Конспекти занять з дітьми
«Конспект комплексного тематичного заняття з використанням комп'ютерних технологій (для дітей 5-6 років)»
Автор: Гусєва Лариса Олександрівна, вихователь, Державне казенне установа охорони здоров'я міста Москви «Спеціалізований будинок дитини N7».
Мета: збагачення уявлень про навколишній світ і предметному світі.
Завдання: закріпити знання дітей про класифікацію одягу - зимової, літньої, демісезонного; закріпити знання дітей про пори року.
Обладнання: комп'ютер, комп'ютерна гра, олівець з гумкою.
Хід заняття:
1. Предворительная робота (10-15 хв).
1).Гра « відгадай загадку».
Ст. - Летить без крил і співає,
Перехожих підганяє.
Одним проходу не дає,
Інших він підганяє.
(вітер)
Д. - відповідають.
Ст. - Без шляхи і без дороги
Ходить самий довгоногий,
В хмарах ховаються, в імлі,
Тільки ноги на землі.
( дощ)
Д. - відповідають.
Ст. - Правильно! Молодці!
Часто йде дрібний дощ, небо застилають сірі хмари, трави від
дощу буріють, квіти в'януть. Яка це пора року ?
Д. - відповідають.
Ст. - Правильно! Осінь.
Ось ще загадка: Приходить з добром,
Віє теплом.
Світлом сонячним красна.
А звуть її ....
(весна)
Д. - відповідають.
Ст. - Молодці!
2).Гра «Вгадай за прикметами».
Ст. - Я прочитаю чотиривірш, про який пори року говориться у ньому?
- Білий сніг пухнастий
У повітрі кружляє
І на землю тихо
Падає лягає!
(І. Суріков)
Д. - Про зиму.
Ст. - Правильно! Які прикмети зими ви знаєте ще?
Д. - відповідають.
Ст. - Так, правильно! Взимку крізь сірі низькі хмари рідко проглядає сонечко, дні короткі, ночі довгі. Дерева і чагарники стоять без листя, покриваються льодом річки, повітря стає морозним. Діти катаються на санках.
А ось вірш про червень:
Прийшов червень.
«Червень. Червень!»-
В саду щебечуть птахи.
На кульбабу тільки дмухни-
І весь він розлетиться.
(С. Маршак)
- Про яку пору року йдеться у цьому вірші?
Д. - відповідають.
Ст. - Які ще літні місяці ви знаєте?
Д. - відповідають.
Ст. - Яка погода влітку?
Д. - відповідають.
Ст. - Молодці, хлопці!
3). Гра «Прибери зайве».
Ст. - роздає дітям по 4 картки із зображенням предметів одягу (сандалі, шорти, футболка, панама) одного з сезону і 1 картку із зображенням предмета одягу іншого сезону (хутряну шапку).
Просить дітей розкласти перед собою картки, подивитися і прибрати
зайву, невідповідну.
Д. - виконують завдання.
Ст.-« Якого часу року відповідає його набір одягу?»
Д.-відповідають.
Ст. Хвалить дітей.
2. Робота за комп'ютером (15-20 хв).
Ст. - Зараз ми пограємо в комп'ютерну гру « Одягни по сезону».
У цій грі потрібно допомогти герою (хлопчикові або дівчинці) правильно підібрати одяг по сезону.
- для того, щоб вибрати героя, ви повинні натиснути клавішу.....Tab
- для того, щоб подивитися набір одягу, натисніть клавішу .........стрілочка вгору
- для переміщення рамки на одяг, використовуйте клавіші ................стрілочки вліво-вправо
- для вибору одягу натисніть клавішу ................................ enter
- якщо ви закінчили одягати, треба натиснути на клавішу......стрілочка вниз
- якщо завдання виконано правильно, зазвучить музика, і ви побачите невеликий мультфільм;
- якщо ви допустили помилку якусь річ не наділи) ви почуєте звуковий сигнал, після якого потрібно продовжити правильне виконання завдання.
- Приступайте до виконання завдання.
Ст. - контролює роботу дітей, при необхідності допомагає.
Після виконання завдання хвалить дітей.
3. Фізкультхвилинка (в ігровому залі).
Ст. - зараз ми з вами будемо піднімати в небо літак:
- підніміть руки в сторони - це два крила;
- подивіться очима вліво, вправо, вгору, вниз - до польоту все готово?
- закриваємо двері літака - закрили очі;
- включаємо мотор - робимо кругові рухи очима - ж-ж-ж-ж-
запрацював мотор;
- включили світло - відкрили очі;
- очі сильно замружили - наш літак злітає, набирає висоту;
- очі відкрили - ми успішно злетіли і продовжуємо політ на висоті 5 тисяч метрів - покрутіться навколо себе вправо, потім вліво - бажаю всім успішного польоту;
- зупиніться, заплющить очі - літак іде на посадку;
- сідайте, відкрийте очі - наш літак приземлився.
Підсумок заняття:
Ст. - сьогодні на занятті всі постаралися, впоралися із завданням, всі були молодці!
В якусь комп'ютерну гру ви сьогодні грали? Що треба було зробити в цій грі?
Ввечері обов'язково розкажіть батькам про ваші успіхи на занятті!