Конспекти занять з дітьми
«Подорож за чарівним клубочком»
Заняття в II молодшій групі з розвитку мовлення.
Автор: Фасхутдинова Світлана Володимирівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N6 «Колосок» Р. Татарстан Спаський район р. Болгар.
Мета:
- Продовжувати сприяти формуванню інтересу у дітей до казок.
- Розвивати у дітей найпростіші образно-виразні вміння (вміти імітувати характерні рухи тварин у драматизації казки «Теремок»)
- Вміти відгадувати назви казок за видеофрагментам з використанням комп'ютера.
- Виховувати інтонаційну виразність мовлення; вправляти у вживанні іменників у родовому відмінку, множини.
- Викликати морально-естетичні переживання, захоплення, здивування.
Обладнання:
Підлогова лялька «Казкарка»; перчаточная лялька «Петрушка»;
дзвіночки, маски, вовняний клубок, скриня, магнітофон, комп'ютер - ноутбук, ширма «Теремок».
Хід заняття:
(Дзвенить дзвіночок, в залі з'являється лялька-маріонетка «Казкарка - Василина» (вихователь))
Казкарка: Привіт хлопці,
Здрастуйте, гості дорогі!
Я - Казкарка - Василіса!
Запрошую вас у казкову країну!
(Під музику, через чарівні ворота з підвісними дзвіночками діти заходять в зал)
Казкарка: А подорожувати ми з вами будемо
з чарівним клубочком!
Давайте закрою очі покружимся
На місці і скажімо:
«Казка, казка з'явися!
Казка, казка покажися!»
(звучить музика, вихователь знімає ляльку «Сказочницу», виставляє в залі ялинки і інші атрибути)
Вихователь: Ось ми в казковій країні,
а чарівний клубочок буде показувати
нам дорогу.
Котись, котись клубочок
Повз ялинок, повз купин,
По доріжці нас веди,
Казку в гості приведи!
(клубок котиться до ширми «Теремок»)
Вихователь: Що це хлопці?
Діти: Будиночок, теремок.
Вихователь: А хто в теремочку живе?
Діти: Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка,
Зайчик-побігайчик, вовчок сірий бочок,
Лисичка-сестричка, ведмедик-давишка.
Вихователь: Давайте з вами пограємо в гру - теремок.
Драматизація казки «Теремок» дітьми.
Під музику співають всі діти.
Стоїть у полі теремок, теремок.
Він не низький, не високий, не високий .
Як по полю біжить мишка,
Біля дверей зупинилась і стукає.
Дитина-мишка: -Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
До ширми по черзі біжать діти - всі герої казки,в кінці всі діти будують новий теремок.
Клубочок покотився далі.
Разом з дітьми вихователь каже:
Котись, котись клубочок
Повз ялинок, повз купин,
По доріжці нас веди,
Казку в гості приведи!
(клубок котиться до скрині, під музику відкривається кришка, вихователь дістає і одягає рукавички іграшку «Петрушка»)
Петрушка: Привіт хлопці!
Мене всі знають я Петрушка,
Завжди зі мною брязкальце,
Я багато їх приніс сюди.
Грати ми будемо?
Діти: Так!
(гра з використанням масок тварин ведмедя, курчат, курки з імітаційними рухами)
Вихователь запитує дітей одягнених в масках: ти хто
Петрушка: Молодці хлопці!
Мені пора в інший дитячий сад.
До побачення!
Разом з дітьми вихователь каже:
Котись, котись клубочок
Повз ялинок, повз купин,
По доріжці нас веди,
Казку в гості приведи!
Вихователь: Ой, дивіться, що це?
(клубок котиться до будиночка, де стоїть комп'ютер)
Вихователь: Хлопці, дивіться, що це?
Діти: Комп'ютер!
Вихователь: А звуть його Компик!
Він хоче з вами пограти!
Він зараз покаже вам говорять картинки,
з різних казок, а ви повинні відгадати
назва кожної казки
«Ріпка « - а хто ще тягнув ріпку?
«Колобок»- ктоеще зустрівся колобку по доріжці ?
«Курочка ряба»- хто розбив яєчко?
Вихователь: Хлопці, а клубочок сам покотився.
Давайте подивимося куди?
Вихователь: А скриня то виявляється не простий,
А чарівний!
Давайте відкриємо його!
Сюрприз :книжки - малятка.
Вихователь хвалить дітей за активну участь у занятті.
А тепер пора повертатися в дитячий сад (під музику діти йдуть).