logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож в Смарагдове місто»

Заняття з правового виховання дітей у підготовчій до школи групі.

Автор: Головіна Світлана Олександрівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - Дитячий садок N224»

Мета: Формування основ правової свідомості дошкільників.

Завдання НСД:
1. Освітня область «Пізнання»
- продовжувати знайомити дітей у відповідних для них формі про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації: «Конвенція про права дитини»
- закріплювати знання дітей про права дитини ( права на дружбу, право на життя, право на сім'ю, право на здоров'я, право на будинок, право на відпочинок, право на освіту)
2. «Соціалізація»
- розвивати вміння встановлювати позитивні стосунки у спільній діяльності
- формувати уявлення про моральні норми поведінки (допомогти в скрутній ситуації)
3. «Комунікація»
- розвивати вміння проявляти ініціативу під час вирішення творчих завдань, висловлювати свою думку.
Попередня робота:
- Читання і розглядання плаката «Права дитини»;
- Знайомство із Конвенцією про права дитини, розглядання ілюстрацій;
- Дидактичні ігри: «Я маю право...», «Чиї права порушені?», Можна - не можна», « Подорож по казках», розглянути ситуації в казках, де порушуються права).
Словникова робота:
Активізація словника: Конвенція, закон, права, символ.
Обладнання:
- конверт з листом, посилка
- черевички
- площинне сонце
- свічки, блюдця, сірники
- 5 конвертів із завданнями
- пісочний годинник
- розрізні картинки
- мольберт
- зашифроване слово, букви
- відро з піском( в цілях пожежної безпеки)
- магнітофон
- ноутбук
- телевізор
Хід заняття:
Вихователь підкликає підгрупу дітей до себе, встають у коло.
Вихователь: Придумана кимось просто і мудро
При зустрічі вітатися:
« Доброго ранку!»
( діти витягують руки вперед всі разом одночасно, вітаються)
Вихователь:
Хлопці, сьогодні листоноша передав нам в групу ось цей лист і посилку ( читає адресу на листі)
р. Новокузнецьк, вул. Кірова 81/а
Дитячий садок «Антошка»
Група «Ромашки»
Давайте відкриємо і прочитаємо, що ж там написано.
« Зла чарівниця Гінгема вирішила погубити Смарагдове місто. Вона хоче, що б їй всі підкорялися, і що б завжди була ніч! Врятувати жителів можуть лише ті, хто знає Права, записані в Конвенції прав людини. Допоможіть нам, будь ласка!
Жителі Смарагдового міста.
Вихователь:
- Так, дійсно хлопці, біда в Смарагдовому місті.
- А скажіть, хлопці, що ж таке Конвенція прав людини?
(це Закон).
- Як ми можемо допомогти жителям Смарагдового міста? (вирушити на допомогу)
- Як ми потрапимо туди? ( міркування дітей)
Вихователь звертає увагу на посилку
Вихователь:
- Подивіться, а в посилці лежать черевички і записка (читаю)
« Ці черевички допоможуть вам потрапити в Чарівну країну».
Вихователь:
Але їх тільки одна пара, а нам треба всім разом вирушити. Як це зробити? (міркування дітей).
Якщо діти не можуть, сказати, що одягає їх хто-небудь один, а решта всі дружно візьмуться за руки і закриють очі.( вмикається музика, відкриваються декорації)
Вихователь:
Хлопці, а ось і Чарівна країна. Куди ж далі? Давайте озирнімося навколо. Який же символ допоможе нам знайти правильний напрямок? ( діти знаходять стрілку)
По стрілці підходимо до круглого столу, на якому знаходиться сонечко, на кожному лучике стоїть свічка і лежить лист.( читаємо лист)
« Для того, щоб перемогти злу Гінгему, вам необхідно запалити всі свічки. Але вони запаляться лише тоді, коли ви правильно виконаєте всі завдання у конвертах. Успіхів вам!»
Під кожним промінцем лежить конверт із завданням.
Конверт N1
Завдання: Визначте, які зображені на картинках?
Вихователь:
Хлопці, зла Гінгема розрізала картинки. Вам потрібно правильно зібрати по шматочках всі пелюстки квітки, прикласти їх до середини, де написано, яке право має дитина. (обговорення прав).
Завдання ми виконали правильно. Запалюємо першу свічку.
Конверт N2
Завдання: Розшифруйте слово, і викладіть його з літер, поки сиплеться пісок в пісочному годиннику.
Вихователь ставить пісочний годинник.
Діти складають слово « Дружба»
Вихователь:
А які прислів'я та приказки ви знаєте про дружбу? (діти називають прислів'я та приказки про дружбу)
- Не май сто рублів, а май сто друзів.
- Друг пізнається в біді.
- Нових друзів наживають, а старих не забувають.
- в доладній череді і вовк не страшний.
- Старий друг краще нових двох.
- Не милий і світло, коли друга немає.
Молодці! Запалюємо свічку.
Конверт N3
Завдання: Виконайте вправу правильно «Садівник».
Хлопці, я вам пропоную перетворитися в маленьке сморщенное насіннячко, стиснутися в грудку( на килимі), прибрати голову і закрити її руками. Садівник дуже дбайливо ставиться до насіння, поливає їх, доглядає (гладжу дітей по голові і тілу). Під теплим весняним сонечком, насіннячко починає проростати ( діти піднімаються потихеньку). У нього розкриваються листочки (руки тягнуться до верху), росте стебельце( витягується тіло), з'являються бутончики (руки в сторони, кисті стиснуті в кулачки), настає радісний момент і пуп'янки лопаються (різко розтискати кулачки), перетворюються в сильний квітка. Настає літо, квітка гарнішає, милується собою (оглянути себе), посміхається кольорам - сусідів, доторкається до них своїми лепесточками (кінчиками пальців торкнутися поруч стоять дітей).
Вихователь:
Ось так, як кольори ростете і ви, хорошеєтє з кожним днем, тому дітей називають квітами життя. А для того, що б діти росли здоровими і міцними, ми дорослі охороняємо ваше здоров'я. Тому ви, хлопці, маєте право на охорону... (здоров'я)
Молодці! Запалюємо свічку!
Пора рухатися далі.
Конверт N4
Завдання: Допоможіть казковим персонажам дізнатися свої права. Хто їх порушив?
Вихователь:
Хлопці, я вам пропоную присісти біля чарівного екрана (діти сідають на стільці).
1слайд:
«Сестриця Оленка та братик Іванко»
Вихователь:
Назвіть, яка порушила право відьма в цій казці? (право на життя). Чиї Права були порушені? (Альонушки і Иванушки).
2слайд:
«Три порося»
Вихователь:
Порушення, яких прав ми тут бачимо? (право на свободу, на життя, на недоторканність будинку).
3слайд:
«Золотий ключик»
Вихователь:
Про яке право говориться в цій казці? (право на освіту, на свободу)
Герой порушував права ляльок? (Карабас - Барабас)
4слайд:
«Гуси - Лебеді»
Вихователь:
Яке Право порушили Гуси - Лебеді, вкравши братика? (право на свободу)
Назвіть тих, хто допоміг врятувати дівчинці і виручити братика з неволі?
Молодці! Запалюємо свічку.
Хлопці, залишилася остання свічка і конверт.
Конверт N5
Завдання: Завершення правильно пропозицію.
Вихователь:
Все на Землі мають однакові Права, незалежно від того:
- дитина це, або...(дорослий)
- хлопчик це чи...(дівчинка)
- бідний це, або...(багатий)
- говорить російською мовою, або...(англійською)
- живе в Росії, або...(в іншій Країні)
Молодці хлопці! Запалюємо останню свічку.

Вихователь:
Ось ми і довели Гінгеми, що знаємо Конвенцію прав людини. І ніхто не може порушити наші права.
Простягніть мені, будь ласка, ліву долоньку, Яка ближче до серця. Уявіть, що ми поклали на неї крижинку, але теплом свого серця ми легко розтопити її. Як лід тане на нашій долоні, так наші серця, чуйність, бажання допомогти і знання Прав, допомогли перемогти зло.
А нам час повертатися. Давайте одягнемо «чарівні черевички», візьмемося за руки і закриємо очі. ( звучить музика)
Підбиття підсумку заняття.
Вихователь:
Хлопці, як ви думаєте, чи можна із впевненістю сказати, що ми знаємо про свої Права? ( Так)
Давайте згадаємо їх ще раз.(діти проговорюють Права ще раз)
Хлопці, ми всі добре попрацювали?
Подивіться, добра чарівниця подбала про нас і приготувала сік.
Вихователь пригощає дітей соком.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове