Конспекти занять з дітьми
«В ГОСТЯХ У КАЗКИ»
Підсумкове заняття у середній групі.
Автор: Попова Світлана Віталіївна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітнє установа дитсадок загальнорозвиваючого виду N 11 міста Армавір, Краснодарського краю.
Мета: Розігрування вистави за мотивами російської народної казки «Вовк та козенята». Виховання слухняності, поваги до старших, дружби і відповідальності.
Хід заняття:
Вихователь: Добрий ранок, детушки - касатушки!
Проходьте, не соромтеся.
Розташовуйтеся зручніше.
Доброго ранку!
Діти: - Доброго ранку!
Вихователь: Доброго ранку, добра птиця, у вікно до нас стучиться!
Приготуйте гніздечка - долоньки. Беремо доброго ранку обережно і, як птицю, пересаджуємо з гніздечка в гніздечко, щоб воно погрелось в руках у кожного.
Пересаджуємо - передаємо по колу і тихенько приговариваем
«Добрий ранок».Ось і останнє моє гніздечко. Я випускаю «Добрий ранок» в повітря. Нехай воно літає навколо нас.
Давайте за руки візьмемося
І всі один одному посміхнемося
І назвемо ім'я своє. Мене звуть Ярославна Сергіївна, а тебе?
(діти називають своє ім'я). От і добре, всі ми познайомилися,
а значить і подружилися.
У світі багато казок
Сумних та кумедних,
І прожити на світі
Нам не можна без них.
У казці може все трапитися,
Наша казка попереду,
Казка до нас у двері стукає.
Скажімо гості: «Заходь!»
А хочете пограти в казку? Але спершу я вам загадаю загадки.
А ви будьте уважні, тому що в їх отгадках сховалося назва нашої казки.
1. Йде, бреде,
Бородою трясе,
Травички просить
Ме-е-е» /коза/
2. Коли я голодний, мене зустрічай.
Я клацну зубами і з'їм ненароком.
Розбійник він сірий і нема йому віри
Всі іклами клац, хто ж це? /вовк/
А яку ви знаєте казку про вовка і козу? Правильно, це російська народна казка «Козенята і вовк». Я буду козою, а ви моїми козенятами. (Надіти шапочки).
Коза: Ось який хороший і міцний будинок я побудувала. І дощ не
намочить, і ворог не забере.
Ах, який гарний будинок,
Будемо жити ми разом в ньому.
Траля-ля, траля-ля.
Не страшні нам холоду
Ми резвимся цілий день
Стрибати разом нам не лінь.
Будемо ріжками буцати,
Будемо весело скакати.
Траля-ля, траля-ля
Вовк не поткнеться сюди.
Тихо, тихо, не шуміть. Нас може почути вовк, а ви знаєте який він?
(Відповіді детей0. Так він злий, хитрий. А що він може з вами зробити? (відповіді дітей). Він може вас, дорогі мої діточки, з'їсти! Але поки ми з вами разом і наші двері міцно зачинені, вовк не страшний нам. А раз нам не страшний сірий вовк, давайте грати. Гра називається «Коза і козенята».
ГРА.
Вихователь: Стоїть у полі теремок,
Двері закриті на замок
У будиночку козенята сплять,
Солодко носики сопуть.
Рано-вранці всі вставали
І зарядку виконували.
Брязкальця швидко взяли
По галявині попрямували
(ходьба по колу)
А тепер ми побіжимо,
Брязкальцем погремим
(біг по колу).
Треба в коло тепер нам стати,
Брязкальця показати
9дети показують брязкальця
і ховають їх за спину).
Брязкальця піднімаємо
А потім їх опускаємо.
(діти піднімають брязкальця вгору
і опускають їх)
Стали дружно присідати,
Брязкальцями стукати.
(присідають і стукають брязкальцями по підлозі)
Будемо ніжки виставляти,
З брязкальцями грати.
(брязкальця на підлозі, діти по черзі
виставляють ніжки на п'яточку)
/гра повторюється 2 рази/
Коза: синочки Мої розумні і слухняні дочки.
Мама в ліс густий піде, вам принесе поїсти.
Двері закрийте на гачок, а не то вас з'їсть вовчок.
Коли я піду в ліс, до вас може прийти вовк. Він навіть може обдурити вас. Ви не повинні його пускати. Потрібно чекати мене і двері відкривати тільки мені. А щоб ви мене впізнали, я буду співати вам пісеньку, ви добре її запам'ятовуйте:
Козлятушки, ребятушки
Отворитеся, отопритеся,
Ваша мати прийшла,
Молока принесла.
Біжить молочко по вымечку,
З вымечка за копытечку,
З копытечка у сиру землю.
Запам'ятали діточки? Ну тоді я піду в ліс, а ви запирайтесь, та пам'ятайте мою настанову: «Ні кому двері не відчиняти, ні кого в хату не впускати, слухати матінку, а щоб вам не було нудно, пограйте. Пам'ятайте мій наказ, що треба робити, щоб не потрапити в біду? (відповіді дітей)
Ну, тоді я спокійно можу йти.
Коза йде. Козенята грають. Стук у двері. Пісня вовка.
Ох ви детушки, ви батюшки,
Отворитеся, отомкнитеся.
Ваша мати прийшла,
Молока принесла.
Повні боки молока,
Повні рогу сиру
Повні копита водиці.
Ви мені відкриєте?
Пустіть мене в хатку!
Діти не відкривають. Вовк іде.
Стук у двері. Пісня кози.
Козлятушки, ребятушки
Отворитеся отопритеся,
Ваша мати прийшла,
Молока принесла.
Біжить молочко по вымечку,
З вымечка за копытечку,
З копытечка у сиру землю.
Діти відкривають двері, пускають козу.
Коза: Як я скучила за вами, дорогі мої, рідні мої.
Як я переживала за вас, як ви тут без мене, залишилися одні. До вас приходив хто - небудь? (відповіді дітей). Розумниці ви, діточки, що не пустили злого вовка. Молодці, що послухалися мене, залишилися живі і здорові.
А за це я вам гостину принесла, цукерки медові, дуже навіть льодяникові.
Вихователь: Ось і закінчилася наша казка. Сподобалася вона вам? (відповіді дітей) А ще мені хочеться вам сказати, що маленькі дітки мають слухатися маму, щоб з ними не трапилося біди.
А тепер давайте, всі візьмемося за руки. Я хочу вам подякувати за те, що ви були зі мною, що були слухняними, уважними, за те, що з вами було так цікаво грати. Я передам вам свою дружбу, і вона йде від мене ... (ім'я дитини), від ... до ..., і т. д. і, нарешті, знову повертається до мене. Я відчуваю, що дружби стало більше, так як кожен з вас додав частинку своєї дружби. Нехай вона вас не покидає і гріє.
Д о с в і д а н н я !