logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож " в весняний ліс»

Інтегроване заняття з екології у другій молодшій групі.

Автор: Мелькаева Р. В., вихователь МБДОУ «Дитячий садок «Теремок» комбінованого виду» Р. Мордовія р. Ковылкино.

Мета:
1. Закріпити знання дітей про тварин і птахів, про весняних кольорах; пригадати з дітьми перші ознаки весни.
2.Розвивати елементарні математичні уявлення дітей. Вдосконалювати вміння складати групу предметів з окремих предметів, визначати кількість предметів словами «один» і «багато».
3.Розвивати увагу, пам'ять, мислення.
4.Виховувати любов, бережливе ставлення до природи і виявляти турботу та увагу до всього живого.
Виховувати інтерес до весняного пробудження природи, бажання милуватися нею.
Форми роботи:
словесна
робота по підгрупах
різні етапи гри-перехід від одного об'єкта до іншого.
Попередня робота:
 розучування пісні про сонечко.

 

Хід заняття:
Вихователь: проходьте діти, подивіться, як багато у нас сьогодні гостей. Давайте ми з ними поздороваемся.
Діти: Здрастуйте
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами відправимося в подорож. У подорож не просте, а чарівне. Де нас очікує багато цікавого. Але для того, щоб відправитися в подорож нам потрібно промовити чарівні слова.
«Зібралися всі діти в коло,
Ти мій друг і я твій друг
Міцно за руки візьмемося
І посміхнемося один одному».
Давайте посміхнемося один одному, щоб у лісі нам всім не було страшно.
«Повертелись. Покружляли (звучить музика, діти кружляють)
І в лісі ми опинилися»
Ось ми з вами і в лісі.
Здрастуй, ліс.
Дрімучий ліс
Повний казок і чудес!
Всі відкрий, не утаи,
Ти ж бачиш ми - свої!

Діти, а чому у лісі сумно і темно. Ой, чуєте, здається, хтось плаче. Давайте підійдемо ближче і подивимося, хто там плаче. (підійшли ближче).
Ти хто такий? і чому ти плачеш?
Лісовик: звуть мене Лісовичок. Я господар лісу. У мене в лісі сталася біда. Прийшла весна, а ліс не прокидається, і я з цим не можу впоратися. І тепер у моєму лісі темно, холодно і сумно.
Вихователь: Не плач Лісовичок, наші діти допоможуть тобі розбудити ліс. Правда, діти. Допоможемо Лісовика.
Діти: Так!
Вихователь: А для того, щоб розбудити ліс нам треба згадати прикмети весни. Лісовичок, а ти знаєш прикмети весни?
Лісовик: Забув.
Вихователь: . Діти давайте нагадаємо Лесовичку прикмети весни.
Діти: (сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, проталини, день став довшим, а ніч коротшою, одягли легкий одяг, дме теплий вітер , прилітають птахи),
 Вихователь: Молодці! Правильно! сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, проталини, дме теплий вітер, і птаство.
Вихователь: Діти прикмети весни ми з вами назвали, а в лісі все також холодно, темно. Як ви думаєте чому?
Діти: Сонечко немає.
Вихователь: Правильно!. Сонечко немає. Спить у нас сонечко і не хоче прокидатися. А щоб сонечко прокинулося, давайте ми з вами заспіваємо пісеньку. (Пісня)
Вихователь: Ой, діти подивіться! Сонечко прокинулося. Почуло воно нашу пісеньку і прокинулося. І в лісі одразу стало світло і тепло. (музика птахів). Діти чуєте, здається і птахи прокинулися.

Вихователь: Ось ми, які молодці! Сонечко розбудили і птахи прокинулися. Діти, ну, а нам треба йти далі. Встаньте один за одним ми вирушаємо.
Попрямували ніжки-топ, топ. топ,
за великий доріжці топ, топ, топ.
Ну-ка веселіше топ, топ, топ, топ,
ось як ми уміємо-топ, топ, топ.
  Вихователь: Ось ми і потрапили з вами на галявину.
Лісовик: тут мені хлопці допоможіть розбудити тварин .
Вихователь: - Лісовичок, звичайно допоможемо. Для цього у нас є гра «Склади картинку». Діти вам треба зібрати картинки половинки, і назвати яких тварин ви розбудили. Давайте ми з вами розділимося на дві групи і будемо збирати картинки. (стоять два пенечка і на цих пеньках діти збирають картинки половинки ).
Вихователь: Діти , кого ми з вами розбудили?
Діти: Ведмедя, їжака.
Вихователь: Правильно, молодці! Діти, а яких диких тварин ви ще знаєте?
Діти: Вовк, лисиця, заєць, білка.
Вихователь: Молодці! Ось і ми з вами згадали диких тварин. Ну, а наша подорож продовжується .
Попрямували ніжки-топ, топ. топ,
за великий доріжці топ, топ, топ.
Ну-ка веселіше топ, топ, топ, топ,
ось як ми уміємо-топ, топ. Топ.
.Вихователь: Ой, діти ще одна галявина.
Лісовик : Це квіткова галявина.
Вихователь: Ой ,а де ж квіти ?
Лісовик: Квіти ніяк не можуть прокинуться, тому, що я забув як вони називаються.
Вихователь: Не переживай Лісовичок, ми тобі нагадаємо.
Діти, щоб розбудити квіти, вам треба відгадати одну загадку. Слухайте.
«Краплі сонця спозаранку
З'явилися на галявині.
Це в жовтий сарафанчик
Вбрався ...(кульбаба)»
Діти: Кульбаба.
Лісовик: Згадав, згадав кульбаба.
Вихователь: Правильно, кульбаба.
Лісовик : Тримайте, я поділюся з вами, цими квіточками ( роздає дітям по одній квітці).
Вихователь: . Діти, а якого вони кольору?
Діти: Жовтого.
Вихователь: Правильно, жовтого. Даша скільки у тебе квіточок? (один)
А у тебе Ваня? (один)
А у Соні скільки квіточок? (один)
У вас у всіх по одній квітці, а якщо ми підійдемо ближче один до одного і витягнемо руки вперед (діти утворюють щільний гурток і простягають руки один до одного), скільки вийшло всього квіточок?
Діти: Багато.
Вихователь: правильно, багато.
Вихователь: діти, а тепер давайте ми понюхаем, наші квіти, як вони пахнуть.
Физминутка - дихальна гімнастика: «Аромат квітів».
Вихователь: через ніс робимо спокійний вдих, затримуємо подих і повільно видихаємо «А-ах!» Молодці! Діти, давайте ми всі наші квіточки залишимо на галявині, і вона перетвориться в саму сонячну галявину в цьому лісі. (діти викладають квіти на галявині).
Вихователь: Діти подивіться, яка гарна галявина у нас вийшла. А на що стала схожа галявина?
Діти: На сонечко.
Вихователь: Правильно на сонечко.
«Упустив сонце промінчик золотий
Виріс кульбаба перший, молодий
У нього чудовий золотистий колір
Він великого сонця маленький портрет.»
Вихователь: Діти, а які ще весняні квіти ви знаєте?
Діти: проліски, мати - й - мачуха.
Вихователь: Правильно!.
Діти подивіться як у лісі сало гарно, світло і тепло. Ми з вами допомогли Лесовичку розбудити ліс. А тепер нам пора повертатися в дитячий сад.
Лісовик: Спасибі, хлопці, вам велике. Приходьте до мене в гості. Я завжди радий вас бачити. За те, що ви мені допомогли, я вас пригощу горішками. Це мені їх білочка дала.
Вихователь: Дякуємо тобі лісовичок. До побачення!
Діти, а щоб повернутися в дитячий сад, давайте згадаємо чарівні слова,
 «Зібралися всі діти в коло,
Ти мій друг і я твій друг
Міцно за руки візьмемося
І посміхнемося один одному».
«Повертелись. Покружляли (звучить музика, діти кружляють)
І в дитячому садку ми опинилися»
Підсумок: Сподобалося вам подорожувати? Кого ми з вами розбудили?
Діти скільки добрих справ ми сьогодні з вами зробили. Сонечко розбудили, птахів розбудили, тварин, і квіточки теж розбудили. Ви у мене молодці!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове