сказати про це кольорі? Що ви відчуваєте, опинившись в зеленому лісі? Зелений - це колір спокою і гармонії, недарма в природі так багато зеленого. Діти називають, що буває зеленим.
Проводиться гра « Так і ні»
Психолог. Ну що ж, продовжимо нашу подорож. На екрані з'являється море, звучить музика «Шум прибою». Що ви бачите? (Море) Яке воно? (Синє, безкрає, велике..) Які почуття ви переживаєте, коли дивитесь на море? Який відтінок синього ви знаєте? (Блакитний ) в природі блакитного світла? Звичайно ж це небо. Воно таке ж безмежне, як і море. Блакитний - це колір мрії. Покажіть, яке обличчя у людини, що мріє? А ви любите мріяти? А про що ви мрієте?
Вправа «Поділися мрією» (Діти передають один одному м'яч і говорять про свою мрію)
Психолог. Я впевнена, що всі ваші мрії збудуться. Море таке велике, як же нам перебратися на інший берег? Я пропоную перелетіти море на чарівному килимі літаку.
Діти сідають на «Килим-літак».
Психолог. Хлопці, подивіться, тут я знайшла кошик. Що в ній? Це ж чарівні фарби! Ми їх знайшли! Але нам пора назад, треба допомогти жителям чарівної країни. Сідаємо на килим-літак і полетіли! (Звучить музика) Діти повертаються у групу, де на столах лежать білі альбомні листи за кількістю дітей. Психолог пропонує кожному намалювати веселку за допомогою чарівної фарби. Заздалегідь уточнює, з яких кольорів складається веселка. Проводиться гра-релаксація «Веселка» К. К. Фопеля
Діти відкривають очі і бачать кольорову картинку Чарівної країни.
Психолог. Діти подивіться, ми змогли повернути веселку жителів чарівної країни! Веселка це символ щастя і радості. Вона полягає різних кольорів і відтінків, так і наш настрій буває різним і мінливим. Діти вам сподобався урок? Я пропоную вам взяти за кольоровий фішці і по черзі опустити їх в мій чарівний мішечок і сказати, що вам сподобалося на занятті. Коли всі діти покладуть фішки в мішечок, психолог пропонує їм закрити очі і сказати чарівні слова: «Абра, кадабра, упс». Діти відкривають очі, а в мішечку замість фішок виявляються шоколадні монети. Психолог повідомляє, що це їм подарунок від жителів чарівної країни і пригощає їх.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове