logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Заняття з дітьми

Автор: Тестова О. Б. getes113@inbox.ru

Ліплення птахів за мотивами дымковских іграшок.

Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей ліпити птахів за мотивами дымковских народних іграшок, помічати і відображати в роботі відмітні особливості півня і курки: у півня - гребінець-корона і багате оперення, у курочки - маленький хвіст, невеликий гребінець. Закріплювати вміння ліпити птахів з цілого шматка, доповнюючи виріб деталями шляхом налєпа. Відпрацьовувати вміння хвилеподібно, зігнуто ліпити крила, оперення хвоста Розвивати бажання ліпити глиняні іграшки, робити їх красивими, виразними, схожими на справжні.

Матеріал: глина. вода, ганчірочки, дымковские іграшки - зразки.

Попередня робота: Знайомство з дымковским промислом, розглядання дымковских іграшок, ліплення птахів.

Хід заняття: Лунає цокіт копит і дзвін дзвіночків.

- Діти, хто-то прискакав до нас на коні! Давайте подивимося! Та це птичница з села Дымково! Подивіться, яка вона красива, ошатна,

( Вихователь вносить підставку з дымковскими іграшками: пташницею, півнем і куркою)

- Діти, з ким приїхала птичница?

- З півнем і з куркою.

- Правильно, ось таких півників і курочок ми сьогодні з вами будемо ліпити, а птичница в кінці заняття скаже нам, як вдалися наші іграшки. Діти, ми з вами вже ліпили півня і курочку, давайте згадаємо, що цікавого, особливого є у дымковских іграшок?

- Вони красиві, у них хвости вигнуті, пишні, крила хвилясті.

- Вірно. У дымковских птахів багате оперення, хвилеподібний, як хутра у гармошки. Але зовнішній вигляд курки та півня відрізняється. Які відмінності ви помітили?

- У півня хвіст великий, хвилястий, а у курки - маленький. У курки ще гребінець вгору витягнуть, а у півника шапочкою.

- Так, хвіст у півня багатшими, більше хвилеподібних крил, а гребінець, як корона. Зараз я вам покажу, як ліпити крила. Беру невеликий шматочок глини, розкачую, а потім трохи сплющиваю ( супроводжує показом ), пластину ділю навпіл, щоб вийшли два бокових крила. Потім прикріплюю крило до тулуба птаха, ретельно примазываю і тільки потім прищипую краї так, щоб вийшло хвилеподібно. А хто розповість, як ліпити корону-гребінець?

- Спочатку треба зліпити пластину, потім приліпити до голови, з'єднати і прищипнути краю.

- Правильно, з чого почнете роботу?

- З розподілу глини на великий шматок, для тулуба і поменше, для крил і гребінця.

- Як будемо ліпити птицю?

 

- Спочатку ліпиться овальний тулуб, потім відтягується голова з шиєю і хвіст, а потім прикріплюються гребінець і крила.

- Для чого, хлопці, потрібна вода і ганчірочки?

- Щоб загладити поверхні іграшки, зробити її гладкою, рівною.

- Молодці, хлопці. Я бачу, що ви готові ліпити дымковских птахів. Приступайте до роботи.

(Вихователь перевіряє, чи правильно діти користуються прийомами ліплення, підказує, допомагає порадою, веде індивідуальну роботу).

Після того, як діти закінчать ліплення, влаштовується виставка робіт. Вихователь з дітьми і з пташницею розглядають півників і курочок, відзначають найбільш вдалі

- У Тані півник красивий, витягнув шию, розкрив дзьоба, хоче заспівати від радості. Крила у нього хвилясті, добре прикріплені і відпрасовані, вигляд у півника важливий.

- Петя зробив курочку-наприклад, ряст, він постарався акуратно загладити ганчіркою поверхню, такий курочкою всім хочеться пограти.

В кінці заняття птичница дякує дітям за хороші роботи, прощається з ними.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове