Конспекти занять з дітьми.
МАЙСТЕРНЯ «ОЧМАНІЛІ РУЧКИ»
Конспект освітньої діяльності (ручна праця).
Автор: Симоненко Марина Миколаївна, старший вихователь, МБДОУ д/с «Ластівка» р. Рославль.
Мета: Вчити робити фігури людей, тварин, птахів з природного матеріалу, передавати виразність образу, створювати композицію.
Дати поняття, що таке композиція.
Вчити підбирати природний матеріал для роботи, правильно з'єднувати деталі за допомогою загострених гілок.
Розвивати фантазію, уяву.
Вчити працювати в колективі, розподіляти обов'язки, надавати допомогу товаришеві.
Виховувати любов до природи.
Матеріал:
ялинові та соснові шишки, каштани, жолуді, гілки, береста, квасоля, гриб чага, клей, пензлики;
для вихователя шило.
Попередня робота:
Спостереження природи, розглядання альбомів, ілюстрацій з виробами і робіт самих дітей
бесіди
Читання художніх творів, заучування віршів;
Збір природного матеріалу і його розгляд;
Відвідування виставок народної творчості;
Організація виставок спільних з батьками «Осінній вернісаж», «Зимовий калейдоскоп».
Робота з батьками: бесіди
Консультації
Інформаційний стенд «Уроки фантазії»
Хід заняття.
- Всі діти на світі дуже люблять казки. А які ви любите казки? А зможете дізнатися по обкладинці, ілюстрації? Хто їх написав?
- Сьогодні ми з вами зібралися в нашій майстерні. Як вона називається? Чому?
- Чим ми з вами тут займаємося?
- Де ми взяли природний матеріал? Збирали в лісі, в парку, разом з батьками.
- Що потрібно знати, коли збираєш природний матеріал?
Не можна рвати квіти, ламати гілки, можна збирати плоди, листя, гілки, які лежать на землі. Потрібно збирати те, що дає нам сама природа. Природу треба берегти, дбайливо до неї ставитися.
- Що ми зібрали? Соснові і ялинові шишки, каштани, жолуді ... Ось бачите, хлопці, скільки цікавого матеріалу дарує нам природа. Ми повинні про неї дбати, охороняти. Я думаю, що природа не буде на нас в образі, адже ми збирали плоди, насіння, гілки, які самі дерева скидають на землю. Дерева ми не ламали, збирали впали гілки.
- Які ми вже робили вироби? Чебурашку, лисицю, журавля, сову ...
- Як можна з'єднати деталі? За допомогою чого це можна зробити? Загостреною гілочкою, сірником, пластиліном.
- А ось подивіться ця розкрита ялинова шишка. Що треба з нею зробити, щоб вона закрилася і зігнулася? Зварити, забинтувати, а потім покрити лаком.
Раніше ми з вами робили окремі фігурки. А сьогодні познайомимося з композицією. Що це таке? Це складання єдиного сюжету з окремих деталей. Матеріал ми вже заготовили заздалегідь, вам потрібно розподілити, хто яку фігурку буде робити. Якщо буде якесь утруднення, я вам допоможу.
Робота дітей підгрупами, під тиху музику.
Композиції «Бабка й мураха»
«Казка про рибака і рибку»
«Ріпка»
«Лисиця та журавель»
- Хлопці, ви всі добре попрацювали, один одному допомагали. А тепер розкажіть про свою роботу.
Читання уривка з байки Крилова «Бабка й мураха».
Загадування загадки про казки про золоту рибку.
Інсценізація казки «Ріпка».
- Після заняття ми покриємо ваші роботи лаком і влаштуємо виставку для батьків і дітей інших груп.