logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож крапельки»

Конспект інтегрованого заняття з пізнавально - мовленнєвому розвитку в ср групі.

Автор: Юлія Ковальова.

Мета заняття:
1. Ознайомити дітей з властивостями води (складається з крапель, прозора, мокра) .
2. Розвивати вміння відчувати запах і смак лимона (апельсина) .
3. Виховувати дбайливе ставлення до води.
Матеріали до заняття:
- намальована крапелька води;
- піпетка, склянка з водою, порожню склянку і блюдце;
- блюдце з лимоном, ніж, зубочистки;
- літрова банка з водою, кип'ятильник; (з одного боку вона плаче, з іншого - посміхається, крапельки на кожну дитину, олівці.
Хід заняття:
(Вихователь збирає дітей біля себе, в руках у неї намальована, велика крапелька)
- А що це хлопці? (Крапелька) .
- Крапелька чого? (Води)
- Вона справжня? (Пробує). Вона намальована.
- Хлопці, а де живе крапелька води?
(Діти йдуть і дивляться: в акваріумі, в озері, в чайнику) .
- А для чого в акваріумі вода?
- Для чого треба поливати квіти?
- А ще де у нас в групі живуть краплинки? (В крані і трубах). Давайте подивимося. А чому ми з вами закриваємо крани, а не залишаємо їх відкритими? (Тому що треба берегти воду) .
- А де найбільше води в крапельці або цівки? Давайте подивимося.
(Діти сідають на килим, у вихователя склянку з водою і піпетка, досвід)
Вихователь ллє струмком воду в склянку і капає на тарілочку.
- Подивіться, де вийшло більше води? (У склянці)
- Приготуйте свої долоньки. Я зараз кожному крапельку посаджу. (З допомогою піпетки капає кожному) .
- Якась крапелька? (Маленька, чиста, слизька, хороша, добра, сира) .
- А подивіться, скільки крапельок у нас в склянці? (Багато) Можна мені попити? А однією крапелькою можна напитися?
(Дітей запрошують до столу)
- А що тут лежить? (Лимон). А як ви думаєте, живе в ньому крапелька? А що потрібно зробити, щоб її побачити? (Вихователь розрізає лимон) .
- А звідки такий запах? (З лимона) А який запах?
- Давайте спробуємо лимон. Який на смак він? А давайте додамо цукровий пісок. Який став лимон? (Смачний, солодкий, ароматний) .
(Дітей запрошують до наступного столика, де заздалегідь у великій банці був поставлений кип'ятильник помічником вихователя. Досвід)
- Давайте подивимося, що відбувається з крапельками, коли їх сильно нагрівають? Вони як маленькі чоловічки починають бігати, стрибати.
- Хлопці, а скажіть, будь ласка, хто вдома у вас гріє воду? (Дорослі). А чому дітям не можна? (тому що можна обпектися) .
- Давайте запам'ятаємо це правило, що включати чайник з водою і наливати гарячу воду повинні тільки дорослі.
- А ви зможете, як маленькі крапельки пострибати? (Діти стрибають)
- Хлопці, а ви любите малювати? А чим ви любите малювати? А я люблю малювати пальчиком в повітрі - давайте спробуємо.
(Увагу дітей звертають на хмарку, яка прилетіла на вікно і плаче)
- Хлопці до нас у групу залетіла хмаринка, а що це з нею? (Плаче). Подивіться, якого вона кольору? (Блакитного) А крапельки у неї? (Білі) Давайте, хлопці, ми зараз розфарбуємо крапельки блакитними олівцями, і хмаринка відразу повеселеет.
(Діти сідають за столи, розфарбовують крапельки, ближче до кінця роботи - вихователь перевертає хмаринку)
- Подивіться, що сталося з хмаркою? (вона радіє) Я думаю, що їй сподобалися крапельки, які ви зафарбували.
- А скажіть-но мені, будь ласка, що вам сподобалося шукати крапельки? І мені сподобалося з вами подорожувати по групі.
- А що ви нового дізналися зараз?
- А мамі з татом, що розкажіть сьогодні?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове