![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Ігри з навчаннямЗаняття "Властивості води"(Старший дошкільний вік)Досвід з водою N 2Мета : Познайомити дітей з ще однією властивістю води - прозорістю. Сформувати уявлення про перехід води з рідкого стану в твердий, про властивості і ознаки льоду (холодний, твердий, гладкий; блищить; в теплі тане, перетворюючись на воду). Обладнання та матеріали: У вихователя: п'ять банок різного розміру, обгорнутих фольгою ( у першій банці камінь середнього розміру; в іншій - камінчики дрібніші; третя банку порожня; у четвертій - пісок; у п'ятій - вода). У груповій кімнаті: два акваріума ( в одному вода чиста, прозора, в іншому - мутна, брудна). У дітей на столах: по дві банки (в одній вода чиста, в іншій мутна, брудна), таці з дрібними камінчиками, гудзиками, на тарілках або блюдцях шматочки льоду. Хід заняття: Вихователь проводить дидактичну гру, розроблену М. Монтессорі, на розвиток слухового уваги "Що шумить?". Пропонує дітям на слух визначити, що знаходиться в банках. По черзі струшують кожну банку. Діти визначають її вміст. Потім вихователь разом з дітьми пригадує вже відомі властивості води, пропонує познайомитися з новим її властивістю, для чого необхідно порівняти воду в банках. Однакова вода в них? Чим відрізняється? Щоб відповісти на ці питання, треба провести досвід: опустити частина маленьких предметів в банку з чистою водою, а іншу частину в банку з мутної, брудної води. В якій банку вони видно? (В тій, де вода чиста, а в тій банці, де вода брудна, їх не видно.) Необхідно підвести дітей до узагальнення: чиста вода - прозора, в ній видно предмети, а брудна, каламутна вода непрозора. Вихователь пропонує дітям назвати прозорі предмети у групі (скло, вікна, стакан, баночки та ін) Підводить дітей до акваріумам і запитує: чи однакова в них вода? (Ні, в одному чиста, прозора, видно рибки, камінчики, водорості, в іншому вода каламутна, нічого не видно.) В якому акваріумі рибам добре? (В тому, де вода чиста, в брудній воді вони жити не зможуть і загинуть). Далі вихователь запитує: прозора вода в крані? Що було б. Якщо б з крану текла брудна, каламутна вода? Діти висловлюють свої судження. А в озері, річці, морі, океані яка вода? Чому необхідно, щоб там вода була чиста? (Загине все живе, якщо вода буде брудною). Узагальнивши висловлювання дітей, вихователь запитує: що буде з водою на морозі? (Вона перетвориться в лід) А що таке лід? Діти беруть в руки шматочки льоду, розглядають, обмацують їх. Лід - це замерзла вода, вода в твердому стані. Лід твердий, гладкий, важкий, холодний, прозорий, в теплі він перетворюється у воду (розтає). Лід крихкий: якщо його вдарити, він розколеться. |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||