logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Ігри з навчанням

Заняття "Властивості води"

(Старший дошкільний вік)

Досвід з водою N 1

Мета: Показати значення води для всього живого. Формувати уявлення про деякі властивості води: рідина без смаку, кольору, запаху і форми; текуча, може розливатися, її можна наливати, налити, перелити, розлити.

Обладнання та матеріали:

У вихователя скляна банка з водою, порожній стакан, банку з молоком, аркуш білого паперу, рознос з предметами (дерев'яні ложки, лінійка, куля, куб, цеглинка), банки, флакони, пухирці різної форми і розміру.

У дітей на столах: по три картинки із зображенням раку, риби, кити; скляні банки, тацю з двома-трьома предметами.

Хід заняття:

Вихователь загадує загадки і пропонує знайти відгадку на картинках.

  • Не коваль, а з кліщами (рак);
  • Вильнет хвостом туди-сюди - і немає її, і ні сліду (риба);
  • Через море-океан пливе диво-велетень;

Ховає вус у роті, розтягнувся на версту (кіт).

 

Вихователь запитує у дітей, що об'єднує рибу, раку і кита? (Середовище проживання - всі вони живуть у воді). Де можна побачити воду? Як людина використовує воду? (Вода потрібна для вмивання, прання, приготування їжі, миття посуду, миття і т. д.)

Узагальнюючи відповіді дітей, вихователь говорить про те, що вода потрібна не тільки людині, але і всьому живому на Землі. Без води немає життя. Для риб, деяких рослин і тварин вода - це середовище проживання. Всі рослини і тварини без води гинуть.

Вихователь задає питання: що таке вода? (Це рідина. Вона тече. Її можна налити в що-небудь. Можна вилити, перелити з однієї посудини в іншу). Вихователь наливає, переливає воду з банки в склянку, діти роблять те ж саме, переконуючись в тому, що вода - рідина, її можна наливати, переливати.

Далі вихователь ставить перед дітьми пізнавальні завдання, які вони вирішують під час проведення дослідів.

  • Є у води форма?

Вихователь пропонує дітям розглянути і назвати форму предметів на скандалах (куб, куля).

В: Якщо кубиком постукати по столу, а прокатати кульку, вони змінять свою форму? (Ні). А вода? Якщо ми наллємо воду в кубик, що з нею станеться? (Вона прийме форму кубика). А якщо воду налити в банку? (Вона прийме форму банки).

Діти наливають воду в ємкості різної форми і кажуть що спостерігають при цьому. Вода постійно змінює форму. Вона приймає форму того посуду, в який її наливають.

 

Висновок: вода форми не має.

2. Чи має вода колір, смак, запах?

Вихователь ставить на стіл склянку з водою і банку з молоком, поруч кладе лист чистого білого паперу. Якого кольору молоко і папір? (Білого). А вода? Можна сказати про воду, що вона білого кольору? (Ні). Є колір води? (Ні, вода безбарвна).

Вихователь пропонує понюхати воду і відповісти на питання: пахне вода чим-небудь? (Ні, вода нічим не пахне, у неї немає запаху). А тепер спробуйте воду на смак. Яка вона? Солодка? Гірка? Кисла? Солона? (Вода без смаку, вона несмачна)

Висновок: вода - це рідина, яка не має ні форми, ні кольору, ні запаху, ні смаку.

В кінці заняття вихователь запитує: що буде з водою, якщо її винести на мороз? Пропонує банку з водою винести на вулицю і на прогулянці поспостерігати за тим, як вода перетвориться на лід.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове