Конспекти занять з дітьми
«Кішка і собака»
Комплексне заняття у першій молодшій групі.
Автор: Хоботова Світлана Вікторівна, вихователь, Державне бюджетне освітня установа центр розвитку дитини дитячий садок N2357, р. Москва.
Мета: 1. Вчити сортувати предмети за кольором і формою, підбирати потрібну форму методом зорового співвіднесення.
2. Розвивати координацію рухів, дрібну моторику пальців при нанизуванні геометричних фігур на стрижні; розвивати увагу.
3. Уточнювати і закріплювати правильну вимову голосних і простих приголосних звуків.
4. Розширювати знання про форму (квадрат, прямокутник, коло, трикутник).
5. Закріплювати знання основних кольорів (червоний, синій, жовтий, зелений).
6. Звернути увагу дітей на зовнішні особливості і звички домашніх тварин кішки і собаки.
Обладнання: набори геометричних фігур «Геометрик» за кількістю дітей, реалістичні образні іграшки - кішки і собаки.
Хід заняття.
Вихователь:
Хлопці сідайте на килимок давайте з вами поговоримо. Яке у нас з вами зараз пора року?
Діти:
- Зима.(якщо діти не можуть вихователь допомагає їм.)
Вихователь:
- Стало холодно, звірі поховалися в свої нірки, пташки відлетіли на південь. Люди одягли, теплий одяг, щоб не замерзнути.
Діти сидять на килимі. Лунає стукіт у двері і звуконаслідування: мяу-мяу!
Вихователь:
- Хлопці хто це?
Вихователь слухає висловлювання дітей.
Вихователь:
- Піду, подивлюся.
Вихователь підходить до дверей і читає вірш О. Висоцькою «Холодно»:
Хто нявкнув біля дверей?
- Відчиняйте мерщій!
Дуже холодно взимку.
Мурка проситься додому!
Вихователь вносить в групу іграшку - кішку.
Вихователь:
- Проходь Мурка. Діти давайте поздороваемся з нею!
Діти:
- Здрастуй Мурка!
Діти разом з вихователем розглядають кішку.
Вихователь:
- У нашої кішки кругла мордочка, очі, невеликі вушка, вуса, м'які лапки з кігтиками і пухнастим хвостиком. Погладимо Мурку, яка Мурка ти м'яка, пухнаста, яка ти красива. Як кішка розмовляє?
Діти:
- Мяу-мяу.
Вихователь:
- Так кішка просить молока. Пригостимо нашу кицю молочком?
Діти:
- Так.
Вихователь:
- Пий Мурка молоко, пий. (Умовні дії.)
Вихователь підносить кішку до кожної дитини і спонукає протягнути долоньку, «погодувати» Мурку і сказати «пий».
Діти повторюють за вихователем.
Лунає звуконаслідування: гав-гав!
Вихователь:
- Хлопці до нас ще хтось прийшов. Хто це може бути?
Вихователь вислуховує відповіді дітей.
Вихователь:
- Дивіться, хлопці, хто до нас прийшов.
Вихователь вносить в групу собаку.
Собака:
- Привіт хлопці - гав!
Діти:
- Здрастуй!
Вихователь разом з дітьми розглядає собаку.
Вихователь:
- Подивіться у собачки мордочка витягнута, чорний ніс, вуха, хвіст, густа шерсть, лапи. Дружок голосно гавкає. Як гавкає собачка?
Вихователь:
- Хлопці, але напевно не просто так до нас прийшли Мурка і Дружок, вони прийшли просити нас про допомогу. На вулиці зараз холодно і нашим друзям ніде жити. Хлопці давайте допоможемо їм побудувати будиночки. Допоможемо?
Діти:
-Так.
Діти сідають за стіл, на столі стоять набори геометричних фігур «Геометрик» у всі його геометричні фігури переплутані.
Вихователь:
- Хлопці, але ми з вами не зможемо поки побудувати будинок для наших друзів. Подув сильний вітер і переплутав всі фігури, тепер нам треба спочатку розібрати їх на свої місця за кольором і формою. Діти, давайте спочатку візьмемо всі фігури жовтого кольору і розставимо їх на свої місця, потім візьмемо фігури зеленого кольору (синього, червоного).
Вихователь допомагає дітям, якщо бачить, що дитина не справляється.
Вихователь:
- Молодці, впоралися із завданням!
Діти плескають у долоні.
Вихователь показує, як можна побудувати будинок.
Діти будують будинки.
Вихователь:
- Діти Мурка і Дружок кажуть вам дякую. Вони тепер будуть жити з нами в групі. Дружок буде охороняти, а Мурка коли ви спите співати пісеньки.
Заняття переходить у вільну діяльність дітей.