logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Лісовий доктор»

Заняття в середній групі.
Скачати презентацію до заняття.

Автор: Заступник завідувача з ВМР Надія Володимирівна Силонова, МБДОУ «Дитячий садок N19», р. Лисьва, Пермський край.

Мета: познайомити дітей з лісової птахом - дятлом.

Завдання:
- викликати у дітей інтерес до знайомства з лісової птахом - дятлом;
-допомогти зрозуміти дітям як дятел добуває їжу, як влаштовує гніздо, яку користь приносить ця птиця;
- допомогти сформувати навички лічби в межах 4;
- формувати вміння міркувати, логічно мислити,
- прищеплювати навички розфарбовування птахів - дятлов. (Слайд 2)

Активізація словника: дятел, «лісовий доктор», ущелина, дупло.

Обладнання: група оформлена у вигляді лісу - штучні ялинки, стільці у вигляді пеньків, ілюстрація із зображенням дятла, аудіозапис голосів птахів та стукоту дятла, ялинові та соснові шишки, вирізані з паперу силуети дятла, пензлі, фарби. (Слайд 3)

Хід заняття

Вихователь: Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, ми з вами відправимося в ліс. (Підходять до протилежному боці групи, що стоять штучні ялинки, стільці - пеньки). Ось ми і прийшли, подивіться які гарні тут ялинки, давайте порахуємо скільки ялинок росте у нашому лісі? (Діти рахують). А скільки великих ялинок, а скільки маленьких? (Діти рахують).
Вихователь: Правильно, молодці. А зараз сідайте на стільчики, ніби на пеньочки (діти сідають).
Звучить запис з голосами птахів.
Вихователь: Прислухайтеся, що ви чуєте?
Діти: Пташки співають, кричать.
Вихователь: Правильно, це птахи « розмовляють» між собою, хто кричить, а хто співає. У лісі так багато різних птахів, що коли слухаєш звуки лісу, важко зрозуміти, яка птах співає або кричить.
Але одну птицю завжди можна дізнатися. Послухайте (Включити запис стукоту дятла), як ви думаєте - хто це стукає?
Діти: Дятел.
В. Правильно, це дятел. (Виставляє на дошку зображення дятла). Це великий строкатий дятел. А чому його так назвали? (Слайд 4)
Вихователь: Дятел стукає дзьобом по стовбурах дерев, тук - тук. Давайте ми з вами станемо і постукаємо по нашим пенечкам пальцями, як дятли стукають по дереву своїм міцним дзьобом. Будемо стукати не сильно, щоб пальчикам було не боляче (Стукають). Ці звуки не музичні, але всім деревам вони подобаються. Як ви думаєте - чому деревах подобається цей стук?
Діти: Відповіді дітей, припущення.
Вихователь: Дятел лікує дерева, тому його називають «лісовим лікарем». Послухайте вірш - По деревах я скачу, перевіряю їх, лечу.
Дзьобом я стукаю: тук-тук. Де тут, де тут шкідливий жук?
Потрапить мені на обід, хто несе шкоди деревам.
Вихователь: Дятел повзає по дереву знизу вгору і постукує міцним дзьобом. Як ви думаєте, чому він не падає з дерева?
Діти: Припущення дітей, відповіді.
Вихователь: У нього дуже сильні ноги і гострі кігті, він спирається на дерево хвостом. Якщо дерево добре, ні під корою шкідливих комах, він перелітає на інше дерево. Якщо хворе дерево, гризуть його жуки та їх личинки, дятел сідає зручніше, відводить голову назад, і починає часто і різко барабанити по стовбуру. Зробить дірку в корі, запустить туди свій довгий клейкий мову. Комахи, які живуть під корою, прилипають до мови, так дятел собі корм видобуває і дерева лікує.
Взимку дерева сплять, і комахи сплять, а дятел живиться насінням з ялинових і соснових шишок. Він вставляє шишку в розколину дерева і виклевивает насіння. Подивіться, ось у мене на столі лежать шишки, одні з насінням, інші без насіння, порівняйте їх, чим вони відрізняються. (Розглядають шишки).
Вихователь: А зараз ми з вами пограємо «Хто швидше збере шишки», у велику кошик дівчинки будуть збирати шишки з насінням, а хлопчики будуть збирати в маленьку корзинку шишки без насіння. (Діти збирають шишки).
Вихователь: Молодці, все зібрали шишки. Порахуємо, скільки шишок зібрали дівчинки, скільки шишок зібрали хлопчики. А тепер сідаємо на свої пеньочки.
Після гри діти сідають на свої місця.
Вихователь: Навесні під сосною або під ялиною, де сидів і обідав дятел, можна знайти цілу гору порожніх шишок. Хлопці, а чому дятли не живуть там, де немає соснових або ялинових дерев?
Діти: Тому що там нічого дятла їсти.
Вихователь: Правильно, там нічим дятла харчуватися. Цей птах завжди живе там, де є сосновий або ялиновий ліс. А буває, що дятли прилітають в місто, тому що в місті теж в деяких місцях, біля будинків ростуть сосни або їли. (Слайд 5)

Взимку дерева сплять, і комахи сплять, а дятел живиться насінням з ялинових і соснових шишок. Він вставляє шишку в розколину дерева і виклевивает насіння. Подивіться, ось у мене на столі лежать шишки, одні з насінням, інші без насіння, порівняйте їх, чим вони відрізняються. (Розглядають шишки).
Вихователь: А зараз ми з вами пограємо «Хто швидше збере шишки», у велику кошик дівчинки будуть збирати шишки з насінням, а хлопчики будуть збирати в маленьку корзинку шишки без насіння. (Діти збирають шишки).
Вихователь: Молодці, все зібрали шишки. Порахуємо, скільки шишок зібрали дівчинки, скільки шишок зібрали хлопчики. А тепер сідаємо на свої пеньочки.
Після гри діти сідають на свої місця.
Вихователь: Навесні під сосною або під ялиною, де сидів і обідав дятел, можна знайти цілу гору порожніх шишок. Хлопці, а чому дятли не живуть там, де немає соснових або ялинових дерев?
Діти: Тому що там нічого дятла їсти.
Вихователь: Правильно, там нічим дятла харчуватися. Цей птах завжди живе там, де є сосновий або ялиновий ліс. А буває, що дятли прилітають в місто, тому що в місті теж в деяких місцях, біля будинків ростуть сосни або їли. (Слайд 6)

Вихователь: Хлопці, а про дятла є багато загадок, послухайте, я вам загадаю:
- Не маляр, не тесля, а лісовий працівник.
Хто весь день стукає по дереву?
Я стукаю по дереву, черв'ячка знайти хочу, хоч і зник під корою, все одно він буде мій. (Слайд 7)

Вихователь: Хлопці, дятел влаштовує своє гніздо в дуплі старого дерева, тому що у старого дерева м'яка деревина і йому легше видовбати дупло. Щоб у гнізді було тепло і затишно, щоб не залітав взимку сніг і вітер, вхід в дупло він робить вузьким, дно вистилає м'якими тирсою. А навесні у нього з'являються пташенята.
Вихователь: А скажіть мені, будь ласка, інші птахи можуть зробити собі дупло?
Відповіді дітей.
Вихователь: Ні, тільки у дятла такий міцний дзьоб, тільки він може видовбати собі дупло. Але він допомагає іншим птахам: робить собі кожен рік новий дупло, а в старих оселяються інші птахи. Ось бачите, яка корисна птах - дятел. А якщо б не було дятлов, щоб тоді могло б статися з лісом?
Вихователь: Тоді ліс міг би загинути, і іншим птахам не де б було жити і нічим харчуватися. Давайте ми з вами допоможемо лісі - поселимо там багато дятлів. (Слайд 8)

Педагог пропонує дітям підійти до столів, на яких лежать силуети дятлов, і розфарбувати їх. Діти виконують завдання. (Педагог нагадує, як правильно і акуратно потрібно розфарбовувати). (Слайд 9)

Вихователь: Молодці, яких красивих розфарбували дятлов, а зараз посадимо їх на наші ялинки, аби вони могли їх полікувати, врятувати від шкідливих жучків. (Розкладають дятлов на ялинки).
Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, ялинкам сподобалися наші дятли?
А вам сподобалися? Давайте присядемо на пеньки і ще раз послухаємо крик і співи лісових птахів (слухають). А зараз вирушаємо назад у дитячий сад.
Дякую, молодці! (Слайд 10)

 

Список використаної літератури

  • Журнал «Дошкільне виховання» № 10, 2001 р.
  • Журнал «Вихователь» N 2, 2008 р. (Слайд 11)
   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове