logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Ігри з навчанням

Заняття "Властивості води"

(Старший дошкільний вік)

Досвід N 3

Мета: Розширити знання дітей про умови переходу води з рідкого стану у тверде. Дати елементарне уявлення про перетворення води в пару (її перехід у газоподібний стан).

Попередня робота: ознайомлення з властивостями снігу в морозну погоду і у відлигу, спостереження за падаючим снігом, розглядання сніжинок (на прогулянці).

Обладнання та матеріали:

У вихователя: велика і маленька формочки з льодом, сім формочок з кольоровим льодом, дві пробірки зі снігом, дві банки (одна з холодною, інша з гарячою водою).

Для досвіду: склянка або банка з водою, кип'ятильник, скло (6*10 см), лист промокального паперу.

У дітей на столах: блюдця або банки зі снігом, по дві банки (в одній холодна, в іншій тепла вода), по два бульбашки зі снігом.

Хід заняття: Вихователь пропонує дітям розглянути формочки з льодом.

В: У формочці вода замерзла швидше - маленькою або великий? (У маленькій, тому що в ній води менше). Показує формочки з кольоровим льодом. Уточнивши назви семи кольорів спектру, пропонує розставити формочки по порядку. Діти викладають цветик-семицветик. Можна запитати про те, як лід вийшов кольоровим. (У воду додали гуаш і заморозили).

Пропонує відгадати загадку:

Він пухнастий, сріблястий,

Але рукою його не чіпай:

Стане капелькою чистою,

Як піймаєш на долоню (Сніг)

В: Що таке сніг? Вислухавши відповіді дітей, каже, що сніг - це льодяні кристали у вигляді шестикутних пластинок або зірочок-сніжинок. Показує сніжинки, вирізані з серветок і наклеєні на аркуш паперу блакитного кольору. Сніжинки - це застиглі краплі води.

Проводиться гра "Добре - погано". Діти висловлюють свої судження про те, що хорошого і що поганого, що взимку йде сніг.

В: Можна ліпити зі снігу в морозну, суху погоду? (Ні. Сніг розсипається, він сухий, не липкий). А в теплу погоду сніг який? (Мокрий, липкий, сирий, важкий. Його можна скачати в грудочки, з нього можна ліпити снігову бабу та інші фігурки). А як падає сніг в теплу погоду? У морозну? В теплу пластівцями, які складаються з безлічі злиплих сніжинок, а в суху морозну погоду окремими сніжинками, вони сухі, не злипаються один з одним.). Де швидше розтане сніг? - на рукавичці або на долоні? Чому? Що буде зі снігом в теплому приміщенні?

 

Вихователь показує дітям дві пробірки зі снігом і запитує: в якій воді сніг розтане швидше: в теплій або холодній? Опускає пробірки в банки з теплою і холодною водою. Діти роблять те ж саме.

Висновок: у теплій воді сніг тане швидше, ніж у холодній.

Педагог говорить про те, що вода може бути не тільки в рідкому і твердому станах, але і в газоподібному, у вигляді пари. Хто бачив пар, який піднімався над каструлею з киплячою водою або йде з носика чайник?

Потім демонструється нескладний досвід. Вихователь бере склянку з водою, опускає туди кип'ятильник. Коли вода закипить, прибирає кип'ятильник. Поспостерігавши разом з дітьми за появою пари, накриває склянку склом. Спочатку на склі з'являється пар (воно запітніє), який потім перетворюється на крапельки води. Якщо скло потримати над промокальним папером, на неї стечуть крапельки води.

Висновок: Вода може знаходитися в рідкому, твердому і газоподібному стані.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове