logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Ми у лісі побудуємо будинок»

Конспект безпосередньо освітньої діяльності у 2-ій молодшій групі.

Автор: Афоніна Ірина Віталіївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N 65 «Волошка», р. Брянськ.

ЦІЛІ: продовжувати формувати вміння дітей передавати образ ігрового персонажа, використовуючи різноманітні виразні засоби;
активізувати словник дошкільнят (клишоногий, незграбний,
пухнастий, довговухий, рижа, хитра, маленький, полохливий...);
продовжувати формувати вміння дітей знаходити рішення проблемної
ситуації;
розвивати творчу уяву дошкільників у процесі театралізованої гри.
ДДИДАКТИЧЕСКАЯ ГРА НА РОЗВИТОК УВАГИ: «Зайчик і білочка» РОЗВИВАЮЧЕ СЕРЕДОВИЩЕ: 1. М'які іграшки ведмедя, лисиці, зайця.
2. Іграшки: заєць і білка.
3. Картинки з зображенням продуктів,
які вживають в їжу зайчик і білочка.

ХІД ЗАНЯТТЯ.
I /На лісовій галявині сидять ведмідь, лисиця, заєць/
-Хлопці, подивіться, куди ми з вами прийшли? Та це казковий ліс.
Ой, а хто це тут сидить? Хлопці, ви впізнали їх?
Ці тваринки сумні і сумні. Що ж сталося?
Так у них немає вдома.
Хлопці, давайте пошукаємо для них будиночок.
/кілька хлопців беруть в руки іграшки/
Ми в лісі пошукаємо будинок
І поселимо в тім домі
Клишоногого ведмедика,
Заиньку кудлатого,
Лисичку хвостату.
/діти розходяться по залу в пошуках будиночка і знаходять його/
/діти садять звірів біля будинку, а самі сідають на стільчики/

II. /Беру лисичку і показую дітям/
-Хлопці, кого ми поселили в цьому будиночку? Хто це?
Як виглядає лисичка? Яка вона? (руда, пухнаста, з довгим хвостом)
/опитати кількох дітей, кожен по одній відповіді/
- А як ходить лисичка? Як вона замітає сліди хвостом?
Які звуки лисичка видає? (тяв-тяв)
/кілька дітей по черзі показують ходу і розмова; під музику в масці/
-А ще ми поселили в будинку ведмедика /беру ведмедика/
- Як виглядає мишко? (величезний, бурий, клишоногий, незграбний)
/опитати кількох дітей, кожен по одній відповіді/
-А як ходить ведмідь? Покажіть його ходу.
Які звуки видає ведмідь? (ур ур)
/кілька дітей по черзі показують ходу і розмова; під музику в масці/
- А ще в нашому будиночку буде жити ХТО? /беру зайчика/
- Як виглядає зайчик? (маленький, довговухий, пухнастий, короткохвостий)
/опитати кількох дітей, кожен по одній відповіді/
- Хлопці, а як стрибає зайчик?
Як він гризе моркву і капусту? (хрум, хрум)
/кілька хлопців зображують зайчика по черзі; під музику в масці/

- Насправді зайчик дуже боїться лисиці і весь час від неї тікає. Як же
наші звірі зможуть жити в одному будиночку?
Та дуже просто: адже вони казкові, іграшкові; вони дружать і будуть жити
разом.

- Хлопці, а ви хочете на кілька хвилин перетворитися в казкових тварин
і стати ведмедиками, зайчиком чи лисицею?
Тоді ставайте в коло і зображайте зайчика, ведмедика чи лисицю. А я
спробую відгадати, хто ви?
- Ой, а /Саша .../ у/ ..../.А який ти ...? (клишоногий, ...)
- А /Ганнуся.../ /..../. А чому ти стала ....? Яка вона? (вона хитра ...)
/різним дітям один і той же питання задавати по-різному/
/діти під музику імітують звірів, я впізнаю і заохочую словом/
/якщо діти мовчки зображують, то можна запитати: «А як ти розмовляєш?»/

III. Дидактична гра «Зайчик і білочка»
/діти вже сіли; на пеньках, в різних кінцях, зайчик і білочка гумові або
м'які; на столі картинки із продуктами/
-Хлопці, ми з вами потанцювали, а тепер давайте пограємо.
До нас в гості прийшли білочка і зайчик.
Давайте їх почастуємо. Підійдіть до столу, виберіть одну картинку і почастуєте білочку або зайчика.
/діти підходять до столу і відносять відповідні картинки зайця і білку;
разом з дітьми перевірити правильність виконання завдання/
- Давайте перевіримо, чому ж ви пригостили ...Підійдіть всі до мене.
/опитати кількох дітей/
- А тепер подивимося: « Що у нас любить.. ?... /підходимо до іншого звіра/
/опитати кількох дітей/
/потім діти сідають на свої місця/

IV. Драматизація казки «Теремок» /під музику/
- Хлопці, ми сьогодні в казковому лісі, а який же ліс без казки. Давайте
покажемо нашим гостям казку «Теремок»
Але спочатку скажіть мені, які герої живуть в цій казці?
(мишка, жабка, зайчик, лисиця, вовк, ведмідь)
- А хто у нас хоче бути....?
/одягаю відповідну шапочку/
/герої йдуть за ширму/
- Але ось, герої готові, дивимося казку...
/вихователь автора за/
Автор: - Стоїть у полі теремок-теремок,
Він не низький, не високий
Як по полю, по полю біжить мишка
Біля дверей зупинилась і пищить:
/у цей час мишка підбігає до будиночка і стукає/

Мишка: - Пік! Пік! Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?

Автор: - Нікого в теремі немає, ніхто мишці не відповідає.
Залізла мишка в теремок / дитина залазить/, стала жити-
поживати, пісні співати. (Пік! Пік!)

Автор: - Стоїть у полі теремок-теремок,
Він не низький, не високий
Вже як по полю жаба біжить,
Біля дверей зупинилась і кричить:
/ жаба стрибає до будиночка і стукає/

Жаба: - Ква! Ква! Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
/з вікна висовується мишка і каже: /

Мишка: - Я мишка - шкряботушка! А ти хто?
/жаба відповідає/

Жаба: - Я жабка - скрекотушка!
/миша каже:/

Мишка: - Іди до мене жити!

Автор: - Стрибнула /стрибає/ жаба в теремок. Стали вони жити -
поживати, пісні співати. (Пік! ... Ква!..)
Автор: - Стоїть у полі теремок-теремок,
Він не низький, не високий
Як по полю, по полю зайчик біжить,
Біля дверей зупинився і кричить:
/ заєць стрибає до будиночка і стукає/


Заєць: - Чук! Чук! Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
/з будиночка відповідають:/

Мишка: - Я мишка - шкряботушка!

Жаба: - Я жабка - скрекотушка!
А ти хто?

Заєць: - А я заєць, на горі увертыш!

Жаба: - Іди до нас жити!
/заєць стрибає в теремок/

Автор: Стали вони жити-поживати, пісні співати. (Пік!..Ква!.Чук!..)

Автор: - Стоїть у полі теремок-теремок,
Він не низький, не високий
Вже як по полю, лисичка біжить,
Біля дверей зупинився і кричить:
/ вибігає до будинку лисиця; стукає і кричить/

Лисиця: - Дзяв! Дзяв! Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?

/з будиночка відповідають, висовуючись у вікно/

Мишка: - Я мишка - шкряботушка!

Жаба: - Я жабка - скрекотушка!

Заєць: - Я заєць, на горі увертыш!
А ти хто?

Лисиця: - А я лисичка-сестричка!

Заєць: - Іди до нас жити!
/лисиця забирається в теремок/

Автор: Стали вони тепер четверо жити-поживати, пісні співати.
(Пік!.. Ква!...Чук!..Дзяв!)

Автор: - Стоїть у полі теремок-теремок,
Він не низький, не високий
Як по полю, по полю сірий вовк біжить,
Біля дверей зупинився і кричить:
/ вибігає до будинку вовк; стукає і кричить/

Вовк: - Уу! Уу! Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
/з будиночка відповідають:/

Мишка: - Я мишка - шкряботушка!

Жаба: - Я жабка - скрекотушка!

Заєць: - Я заєць, на горі увертыш!

Лисиця: - Я лисичка-сестричка!
А ти хто?

Вовк: - А я вовк з-за кущів хватыш!

Звірі або лисиця: - Іди до нас жити!
/вовк лізе в будинок/

Автор: Стали вони всі разом жити-поживати, пісні співати.
(Пік!..Ква!.Чук!..Дзяв! Уу!...)

Автор: - Стоїть у полі теремок-теремок,
Він не низький, не високий
Вже як по полю ведмідь бреде,
Біля дверей зупинився і реве:
/ бреде до будинку ведмідь; стукає і реве/

Ведмідь: - Уф! Уф! Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
/з будиночка відповідають:/

Мишка: - Я мишка - шкряботушка!

Жаба: - Я жабка - скрекотушка!

Заєць: - Я заєць, на горі увертыш!

Лисиця: - Я лисичка-сестричка!

Вовк: -Я вовк з-за кущів хватыш!
А ти хто?
Ведмідь: - А я ведмідь!

Звірі: - Іди до нас жити!
/ведмідь залазить/

Автор: - Будиночок був великий, місця вистачило всім. І стали вони разом
жити-поживати, друзів у гості запрошувати.
Ось і казці кінець.
/артисти виходять, кланяються і сідають на місце/

-Хлопці, вам сподобалася казка? А наші артисти сподобалися?
Ось і підійшла до кінця наша подорож по казковому лісі. Ми ще
повернемося сюди, а поки, давайте скажемо всім: «До побачення!»
«До нових зустрічей!»

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове