Конспекти занять з дітьми
«Пограємо з Точкою»
Заняття з математики у підготовчій групі. Освітня область «Пізнання».
Автор: Лобода Олена Володимирівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Слов'янський дитячий садок» Нововаршавского муніципального району Омської області.
Тема
Закріплення прямого, зворотного, порядкового рахунку, назва попереднього і наступного числа, сусідів числа, орієнтування у просторі та на аркуші, робота в зошиті в клітку, рішення логічних задач і математичних загадок.
Цілі
- доставити дітям радість і задоволення від ігор розвиваючої спрямованості;
- вправляти у розрізненні прямого, зворотного, порядкового рахунку, називанні попереднього і наступного числа, сусідів числа;
- закріплювати вміння правильно користуватися знаками <, >, =; назву днів тижня, частин доби, місяців року; уміння орієнтуватися в просторі;
- повторити розв'язування логічних задач з блоками Дьєнеша та перебування відсутньої фігури;
- вчити розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно;
- формувати навички самоконтролю та самооцінки.
Обладнання: игрущка Лисичка, набори знаків = + -, цифр від1 до 10(на кожну дитину), зошити в клітку, набори блоків Дьєнеша та картки до неї (на кожного), по три кольорових кружечки (червоний, жовтий, зелений) на кожну дитину, зображення веселого смайлика «Точка».
Хід заняття
Весела Точка придумала для вас нові ігри з цифрами і знаками. Хочете пограти? Тоді у путь!
1.Розминка Який сьогодні день тижня? Якою буде завтра? Який був вчора? Скільки всього днів у тижні? Чого ще буває сім? (кольори веселки). Назвіть їх.
Які частини доби ви знаєте? Чого в році теж чотири? (пір року) Назвіть місяці зими, весни, літа й осені.
2. Ігри з цифрами.
Проживають у важкій книжці
Хитромудрі братики.
Десять їх, але брати ці
Порахують все на світі. (цифри)
Називаємо цифри прямим, зворотним, порядковим рахунком, попередню і наступну цифру.
Викладаємо цифри на столах: 1ряд - в порядку зростання, а 2ряд - в порядку убування.
Гра «Мовчанка». Показуємо сусідів числа. Яка цифра стоїть між...
3 і 5, 8 і 10, 7 і 5, 4 і 2, 1 і 3.
3. Отгадываем загадки.
Шість веселих поросят
У коритця в ряд стоять!
Тут один ліг спати -
Поросят залишилося...(п'ять).
Дитина робить запис на дошці, а всі інші викладають рішення на столі.
Прочитаємо запис: 6-1=5(шість мінус один дорівнює п'яти)
Шість щенят
Плюс мама лайка
Скільки буде
Порахуй-ка!
Дитина робить запис на дошці, а всі інші викладають рішення на столі.
Прочитаємо запис: 6+1=7(шість плюс один дорівнює семи)
Розглядаємо запис на дошці. Який можна зробити висновок?
(Якщо додаємо, то число збільшується, а якщо віднімаємо - зменшується.)
Давайте порівняємо відповіді 5 і 7, поставте знак. Прочитайте запис. ( прибираємо цифри в пенал )
4.Фізкультхвилинка
Ми ногами топ - топ.
Ми руками хлоп - хлоп.
Ми очима мить - мить.
Ми плечима чик - чик.
Раз - сюди, два - сюди,
Повернися навколо себе.
Руки вгору всі підняли,
А потім притиснули до себе.
Раз - два, раз - два,
Займатися нам пора!
5.Пограємо зі знаками в зошитах.
Допоможіть Точці розставити знаки. Прочитайте записи.
4+1 3+2 7- 2 6- 1
8- 1 4+4 2+2 1+5
1+5 2+2 1+4 2+3
7- 2 6- 1 4+4 8- 1
6. Гра « Де лисиця?» (орієнтування в просторі)
Лисичка дуже хитра і не раз обманювала мисливців, а ви зможете назвати де вона знаходиться? (на стільці, під стільцем, за стільцем, перед стільцем, над стільцем, з правого боку стільця, з лівої сторони стільця, в коробці.)
7. Гра «Розсели фігури в будиночку». (з блоками Дьєнеша)
Хлопці, ви що-небудь чули? А я чую, як фігури в коробках шумлять. Їм дуже хочеться скоріше оселитися в будиночках друзів. Допоможемо їм?
(Завдання на стор 23 «Логіка і математика для дошкільнят» Е. Носова,Р. Непомняща видавництво «Дитинство-Прес» 2007)
8.Самоконтроль і самооцінка.
У кожного з вас на столі є три кольорових кружечки, що вони вам нагадують? (три сигналу світлофора)
Зелений - я сьогодні молодець, і можу сміливо переходити до нових ігор!
Жовтий - у мене трохи не виходило, мені потрібно постаратися.
Червоний - я мало відповідав, помилявся у відповідях, мені потрібно обов'язково навчитися грати в ці ігри, для того, щоб перейти до новим.
Виберіть колір, який вам найбільше підходить. Поясніть свій вибір.