logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Хто якого кольору?»

Конспект НСД (екологія) у старшій групі.

Автор: Зяблова Наталія Володимирівна, старший вихователь, МБДОУ дитячий садок N 40 міста Белово, Кемеровська область.

Проводиться на екологічній стежці.

Мета: показати роль фарбування в житті комах.

Завдання:

  • Розширювати знання дітей про навколишнє живій природі.
  • Сформувати уявлення про різноманіття комах в рідному краї.
  • Продовжувати розвивати бережливе і відповідальне ставлення до природи.
  • Сприяти розвитку допитливості у дітей.
  • Розвивати спостережливість, увагу та інтерес до живої природи.

Попередня робота: цикл спостережень за комахами на прогулянках, розглядання ілюстрацій і фотографій.

Матеріали та обладнання: кілька наборів гумових комах, велика модель метелики, у якій верхня частина крил пофарбована яскраво, а нижня однотонна (крила повинні розкриватися і складатися).
 
Хід заняття:

На прогулянці до дітей підходить дідок Боровичок (вихователь в шапочці гриба і накидці розшитій листям)

Боровичок: - Здрастуйте, хлопці, дівчата і хлопці.
Я дідок боровичок, стежку цю охороняю,
Рослинам і звірам допомагаю!
Я дуже радий, що ви знову прийшли до мене в гості, сьогодні я вас познайомлю зі своїми друзями. Вгадайте з ким ми зустрінемося сьогодні?
(діти відгадують загадки, а Боровичок показує картинку)

  • Самого не видно, а пісню чути;
    Летить-пищить, випадок не упустить:
    Сяде і вкусить. (Комар)
  • Не жужжу, коли сиджу,
    Не жужжу, коли ходжу,
    Не жужжу, коли працюю,
    А жужжу, коли кружусь. (Жук)
  • На галявині біля ялинок
    Будинок побудований з голок.
    За травою не видно він,
    А жильців у ньому мільйон. (Мурашник)
  • Над квіткою пурхає, танцює,
    Віялом візерунковим махає. (Метелик)
  • Домовита господиня
    Пролетіла над галявиною,
    Похлопочет над квіткою -
    Він поділиться медком. (Бджола)
  • На лузі живе скрипаль,
    Носить фрак і ходить навскач. (Коник)
    Боровичок: Молодці хлопці, ви відгадали загадки, а тепер знайдіть комах на галявині.

(заздалегідь на галявині розташувати гумових комах таким чином, щоб одних було добре помітно, а інші «ховалися»)

Діти збирають комах.

Боровичок: Скажіть хлопці кого було знайти легко, а кого довелося довго шукати?
Діти: Яскравих комах, таких як метелик, сонечко, бджілка знайшли швидко. А ось коник зелений, як трава, жук коричневий як кора дерева, мурашник просто схожий на купину - цих комах важко помітити.
Боровичок: Правильно хлопці які ви окаті, та уважні! А тепер давайте пограємо в хованки з нашими новими друзями.

(поділити дітей на дві підгрупи, одні діти ховають комах
на галявині, інша підгрупа шукає)

Боровичок: Ось бачите хлопці, як маленьким комах доводиться захищати себе, давайте згадаємо як захищають себе комахи?
Діти: Божа корівка виділяє жовту гірку крапельку і птах запам'ятає, що цей червоний жучок з чорними крапками «несмачний» і не стане її їсти.
Гусениці як зелені листочки і їх дуже важко помітити на дереві.
Коника теж нелегко знайти в траві.

Боровичок: А тепер давайте уважно подивимося на саму яскраву, найпомітніший і красиву метелика.

(разом з дітьми розгляньте модель метелики, особливо звернути увагу на її крила з верхньої та нижньої сторін.)

Подивіться, метелик довго літала, втомилася і вирішила сісти на стовбур дерева, щоб відпочити.

(прикріпіть метелика на стовбур дерева, так щоб було видно її яскрава
забарвлення - крила з кружечками - очима)

А як ви думаєте птахи відразу побачать метелика? А чому?

Діти: Тому що вона дуже яскрава і її легко помітити на коричневому стовбурі дерева.
Боровичок: що ж робити , як метелику захиститися від птахів?
Діти: (пропонують різні варіанти) полетіти, сховатися у кольорах і т. д.
Боровичок: Багато метелики навчилися обманювати птахів, подивіться.

(скласти крила метелика так, щоб вони не виділялися на тлі кори)

Бачите, крила знизу за кольором схожі на стовбур дерева. Отже, сидить наша метелик, птахи пролітають і не помічають її. Але ось знайшлася одна дуже уважна птах, що нашу метелика все таки побачила. Що ж робити? І тут метелик вирішує птицю налякати, а як? Адже вона не може загарчати. Що ж робити?

Діти: сильно замахать крилами, полетіти і т. д.

Боровичок: Коли пташка підлетіла до метелику зовсім близько, та різко розкрила свої крила. Птах замість коричневих крил метелика побачила яскраві, та ще й з «очима». Спочатку птах здивувалася, потім злякалася і полетіла.

Ну от хлопці, а тепер вам пора додому, приходьте до мене ще!

Я дідок Боровичок.
Хто губить природу, з тим я суворий.
А хто ліс поважає,
Рослини і звірів не ображає,
Той бажаним гостем у мене буває

А ще я приготував для вас подарунки, але їх потрібно знайти на нашій галявині!

(різнокольоровий папір загорнуті сюрпризи і розвішені
на гілочках, серед трави)

От бачите ви відразу помітили яскраві обгортки, а як забарвлення допомагає тваринам?

Діти: фарбування захищає, відлякує, попереджає ворогів.

Вихователь знімає наряд Боровичка і читає вірш:

Комах бережіть, їх руками не тисніть.
Комахи в лісі багато користі принесуть!
Не ображайте мурашки, його образити просто,
Адже мурахи - вони зовсім, ну дуже маленького зросту.
Нехай живуть павуки, метелики, бабки, мухи, комарі і мошки.
У природі всі вони важливі, природу нашої комахи потрібні!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове