Конспекти занять з дітьми
«Кренделі»
Заняття з безпосередньо-освітньої діяльності «Ліплення» для другої молодшої групи.
Автор: Удовіна Наталія Юріївна, вихователь, Муніципальне дошкільний загальноосвітній установа
Дитячий сад комбінованого виду № 2 «Калинка», Тюменська область, ХМАО-ЮГРА, р. Нижневартовск.
Мета: Закріплювати прийом розкочування пластиліну долонями. Вчити по - різному згортати отримані ковбаску.
Матеріал: Лялька Катя, пластилін, стеки, клейонки, серветки, дошка, «сюрпризный момент»-готові кренделі
Хід заняття:
Підгрупа дітей заходить в групу і зустрічає їх лялька Катя переодягнена у кухаря. Звертаємо увагу дітей на ляльку.
Читаємо вірш :
Ходить кухар в ковпаку
З поварешкою в руці,
Він готує нам обід.
Вихователь: Хлопці , що нам готує кухар?
Діти: Відповіді
Вихователь: А що нам сьогодні приготував кухар на сніданок?
Діти: Відповіді
Вихователь: (Заносить кошик з іграшками.)
Сьогодні вночі у нас в групі пустували маленькі мишки і всі іграшки скинули в кошик.
Вихователь: Проводить гру «Що зайве»
Хлопці допоможіть нашому кухареві знайти посуд, який знадобиться для приготування нам обіду.
Вихователь: А ще у нашого кухаря є помічники, які нам готують булочки, млинці, пряники. Цього помічника називають пекарем. Давайте ми з вами сьогодні будемо помічниками і спечемо кренделі до чаю. Але для того щоб приступити до роботи нам потрібно одягнути спеціальний одяг.
Вихователь: Діти подивіться, як називається одяг
Діти: Фартух, косинка
Діти одягаються і проходять до робочого столу.
Вихователь: Діти подивіться уважно, що лежить у нас на столі.
Діти: Пластилін, стек, дошка, серветка.
Вихователь: Перед роботою давайте згадаємо правила користування стеком. Їм акуратно режим і не розмахуємо перед очей. Після роботи ложем його на дошку. Пластилін в рот не беремо.
Вихователь: показує ілюстрації кренделів, відзначаємо якого він кольору, як він згорнутий
Діти : коричневого
Вихователь: Дивіться, яка вона красива і рум'яна. Перш ніж приступити до роботи, розімніть пальчики
Пальчикова гімнастика:
Я печу, печу, печу
Діткам всім по пиріжку,
А для матусі милій
Испеку я прянички.
Я всіх гостей покличу
Пиріжками пригощу.
Вихователь: Потім показує, як потрібно правильно відрізати стеком маленький шматочок пластиліну від великого шматка. Маленький шматочок розминаємо до пластичного стану. Потім розкачуємо його двома долонями до освіти «Ковбаски». Педагог повільно показує, як правильно згорнути пластилін, щоб вийшов кренделек.
Вихователь: А тепер хлопці їх треба поставити в піч, щоб вони спеклися. Діти витирають руки серветками.
Діти складають свої роботи на піднос, і всі разом несемо на кухню (іграшкову) ставити в духовку.
Вихователь: А поки наші кренделі печуться, ми з вами розімнемося. Пропоную зробити физкультминутку.
Піднімаємо Руки догори
А потім їх опускаємо,
А потім до себе притиснемо,
А потім їх розведемо,
А потім швидше, швидше
Плескай, топай веселіше.
Вихователь: Хлопці відчуваєте, який аромат, це наші кренделі приготувалися. І всі разом підходимо до духовці.
Під час бесіди відзначаємо правила поведінки з гарячими предметами.
Вихователь: Хлопці духовка дуже гаряча, до неї можна підходити?
Чим потрібно скористатися, щоб відкрити духовку?
Діти: Підходити може тільки дорослий. Потрібно взяти прихватку, а то можна обпектися.
Заздалегідь були покладені в духовку їстівні кренделі.
Вихователь: беру прихватку і обережно відкриваю дверцята. З духовки дістаю піднос з їстівними кренделиками.
Вихователь : Ви хороші помічники, подивіться, які вони у нас гарні вийшли. Всім приємного апетиту.