logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Усі роботи хороші»

Конспект заняття з пізнавального розвитку в підготовчо групі.

Автор: Хазієва Лейсан Хазияхматовна, вихователь, Муніципальне автономне освітній установа «ЦРР-Дитячий садN396» Приволзького району р. Казані.

Мета: Уточнити і розширити уявлення дітей про різні професії; спонукати допитливість дітей, інтерес до діяльності дорослих; виховувати дбайливе ставлення, повагу до людей будь-якої професії; розвивати творчі здібності дітей.

Матеріал: Сюжетні картинки із зображенням різних професій, презентація «Усі роботи хороші», атрибути представникам різних професій.
Попередня робота: Читання: Ст. В. Маяковського «Ким бути?», Д. Родарі «Чим пахнуть ремесла»; розучування вірша «Ким бути?» про професіях; спільна підготовка атрибутів до заняття, розглядання ілюстрацій, настільна гра «Професії»

Хід заняття.

Діти проходять у групу. Привітання. Встають навколо вихователя.
Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо про професії. І я хочу вам розповісти одну історію.
Коли я була маленькою, я хотіла бути вчителькою, і я пішла вчитися в інститут, де готують педагогів. Але мені ще подобалася робота вихователя. І ось вже багато років я працюю вихователем.
Скажіть тепер, коли ви підростете ким хочете стати? (відповіді дітей 5-6)
Вероніка: (Я хочу стати лікарем)
Ілля: (Я хочу стати льотчиком)
Діти сідають на стільці.

Вихователь: Поет Маяковський написав такий чудовий вірш «Ким бути». Я зараз почну його вам розповідати, а мої помічники мені допоможуть.

У мене ростуть року-
Буде і сімнадцять.
Де працювати мені тоді,
Чим займатися?
Потрібні працівники-
Столяри і теслярі!

Діти в костюмах розповідають вірші.

дитина тесляр

Спрацювати меблі мудро:
Спочатку ми беремо колода
І пиляємо дошки,
Довгі і плоскі.
Ці дошки ось так
Затискає стіл-верстак.
Від роботи пила
Розжарилася дочиста.

дитина інженер

Теслі добре,
А інженеру - краще
Я б будувати будинок пішов -
Нехай мене навчать.
Я спочатку накреслю
Будинок такий, який хочу.
План готовий , і навколо
Сто робіт на тищу рук.

дитина лікар

Інженеру добре,
А доктор - краще,
Я б дітей лікувати пішов -
Нехай мене навчать.
Я приїду до Петі,
Я приїду до Полі.
«Здрастуйте, діти!
Хто у вас хворий?»
Подивлюся з очок
Кінчики язичків.

дитина кондуктор

Бути лікарем добре
А в трамваї краще,
Я б кондуктором пішов -
Нехай мене навчать.
«Великі і діти,
Квитки різні,
Зелені та червоні.

дитина шофер

Кондуктору добре,
А шоферові - краще,
Я б в шофери пішов -
Нехай мене навчать.
Фырчит машина швидка,
Летить ковзаючи.
Добрий шофер я -
Стримати не можна.

дитина льотчик

Бути шофером добре,
А льотчиком краще,
Я б пішов у льотчики -
Нехай мене навчать.
Наливаю в бак бензин,
Заводжу пропелер.
«В небеса, мотор, вези,
Щоб птахи співали.

Вихователь:

Книгу переворошив.
Намотай собі на вус -
Всі роботи гарні,
Вибирай на смак!

Дякую мої помічники! Ви нам розповіли про багатьох цікавих професій.
А зараз, давайте відпочинемо.
Фізкультхвилинка

Завірюха віє над полями (піднімають і похитують ними) Над горами і лісами (руки на пояс)
Вправо, вліво подивися (повороти тулуба)
Сидять на гілках снігурі (махають руками, як крилами) Дуже холодно взимку (щуляться від холоду)
Птахам хочеться додому (присідання)
Ми погодуємо снігурів (імітація)
Птахам буде веселіше (стрибки)

Вихователь: Скажіть мені хлопці, чим важливі професії?
Чим важлива професія лікар?
Чим важлива професія водій?
Які ви ще знаєте професії?
Відповіді дітей

Вихователь: На світі дуже багато цікавих професій, не лише цікавих, але і дуже важливих. Є професії, без яких не можуть обходитися діти. І я хотіла б, щоб ви, коли виростите, що обрали професію, яка вам до душі, яка вам подобається, і яку ви вважаєте дуже важливою.
На столі лежать картинки із зображенням предметів, необхідних для роботи музиканта, лікаря, кухаря і т. д

Вихователь пропонує кільком дітям знайти потрібні предмети:
- Ти знайдеш ті предмети, які потрібні для роботи лікаря.
- Ти знайдеш ті предмети, які потрібні для роботи музикантові.
- Ти знайдеш ті предмети, які потрібні для роботи кухаря.
( гра на швидкість, швидкість реакції. Картинок має бути рівна кількість).

Словесна гра. «Назви професію, знаючи, чим займається людина»
- Хто вчить дітей? (Учитель).
- Хто пише книжки? (Письменник).
- Хто будує будинки? (Будівельник).
- Хто фарбує стіни? (Маляр).
- Хто водить тролейбуси? (Водій).
- Хто водить літаки? (Льотчик).
- Хто лікує людей? (Лікар).
- Хто готує обід? (Кухар).
- Хто розносить пошту? (Листоноша).
- Хто продає квитки? (Кондуктор).

Вихователь: сьогодні Ми з вами поговорили про багатьох професіях, розповідали вірші. Всі дуже старалися. Молодці!
Підведення підсумків.

Література.

  1. Конспекти інтегрованих занять. А. В. Аджі. Воронеж. Тц «Вчитель» 2008
  2. Розвиваючі ігри. З. М. Богуславська. Москва. «Просвіта», 1991
  3. Журнал «Дитина в дитячому саду» N3 2005
  4. Хрестоматія для дітей старшого дошкільного віку. Москва. «Просвіта», 1993
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове