Мета: Виховання кращих морально - духовних якостей юного громадянина Вітчизни на основі формування початкових знань про історію та культуру рідного міста.
Збагачувати обществоведческий словник дітей, сприяти розвитку естетичного смаку, виховання патріотичних почуттів, любов до своєї малої Батьківщини.
Забезпечувати поширення знань про рідному місті серед дітей інших груп.
Хід заняття: |
Педагог: Здрастуйте, хлопці! давайте з вами познайомимося. мене звуть Галина Олексіївна, я працюю вихователем в такому ж дитячому садку, як ваш, тільки в іншому районі р. Санкт-Петербурга - в Курортному. Наш дитячий садок знаходиться в місті Сестререцке. Коли наші хлопці дізналися, що я їду до вас в гості, то попросили передати вам величезний привіт і ось це відео-лист. Подивимося? |
На екрані - відеосюжет: Катя запрошує познайомитися з Сестрорецком. (До слів «.......»)Екран гасне - порожній кадр |
Педагог: А ви любите подорожувати? |
Відповіді дітей |
Педагог: Я теж. Як чудово подорожувати по різних країнах, містах милуватися їх красою, вивчати їхню історію, знайомитися з новими друзями! А потім так добре повертатися назад - додому, у своє улюблене місто додому. |
Педагог: Хлопці, а як називається місто, в якому ви живете, де знаходиться ваш дитячий сад?
А як можна одним словом назвати те місце, де ми народилися, де живемо ми і наші батьки? |
Відповіді дітей |
Педагог: Я запрошую вас прямо зараз в подорож, а куди ми підемо, підкаже чарівний екран. |
|
По клацанню на екрані з'являється порожня рамка |
Педагог: Дивіться, картинка не відкривається, вона ніби зачаклована. Її можна звільнити, називаючи красиві слова про Батьківщину.
Подумайте і скажіть Батьківщина яка? |
|
Відповіді дітей:
добра,
кохана,
красива,
єдина,
сонячна,
весела,
гостинна,
дорога |
На екрані з'являється після клацання
- 1 фрагмент фотографії,
- 2 фрагмент фотографії,
- 3 фрагмент фотографії,
- 4 фрагмент фотографії,
- 5 фрагмент фотографії,
- 6 фрагмент фотографії,
- 7 фрагмент фотографії,
- 8 фрагмент фотографії, |
На екрані зібралося ціле фото міста Сестрорецка |
Педагог: Це місто Сестрорецк. Це - батьківщина хлопців з нашого дитячого садка, вони народилися і живуть у цьому місті. |
Педагог: Хлопці, а ви знаєте, що ім'я міста нам багато чого може розповісти? (Санкт-Петербург)
Прислухайтесь, як звучить слово Сестрорецк...
Воно нібито складається з частин, які нагадують нам знайомі слова. Послухайте ще раз: Сестро - рецк (вимовляє по частинах).
Хто здогадався, назвіть ці слова. |
Відповіді дітей: «сестра», «річка» |
Педагог: Правильно, це слова «сестра» і «річка».
Місто назвали Сестрорецком, не випадково, він побудований за наказом Петра 1-го на річці Сестрі більше трьохсот років тому (як і Санкт-Петербург). |
На екрані з'являється портрет Петра 1-го |
Педагог: Подивіться, це портрет царя Петра 1-го, засновника міст Санкт - Петербурга і Сестрорецка.
А от як його намалювали діти нашого дитячого садка. |
Педагог показує картини дітей і коментує, називаючи авторів |
Педагог: Хлопці, а ви хотіли б перенестися в минуле і подивитися, яким наше місто було раніше? |
Відповіді дітей: |
Педагог: Давайте з допомогою нашого чарівного екрана (немов на машині часу) перенесемося хоча б на 200 років тому. |
Педагог: Люди тоді одягалися по-іншому (мода тоді була зовсім інша): Ось такий капор прикрашав голову дами.
А чоловіки, військові називалися «гусари», Вони носили ось такі кивера. |
Педагог демонструє головні убори |
Звучить старий вальс |
Педагог: Зазвучав старовинний вальс - він запрошує нас на той час. Одягайте швидше ваші головні убори |
Діти одягають капелюшки, педагог допомагає. |
На екрані - фото старого Сестрорецка: вокзал в Курорті, Морські купання,
альтанка Шаляпіна |
Педагог: Давайте пофантазуємо.
На що це схоже? Що це могло б бути?
Що тут роблять люди?
Чому ви так думаєте?
Так, таким було наше місто 200 років - два століття тому. |
Відповіді дітей: |
По клацанню - новий слайд - порожній кадр |
Наше з вами подорож в минуле закінчилося, каже екран. Давайте знімемо старовинні капелюхи, потім ми з ними можемо ще пограти, і повернемося в наш час |
Діти знімають капелюшки, педагог допомагає. |
На екрані - фото сучасного Сестрорецка: |
Педагог: Дивіться: ось як наш Сестрорецк виглядає зараз.
Головне багатство кожної країни і кожного міста - це люди, які жили раніше і живуть зараз. Багато з них дуже відомі вони своєю працею і подвигами прославили нашу Батьківщину. |
На екрані - портрет Іллі Юхимовича Рєпіна |
Педагог: Недалеко від Сестрорецка на Приморському шосе, в селищі Репіно жив і творив видатний російський художник Ілля Юхимович Рєпін. Його картини відомі всьому світу і знаходяться у головних музеях країни. Він писав портрети артистів, художників, музикантів, письменників. |
На екрані - фото Пенати |
Педагог: Свій будинок - садибу він називав «Пенати». «Пенати»- латинське слово, а по-російськи це рідний дім. Улюблені місця прогулянок Іллі Юхимовича - це тінисті алеї у його садибі, берег Фінської затоки. |
На екрані - картина В. Е. Рєпіна «На березі Фінської затоки» |
|
Педагог: Ці красиві місця надихали художника на творчість. Так народилася картина «На березі Фінської затоки» |
Педагог:
- Хто з вас був на Фінській затоці?
- Де ви любите гуляти в Петербурзі? |
Відповіді дітей: |
|
Педагог: Наші хлопці теж дуже люблять гуляти і намалювали для вас свої улюблені місця прогулянок. |
Педагог показує малюнки дітей і коментує, що на них зображено. |
Педагог: Одного разу в Пенатах художник В. Е. Рєпін познайомився з молодим письменником К. І. Чуковським. |
На екрані - портрет К. І. Чуковського |
Корній Іванович переїхав у будинок майже навпроти репінської садиби і був частим гостем в будинку Рєпіна. Вони стали великими друзями |
Педагог: Які твори письменника К. І. Чуковського ви знаєте? |
Відповіді дітей: |
Педагог:Давайте пограємо в гру «Добавлялки» - розминка для розуму.
Я почну, а ви закінчуєте. |
Педагог:
Добрий лікар Айболить!
Він під деревом сидить.
Приходь до нього лікуватися
І корова, і вовчиця,
І жучок, і черв'ячок, і ведмедиця!
Вилікує всіх.....................................................................
********
Раптом з підворіття
Страшний велетень,
Рудий і вусатий............................................................
********
Я - Великий Умивальник,
Знаменитий Мойдодир,
Умивальників начальник
І мочалок - ..................................................................
*******
У мене задзвонив телефон.
- Хто говорить? ..............................................................
- Звідки? ........................................................................
- Що Вам треба? ............................................................
********
Ох, нелегка це робота-
З болота тягти ............................................................. |
Відповіді дітей:
(Добрий лікар Айболить)
(Тарган. Тарган, тарган, тараканище)
(командир)
(Слон)
(Від верблюда)
(Шоколаду)
(Бегемота) |
Педагог:Ох, не просте це діло - писати вірші. Натхнення може прийти в самий несподіваний момент. |
Педагог:Ви знаєте, як К. І. Чуковський написав казку «Муха-Цокотуха»? |
Відповіді дітей: |
Педагог:Стояв спекотний липневий день. Корній Іванович йшов по Невському проспекту, знемагаючи від спеки і спеки. І раптом у нього в голові стали складатися рядки: «Муха, муха - Цокотуха.....» Щоб не забути їх, Чуковський помчав до будинку, піднявся на третій поверх до своєї квартири. Не знайшовши паперу він став записувати рядки казки прямо на шпалерах. Ось так народилася казка «Муха - Цокотуха». |
Педагог:
Муха, муха, цокотуха
Позолочене черево.
Муха по полю пішла.................................................................
Пішла муха на базар...................................................... |
(Муха грошики знайшла)
(І купила самовар) |
По клацанню на екрані - порожній кадр |
Педагог: Хорошу розминку для розуму ми з вами провели. |
По клацанню на порожньому кадрі - звучить музика - спортивний марш. По клацанню - вимикається звук |
Педагог: Спортивний марш запрошує нас посуватися (зайнятися фізкультурою).
Педагог бере в руки футбольний м'яч
Педагог: Ось цей футбольний м'ячик нам зараз допоможе провести невелику командну тренування.
Ставайте ......... |
Знову по клацанню звучить спортивний марш |
Діти з педагогом грають |
Педагог: Не втомилися? Чи Любите ви займатися спортом? Які види спорту вам подобаються? |
Відповіді дітей: |
На екрані - фото Боброва-футболіста |
Педагог: Ви дізналися цей вид спорту? |
Відповіді дітей: |
На екрані - фото Боброва - хокеїста |
А що це за вид спорту? |
Відповіді дітей: |
Педагог: На фотографіях - відомий хокеїст і футболіст Всеволод Бобров, який народився і жив в Сестрорецьку. Він був талановитим спортсменом, міг забити м'яч у грі. Він став Олімпійським чемпіоном, заслуженим майстром спорту, відомим тренером. У нашому місті йому встановлено пам'ятник |
На екрані - фото пам'ятника Боброва |
Педагог: Я бажаю вам досягти в спорті таких же успіхів, як і Всеволод Бобров.
І не тільки в спорті. Пройде небагато часу, ви підростете. Хтось із вас стане знаменитим футболістом, письменником, художником, але я думаю, що ви не забудете свій рідне місто, будете його прославляти своїми успіхами, а ми будемо вами пишатися. |
На екрані фото кубків, медалей, грамот |
По клацанню на екрані - починає звучати музика |
Педагог: Хлопці, ми ж не додивилися відео-лист. Чарівний екран нас знову запрошує помилуватися Сестрорецком. |
Включається кінець відео листа |
Педагог: Мені дуже сподобалася наша зустріч. Я б хотіла, щоб ви запам'ятали місто, з яким сьогодні познайомилися. На пам'ять про Сестрорецьку наші хлопці залишають ці картини вам у подарунок. |