Конспекти занять з дітьми.
"Доріжка здоров'я"
Дозвілля для дітей середнього дошкільного віку
Укладач: Савельєва Світлана Володимирівна, вихователь МДОУ N 242,
Приволзького району Казані р.
Програмовий зміст: Вчити дітей піклується про своє здоров'я. Удосконалювати навички користування предметами особистої гігієни. Пояснити дітям, яку користь приносять сонце, повітря і вода, необхідність вітамінів для людського організму. Спонукати дітей відповідати на запитання. Розвивати мислення, пам'ять.
Матеріал: доріжка, квіткова поляна, квіти з відривними пелюстками, декоративне дерево із зубними щітками, пастами, милом, ілюстрації зубів: веселий і сумний; ілюстрації: яблуко, морква, цукерка; пеньок, мило, рушник, гребінець, три декоративних дерева, фонтан.
Попередня робота: дотримання режимних моментів. Бесіда з дітьми про вітаміни, закріплення знань про овочах і фруктах.
Дидактичні ігри: "Вітамінні будиночки", "Зернотерапия", Як я сприймаю оточуючий світ".
Хід заняття.
Діти заходять до зали, вітаються з гостями.
Вихователь: Хлопці, я пропоную вам вирушити сьогодні в дуже цікава подорож!
Як весело, як весело
Відправиться з друзями
Загадкове подорож,
Ходімо разом з нами!
Готові? Вирушаємо! (звучить музика)
1 етап. Квіткова галявина.
Вихователь: Хлопці, що це на нашому шляху? (Квіткова поляна).
Подивіться, що на ній росте? (Квіти). Які незвичайні квіти, у них пелюстки різного кольору. Ой, а пелюстки у них відриваються! Підійдіть до квітки і зірвіть пелюстка того кольору, щоб він збігся з вашим настроєм. У людей настрій дуже часто змінюється. Від чого змінюється настрій, як ви думаєте?
Діти: Якщо у людини болить голова, у нього може бути поганий настрій. А якщо він здоровий або у нього все добре - у нього гарний настрій.
Вихователь: Я рада, що ви всі зірвали яскраві пелюстки, значить у вас гарний настрій. Уявіть, що на небі з'явилася хмаринка, і вам стало сумно. Зобразіть смуток. А зараз ви побачили незвичайні квіти й здивувалися. (Діти показують здивування).
А що ми робимо щоранку? Зарядку.
Для чого ми робимо зарядку? Щоб бути здоровими, бадьорими, енергійними).
Зараз ми зробимо физкультминутку.
Кожен день вранці робимо зарядку,
Дуже подобається нам робити по порядку:
Руки підняли і помахали -
Це дерева в лісі.
Лікті зігнули, кисті струснули -
Вітер збиває росу.
Плавно руками помахаємо -
Це до нас птахи летять.
Як вони сядуть - покажемо,
Руки склали тому.
На галявині за ромашок
Жук літав у квітчастій сорочці:
"Жу-жу-жу, жу-жу-жу -
Я з ромашками дружу.
Плавно на вітрі качаюся,
Вправо-вліво нахиляюся.
Ось здоров'я в чому секрет.
Всім друзям фізкульт-привіт!"
Вихователь: Молодці! Ваш настрій стало краще?
Вирушаємо далі".
2 етап. Незвичайне дерево.
На дереві висять зубні щітки, пасти, гребінці.
Вихователь: Хлопці, що це? Дерево.
А що на ньому росте? Зубні щітки, пасти, гребінці, мило, рушник.
Ви зустрічали такі дерева? Немає.
Це незвичайне дерево. Для чого потрібні ці предмети? Для чого потрібно мило?
Діти: Щоб мити руки.
Вихователь: Коли ми миємо руки?
Діти: Ми миємо руки перед їжею, після прогулянки, коли забрудняться руки після малювання або ліплення, після того, як погладили тварин, адже на їх вовни багато мікробів.
Вихователь: Для чого потрібно рушник?
Діти: Щоб витиратися.
Вихователь: Для чого потрібна гребінець?
Діти: Щоб розчісуватися.
Вихователь: Як ви думаєте, хлопці, скільки разів на день треба чистити зуби?
Діти: Два рази в день - вранці і ввечері.
Вихователь: Для чого треба чистити зуби?
Діти: Щоб зберегти зуби здоровими, білими.
Вихователь:
Тридцять два веселих зуба,
Вчепившись один за одного
Вгору і вниз несуться в поспіху,
Хліб гризуть, гризуть горішки.
Хлопці, посміхніться один одному і подивіться, чи багато у вас зубів? Які ви гарні, коли посміхаєтеся.
Під деревом знаходимо ілюстрації зубів.
Вихователь: Подивіться, який це зуб? (показує веселий зуб)
Діти: Веселий.
Вихователь: Чому він веселий?
Діти: Він білий, здоровий.
Вихователь показує сумний зуб: А чому цього зуба сумно?
Діти: У нього дірочка, він хворіє, у нього карієс.
Якщо діти не можуть, то вихователь сам каже, що у карієс зуба.
Вихователь показує ілюстрації: морква, яблуко, цукерка.
Вихователь: Як ви думаєте, хлопці, які з цих продуктів корисні для зубів?
Діти: Яблуко, морква.
Вихователь: А цукерка?
Діти: Багато цукерок шкідливо для зубів.
Вихователь: Для чого потрібні зуби?
Діти: Щоб жувати.
Вихователь: Тому ми повинні за ними добре доглядати.
Йдемо далі.
3 етап. Фонтан.
Вихователь: Хлопці, що це?
Діти: Фонтан.
(Якщо діти не можуть відповісти, вихователь говорить сам "Так це ж фонтан!)
Вихователь: Я вам загадаю загадку, і відгадавши її, ви дізнаєтеся, що у фонтані".
Мене п'ють мене ллють,
Усім потрібна я, хто я така? (Вода)
Для чого потрібна вода?
Діти: Щоб митися , плескатися, вмиватися.
Вихователь: Як часто треба митися, вмиватися?
Діти: Вмиватися треба щоранку, а митися - щотижня, а ще перед сном кожен вечір треба мити ноги.
Вихователь: Мені здається, що фонтан нам хоче щось сказати, давайте послухаємо.
Голос на плівці:
Давайте ж митися, плескатися,
Купатися, пірнати, перекидатися.
У ушате, в кориті, в лохане,
В річці, в струмочку, в океані,
І у ванні, і в лазні, завжди і скрізь
Вічна слава воді!
Вихователь: Ви дізналися, звідки ці вірші?
Діти: З казки "Мойдодир".
Вихователь: Вирушаємо далі в дорогу.
4 етап. На шляху невеликий ліс.
Вихователь: Куди ми прийшли?
Діти: В ліс.
Вихователь: Чому в лісі дихається легше?
Діти: Тому що тут чисте повітря.
Вихователь: Як ви думаєте, чисте повітря корисний для здоров'я?
Діти: Так, корисний.
Вихователь: Давайте зробимо глибокий вдих, видих. (2 - 3 рази)
Для чого потрібен ліс?
Діти: Щоб ходити на прогулянку в ліс, слухати спів пташок, збирати ягды, гриби, горіхи.
Вихователь розповідає дітям вірш:
Ми влітку в лісі збирали малину
І доверху кожен наповнив кошик.
Ми лісі всі кричали хором: "Спа-си-бо!"
І ліс відповів нам: "Спасибі! Спасибі!"
Потім раптом хитнувся, зітхнув і : мовчок.
Напевно у ліси втомився язичок.
А ще людині необхідно сонячне тепло.
Послухайте, що я згадала вірш про сонце.
Встало вранці Сонечко
І гуляти вирушило.
І на нашій вулиці
Все йому сподобалося.
Побігло Сонце
Золотою доріжкою
І потрапило Сонце
Прямо до нас в віконце!
Разом ми вирушили
З Сонцем в дитячий сад,
Приголублює Сонечко
Відразу всіх хлопців!
Йшла у нас до вечора
Дружня гра.
Але сказало Сонечко:
- Мені додому пора!
Завтра вранці-рано
Вас будити прийду -
Знову будемо бігати
І гуляти в саду!
Так хто ж наші друзі?
Діти: Сонце, повітря і вода".
Вихователь разом з дітьми кажуть: "Сонце, повітря і вода - наші найкращі друзі!"
Йдуть далі.
5 етап.
Вихователь: хлопці, що потрібно для того, щоб ви росли, щоб у вас були міцні зуби, добре бачили очі?
Діти: Треба їсти фрукти і овочі.
Вихователь: Які ви знаєте фрукти і овочі?
Діти: Яблука, груші, капуста, морква і т. д.
Вихователь: Чому овочі та фрукти корисні для нашого здоров'я?
Діти: У них багато вітамінів.
(Якщо діти не називають слово "вітаміни", то вихователь вимовляє його сам).
Вихователь: А ось і самі вітаміни до нас завітали.
Звучить музика, вбігають двоє дітей старшої групи, в руках у них кошик з овочами і фруктами.
Вітаміни:
Здрастуйте, хлопці! Ми вітаміни.
Принесли ми вам дари,
В кошик зібрані вони:
І морква, капуста,
Яблука, лимони - смачно!
Ці овочі і фрукти -
Дуже важливі продукти.
Їжте і не хворійте,
Всі хвороби здолаєте,
Тільки мити не забувайте,
В їжу чистими вживайте.
Діти і вихователь дякують вітаміни за частування, прощаються з ними.
Вихователь: Хлопці, наша подорож підійшла до кінця. Вам сподобалося? А який у вас зараз настрій? Я хочу побажати вам, щоб ви були здоровими, веселими, красивими. Нашим гостям ми бажаємо:
Не вболівайте, не старійте,
Молодейте, хорошейте.
Хай сонячне тепло радує вас,
Віднесе всі ваші негаразди і печалі.