logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«З посмішкою в країну Неболейки»

Конспект оздоровчого заняття в середній групі.

Автор: Аглиуллина Гульнара Вагизовна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 6 «Сонечко» р. Нурлат Республіки Татарстан.

Мета: Вчити самостійно стежити за своїм здоров'ям, знати найпростіші прийоми самооздоровлення. Розвивати рухову пам'ять дитини, навчити запам'ятовувати рух з одного показу. Закріпити знання про значення вітамінів для здоров'я людини. Познайомити з приказкою. Ввести в активний словник дітей слова: вітаміни, здоров'я. Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного.

Обладнання: аркуш паперу із зображенням продуктів харчування, зелений і червоний маркери, фрукти (цілі і нарізані), дерев'яні палички. Обручі, муляжі ліків, м'які м'ячі маленького розміру.

Хід заняття
Гра на релаксацію «Відкрий у собі сонце»
- Здрастуйте хлопці! Я-сонечко. У природі є сонце. Воно світить і всіх любить і гріє. . Давайте створимо сонце в собі. Закрийте очі, уявіть у своєму серці маленьку зірочку. Подумки спрямовуємо до неї промінчик, який несе любов. Ми відчуваємо, як зірочка збільшилася. Направляємо промінчик з добром, зірочка стала ще більше. Я направляю до зірочці промінчики, які несуть здоров'я, радість, тепло, світло, ніжність, ласку. Тепер зірочка стає великою, як сонце. Воно несе тепло всім, всім, всім (руки в сторони).
Рано вранці, дитячий садок,
Всіх хлопців зустрічає.
Там іграшки чекають хлопців,
В куточках нудьгують.
Ти по-доброму,
Дуже весело посміхнися.
З тим, хто сумує
Поділись своєю радістю!
-Сьогодні, хлопці, ми відправимося з вами в незвичайну країну «Неболейка». Хто з вас хоче бути здоровим? А як ви розумієте, що значить бути здоровим? (відповіді дітей)
-Вірно, це коли не хворієш, ростеш, коли гарний настрій, коли можна гуляти на вулиці.
-А ви знаєте, кожна людина сама може зміцнити собі здоров'я? Є така приказка: «Я здоров'я бережу, сам собі допоможу». Як можна зміцнити своє здоров'я? (відповіді дітей)
-Я дивлюся ви всі здорові.
Бігати, стрибати всі готові?
Ну тоді все підтягніться,
На розминку стаєте.
 
А розімнемося ми сьогодні іграми естафетами:
Гра «Перевези ліки» (біг, координація рухів).
Гра «Займи місце в обручі» (стрибки, розвиток спритності).
Гра «Збір апельсинів» (метання в ціль, розвиток окоміру).
-А тепер зарядка для розуму (діти відповідають або «шкідливо», або «корисно»
Дидактична гра «Корисно чи ні»
На великому аркуші паперу (дошці) зображені різні продукти харчування: овочі, цукерки, фрукти, чіпси, молоко, газований напій у пляшці, риба, морозиво, яйця, чорний хліб і т. п. Діти обводять зеленим маркером те, що корисно. Вихователь пояснює, чому не можна їсти чіпси та іншу шкідливу їжу, чому солодощі треба їсти помірно.
-Я відкрию вам секрет: щоб бути здоровим, сильним, боротися з мікробами і не піддаватися хвороб, потрібно їсти вітаміни. Вітаміни як солдати охороняють наш організм від злих шкідливих мікробів і різних хвороб. Вітамінів є імена, їх звуть А, В, С, Д, Е.
-А ви знаєте, де живуть вітаміни? (відповіді дітей).
-Правильно вітаміни живуть в овочах, фруктах, ягодах та інших продуктах. Щоб у вас були завжди здорові оченята потрібно їсти вітамін А. Вітамін А живе в помаранчевих і червоних овочах і фруктах. Подумайте і назвіть оранжеві овочі та фрукти, в яких живе наш вітамін А? (Відповіді дітей).
- Так, це морква, гарбуз, яблуко, болгарський перець. А ще цей вітамін є в рибі, яйцях. Пам'ятай істину просту:
Краще бачить тільки той,
Хто їсть сиру моркву
Чи п'є морквяний сік.
Щоб зберегти здоровими свої оченята, ми з вами робимо гімнастику для очей.
Гимнастік для очей «Сонячний зайчик»
Сонячний мій зайченя, Діти витягують вперед долоньку.
Стрибни на долоньку,
Сонячний мій зайченя, Ставлять на долоню, вказівний
Маленький, як крихта. палець іншої руки.
Стриб на носик, на плече. Простежують поглядом рух
Ой, як стало гаряче! пальця, яким повільно прикаса-
Стриб на лобик, і знову ються спочатку до носа, знову відводять
вперед, потім послідовно
                                                                     доторкаються до одного плеча, лоба
та іншого плеча, кожен раз відводячи
                                              палець перед собою.
На плечі давай скакати. Голова весь час знаходиться в фіксований-
                                                                      газованому положенні.
Ось ми закрили очі, Закривають очі долонями.
А сонечко грає:
Щічки теплими променями
Ніжно зігріває.

-Для чого нам потрібен ніс?
Цей великий питання.
Щоб нюхати все на світі-
Знають дорослі та діти.
-Зараз перетворимося на красиві квіточки , а потім носиками вдихнемо аромат.

«Квіточки» (на точне поєднання темпу музика з ритмом мови і рухів, сл. М. Картушиной, російська народна мелодія)
На вікні в горщиках Діти сидять по колу на корточках.
Піднялися квіточки. Повільно встають.
До сонця потягнулися, Тягнуться на шкарпетках, руки вгору.
Сонцю посміхнулися. Руки розводять в сторони.
До сонечка листочки Долоні розвернуті вверх.
Повернутий квіточки,
Розгорнутий бутони, З'єднують руки над головою.
В сонечку потонуть. Повільно розводять руки в сторони.

-А тепер понюхаем наші квіточки.

Дихальна гімнастика.

  1. Перевірка елементів діафрагмально-реберного дихання. Вдих, відчуваючи, як ребра злегка відходять в сторони,- затримка дихання - видих.
  2. Ступінчастий вдих. Повільний вдих, вдихаючи спочатку половину, потім повний запас повітря - затримка дихання - спокійний видих.
  3. Ступінчастий видих. Спокійний вдих - затримка дихання - повільний видих, видихаючи спочатку половину запасу повітря, потім - весь.
  4. Відпочинок. Повільно вдихнути і повільно видихнути (тривалість вдиху по часу дорівнює видиху).

- Зараз хлопці ми поділимось на 2 команди, гра «У кого більше вітаміни». Діти із загальної кошика (з кожної команди по одній дитині) беруть продукти корисні і несуть в свою корзину, в якій команди більше набереться та команда і виграє.
-А тепер давайте порадуємо свій організм вітамінами, які живуть в цих фруктах (яблуко, мандарин, ківі, банан). Я пропоную вам зробити смачний і дуже корисний фруктовий шашличок. На ці дерев'яні палички ( показ) ми нанизуємо ось ці нарізані шматочками фрукти (показ). Але перш ніж приступити до виготовлення шашличка і до їжі, що необхідно зробити? (Відповіді дітей). Звичайно, помити руки, щоб мікроби з наших немитих рук не потрапили в їжу, а звідти до нас в організм. (Діти і вихователь йдуть мити руки).
Приготування фруктового шашличка
У процесі приготування вихователь надає допомогу дітям, що зазнають труднощі, задає питання. Який з цих фруктів твій улюблений? Зараз ти нанизываешь який фрукт? По закінченні роботи бажає всім приємного апетиту.

Література:

  1. Картушина М. Ю. Оздоровчі заняття з дітьми 6-7 років.- М.: ТЦ Сфера, 2008.-224с.
  2. Григор'єва Т. З. Програма «Маленький актор»: для дітей 5-7 років. Методичний посібник.- М.: ТЦ Сфера, 2012.-128с.
  3. Овчиннікова Т. З. Артикуляційна та пальчикова гімнастика на заняттях в дитячому саду.- СПб.: КАРО,2006.-64стебла селери.
  4. В гостях у Бабусі-Загадушки: Сценарії розважальних заходів в дитячому садку /Авт.-упоряд. Л. А. Варавіна.- М.: АРКТИ, 2008.-112с.
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове