logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Дорога до доброму здоров'ю"

Комплексне заняття з основ здорового способу життя для старшої групи.

Автор: Горбунова Тамара Вікторівна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Аленький цветочек» р. Ноябрьск, Тюменська область.

Програмовий зміст: формувати уявлення про здоров'я, як однієї з головних цінностей життя; виділити правила навичок культурно-гігієнічного поведінки; визначити та закріпити отримані знання про значення вітамінів, навичок гігієни; виділити компоненти здоров'я людини та встановити їх взаємозв'язок; виховувати інтерес до здорового способу життя; створити радісний настрій.
Попередня робота: перегляд ілюстрацій на тему "Моє здоров'я - моє багатство", читання книги "Мойдодир" К. Чуковського, читання і заняття Р. Остеру "Шкідливі звички", бесіди "Що таке здоров'я".
Матеріал до заняття: ілюстрації до корисним і шкідливим звичкам, лялька "Доктор Айболить", ширма, лист, лялька-мікроб, собачка з телеграмою.
Хід заняття:
Вихователь запрошує дітей зайняти свої місця перед ширмою.
Вихователь:
Ми живемо в країні великий, щедрою і багатою!
І не шкода нічого їй для вас, хлопці!
Стадіони нові дарують вам не даремно!
Щоб ми виросли здоровими, друзі!
Щоб кожен став сміливіший
І хорошими справами допомагав своїй країні!
У нас басейни, стадіони, турбота Батьківщини величезна.
Наша держава дбає про те, щоб всі діти країни були здоровими! І ось сьогодні наш театр запрошує вас відправитися в шлях по дорозі до доброго здоров'я.
Вихователь заходить за ширму і починається вистава.
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми потрапимо в чарівну країну "Здоров'я".
Тільки ви відповідайте мені:
Шлях до загадковій країні,
Де живе здоров'я ваше,
Всі знають? Дружно скажемо...
Діти відповідають "Так".
Вихователь:
Але дорога не проста:
З-за кожного куща
Може недруг з'явитися -
Вам доведеться з ним битися.
За ширмою лунає шум.
Вихователь:
Добрий лікар, досвідчений лікар,
Трохи почує дитячий плач
У ранній час і опівночі
Поспішить на допомогу.
З'являється лікар Айболить.
Айболить: (турбуйа) Здрастуйте, хлопці! Ви не підкажете, чи правильно я потрапив до вас. Я так поспішав! Я так біг! Що навіть адресу втратив! Але я чув, що десь хлопці старшої групи дитячого саду зібралися в прекрасну країну "Здоров'я"!
Діти відповідають, що Айболить прийшов за адресою.
Айболить:
Нині до доброї медицині
Шлях я поспішаю показати!
Щоб були ви гарні,
Щоб не були плаксиві.
Щоб в руках будь-яку справу
Дружно йшла на лад, горіло.
Щоб голосніше співалися пісні,
Жити щоб було цікавіше!

Вихователь: Доктор Айболить, ми дуже раді, що ти прийшов нам на допомогу. Це дуже добре, що у нас буде такий прекрасний екскурсовод по країні "Здоров'я".
Айболить: Хлопці, а ви знаєте, що таке здоров'я?
Відповіді дітей.
Айболить: Правильно, хлопці! Це зарядка, це рожеві щічки, це коли ми сильні, спритні, сміливі і веселі, це коли ми дружимо з вітамінами, вживаємо в їжу цибулю, часник, моркву і буряк.
Вихователь: Діти, а ви знаєте, щоб бути здоровим, треба не тільки їсти вітаміни і бути сильним! Потрібно ще знати і виконувати правила особистої гігієни і норми культури поведінки.
Айболить:
Подивіться на хлопців:
Не сутуляться сидять.
Всі вмиті, всі охайні
І, напевно, акуратні?
Вихователь: Хлопці, про що це Айболить почав з нами розмову? Хто знає, як правильно сидіти на стільці під час занять і за столом?
Діти відповідають: спинки повинні бути прямі, ноги стоять під стільцем, а руки складені за столом перед грудьми.
Вихователь: А для чого це потрібно?
Діти: Щоб наші спини були прямі, красиві, щоб не було викривлення постави (хребта).
Айболить: Хлопці, а ви знаєте, як треба поводитися під час їжі?
Відповіді дітей
Вихователь: Для чого потрібно так вести себе за столом?
Відповіді дітей: щоб не вдавитися під час їжі
Айболить:
Отже, ложки тримають акуратно?
Швидко, дружно всі з'їдають?
Кірки на підлогу не кидають?
Чай на стіл не проливають?
Вихователь: Тому що точно знають:
(разом з дітьми)
"Хто їсть гарно, щасливо дивиться".
"Коли я їм, я глухий і німий"
Айболить: Ай, да молодці! Хлопці, а коли я до вас поспішав, по дорозі зустрів одну дівчинку, яка, як мені здалося, ніколи не бачила себе в дзеркалі. Вона дізналася, що я поспішаю до вас, і передала для вас ось цей лист.
Вихователь: (бере лист від Айболитя і читає) Адреса: дитячий садок, підготовча група, хлопцям, які відправляються в країну "Здоров'я" (корисні поради для чистьох). (Відкриває листа і читає) Я думаю, що мої поради допоможуть вам по дорозі до вашому здоров'ю:
Ніколи не мийте руки
Шию, вуха і обличчя...
Це дурне занятье
Не призводить ні до чого.
Знову забрудняться руки, шия, вуха і обличчя,
Так навіщо ж витрачати сили,
Час даремно втрачати?
Айболить: Хлопці, а ви як думаєте? Для чого ми з вами вмиваємося? Може бути, ви дізналися, чия порада ви отримали? Як звуть цю дівчинку?
Діти: Грязнуля!
Вихователь: Корисний вона дала нам раду?
Відповіді дітей
А навіщо миється людина? Повірте, хлопці, причин для цього у людини дуже багато! Він може митися весь, цілком, а може мити окремо обличчя, руки, ноги, ніс, вуха, та хоч взагалі один палець. А чому?
Відповіді дітей. Вихователь уточнює:
- Брудний одяг, брудна шкіра - слабке здоров'я.
- Ну хто захоче дружити з бруднулею?
На вулиці обертаються люди.
Можна захворіти і придбати захворювання.
Людина гірше чує з-за грязюки у вухах.
Вдома постійно карають батьки.
Айболить: Ой-Ой-ой, хлопці! А з вами може таке станеться?
Відповіді дітей.
Айболіт: А адже в грязі живуть мікроби, зашкодять тобі вони.
З'являється мікроб.
Мікроб:
Кажуть, що від мікробів всі хвороби,
Це нісенітниця і нісенітниця.
А найнебезпечніше на світі:
Мило, рушник і вода.
Хто боїться мила?
Ах, який він милий!
Хто не миє навіть рук,
Значить нам він брат і друг.
Вихователь:
Ми вмиваємося швидко,
Витираємося ми чисто!
Так охайні, акуратні,
Що дивитися на нас приємно.
Хлопці, давайте проженемо мікроба! Йди звідси і ніколи тут не з'являйся!
Проганяють мікроба.
Вихователь: Діти, а давайте передамо докторові лист для цієї дівчинки з такою запискою:
"Нам тебе, бруднуля, шкода!
Даруємо мило і мочалку!"
Айболить: Ось, хлопці, ви зрозуміли, як необхідно митися людині. А хто з вас знає, що потрібно робити, щоб зуби не псувалися?
Діти не встигає відповісти, лунає стукіт у двері і над ширмою з'являється собачка з телеграмою в зубах.
Вихователь бере телеграму і читає:
"Привіт, привіт мої друзі! А ось і я поспішаю нагадати про себе. Я страшна, я нудна, я сильний Зубний біль. Я завжди з'являюся там, де не чистять зуби, де не люблять зубний порошок, їдять багато солодощів. Я люблю дітей, які гризуть олівці, ручки, колють зубами горіхи. Ось тепер ви від мене не сховаєтесь! Зараз у вас у всіх зуби заболять, і нікуди ви не потрапите!"
Айболить: почекайте, Почекайте, хлопці! Нам необхідно потрапити в країну "Здоров'я". Ви знаєте, як потрібно боротися з зубним болем. Розкажіть, що потрібно робити, щоб не боліли зуби. Ану відгадайте загадку:
Волосистою головкою
В рот вона залазить спритно.
І вважає зуби нам
Вранці і вечорами.
(Зубна щітка)
Вихователь:
Це наша помічниця для рота. А ще ми знаємо, що:

  • не можна гризти зубами горіхи,
  • не відкривати зубами пляшки,
  • не є одночасно гарячу і холодну їжу,
  • є більше овочів і фруктів,
  • полоскати рот після їжі,
  • чистити зуби вранці і ввечері перед сном, а також після солодкого,
  • і обов'язково не забудь: раз на півроку сходити з мамою до зубного лікаря, навіть якщо у тебе нічого не болить.

Айболить:
Відверто вам скажу:
Славний ви народ, хлопці,
Ніколи у вас в саду
Не їдять немитих ягід.
Чистять зуби, миють вуха
Мило в очі не потрапляє,
Щітка десни не дере
Але, хлопці, все це звичайно добре, що ви вмиті, вуха чисті, руки чисті. Але адже мікроби живуть не тільки на руках.
Вихователь: Що ще, хлопці, нам допомагає бути чистими і охайними. Для цього у нас є ще помічниця. Відгадайте загадку:
Цілих 25 зубков
Для кучерів і чубчиків
І під кожним під зубком
Ляжуть волосся рядком
(Гребінець)
Айболіт: А ви любите зачісуватися?
Діти: Так!
Айболить:
Але немає приємніше заняттях,
Ніж в носі поколупати
Всім страшенно цікаво,
Що там всередині сховалося
А кому дивитися гидко,
Той нехай і не дивиться.
Вихователь: Що-то, Айболить, ти плутаєш. Хлопці, хіба можна чіпати ніс і колупати його?
Відповіді дітей.
Кожен маленький дитина знає, що в носі колупати негарно і непристойно, можна поранити носик, і піде кров. Наші діти знають, що це небезпечно для здоров'я.
Айболить: (пританцьовує та співає): Якщо хочеш бути здоровим - загартовуйся!
Вихователь: Айболить, що з тобою?
Айболить: Хлопці, ми з вами не помітили, як опинилися в прекрасній країні "Здоров'я, де не потрібні пігулки, де шлях відкритий для вітамінів. Якщо хочеш бути здоровим - загартовуйся! Міцним стати не можна миттєво: загартовуйся поступово!
Айболить подає вихователю дерево здоров'я, на якому розвішані вітаміни (фрукти)
Вихователь:
Зі здоров'ям дружний спорт:
Стадіон, басейн, корт,
Зал, каток - скрізь вам раді.
Стануть ваші м'язи тверді.
Тільки пам'ятайте, хлопці
Кожен день свій неодмінно
Починайте з фіззарядки.
І скажемо дружно ми тоді:
"Здоров'я в порядку -
Спасибі зарядці!"
Діти роблять жартівливий комплекс вправ.
Вихователь: Молодці! Втомилися? Ось який, виявляється, важкий шлях подолали ми з вами країні "Здоров'я". Ми дізналися багато цікавого і корисного, ми дякуємо доктора Айболита, що допоміг нам впоратися з труднощами в дорозі. А зараз вам країна "Здоров'я" дарує вітаміни!
Роздає вітаміни.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове