Конспекти занять з дітьми
«Моя сім'я»
Логопедичний заняття по формуванню лексико-граматичного ладу мовлення з участю батьків (логопедичний дозвілля)
Автор: Афанасьєва Анастасія Миколаївна, вчитель-логопед, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад - дитячий садок нагляду і оздоровлення N 62 Златоустовського міського округу.
Цілі:
1.Продовжувати разом з дітьми розглядати сімейні фотографії, розповідати про близьких родичів, про їх долі, цікаві випадки з їхнього життя. Закріпити уявлення дітей про сім'ю, родинні стосунки, про обов'язки членів сім'ї.
2.Розвивати пов'язану, діалогічне мовлення дітей
Вчити дітей виступати перед аудиторією.
Формувати у дітей вміння слухати і розуміти звернену до них мову, відповідати на запитання і відповідати на них. Вчити дітей виступати перед аудиторією.
3. Залучити до духовно-моральному вихованню батьків, переконати їх у важливості збереження сімейних традицій, об'єднати інтереси дітей і дорослих.
Продовжувати виховувати у дітей вихованість, стриманість, тактовність - якості, необхідні людині в спілкуванні з оточуючими.
Виховувати у дітей почуття гордості, любові, поваги, турботи про членів родини.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.
Логопед:
-Добрий вечір, шановні гості.
-Добрий вечір, діти. Я рада вас вітати у цій залі.
Мені дуже приємно, що сьогодні у всіх гарний настрій. Я теж відчуваю почуття радості від того, що у нас сьогодні багато гостей. І мені дуже хочеться, щоб гарний настрій не залишав вас протягом усього вечора.
- Діти, ви любите дивитися телевізор? Які телепередачі ви знаєте? А хочете самі взяти участь у дитячій передачі «Моя сім'я». Давайте ми з вами уявимо, що всіх нас запросили на цю телепередачу. Ви згодні бути учасниками?
А ким же я буду? Придумала - буду режисером і оператором нашої передачі!
А телеведучої передачі сьогодні буде Тетяна Ігорівна-мама Андрійка..
Їй допомагатимуть журналісти - ваші мами.
Учасники передачі приготувалися? (Закрили очі - представили, що ви в студії... )
2.
Ведуча:
- Добрий день! Сьогодні в нашій студії хлопці з дитячого садка «Червона квіточка» міста Златоуст. Вони прийшли на нашу передачу для того, щоб розповісти про себе, про свою сім'ю, про своїх дорогих і близьких людей, розгадати секрет щасливої сім'ї...
Я пропоную вам взятися за руки, подивитися ласкаво одне одному в очі і передати тепло, доброту, почуття радості від нашої зустрічі. (Діти і батьки сідають)
3.
- Шановні гості, сьогодні у нас в студії відкрита фотовиставка "Моя сім'я".
Хто хоче розповісти про свою сім'ю? (діти за бажанням підходять до фотографії своєї сім'ї, розповідають, хто зображений).
По ходу телеведуча запитує про членів сім'ї, як кого звати, де фотографувалася сім'я.
- З ким ти живеш?
- Хто найстарший у вашій родині?
- Хто наймолодший?
- Хто чим займається в сім'ї?
ВІРШІ
-Діти, я знаю, що Семен і Андрій знають вірші про своїх рідних. Хочете їх послухати?
Діти читають вірші.
Журналіст N1:
- Хлопці, ви нам розповіли про своїх матусь та бабусь . А хто ще живе з вами? (Відповіді дітей). - А хто хоче розповісти про своїх тат і дідусів? Савелій і Діма читають вірші.
Ведуча: пропонує дітям продовжити розповідь про свою сім'ю. .....
- Ми продовжимо розмову про ваших родинах. Як ви думаєте, що означає слово сім'я?
Міркування дітей.
-Ви праві, це діти, мами і тата, бабусі і дідусі, які проживають в одній квартирі, люблять один одного, піклуються один про одного.
4.
ФИЗМИНУТКА
-Діти, я вам пропоную пограти в гру «Яка моя сім'я?» (Гра проводиться з мікрофоном).
- Велика сім'я;
- дружна сім'я;
- турботлива сім'я;
- хороша сім'я;
- добра сім'я;
- весела сім'я;
- спортивна сім'я...
5.
Журналіст N 2 Гра «Старший-молодший»
- Шановні гості, ми дізналися від вас , що ви знаєте яка у вас сім'я, а до то молодше, хто старше у вашій родині ви знаєте? Давайте перевіримо... (дорослий називає членів сім'ї, а діти повинні скласти пропозиція)
Наприклад, мама віком до бабусі, а бабуся старше мами..
донька-мама
тато-дідусь
син-тато
бабуся-тато
дід-онук
син-мама
Журналіст N 3: Так, чудово впоралися із завданням, а ось ще одне завдання-гра «Один-багато» (освіта мн. числа сущ. в І. п, Р п.
сім'я-сім'ї-багато сімей
дитина-діти-багато дітей
дідусь-дідусі-багато дідусів
мама-мами-багато мам
брат-брати-багато братів
немовля-немовлята-багато немовлят
сестра-сестри-багато сестер
дочка-доньки(дочки)- багато дочок (дочок)
6.
Провідний.
Отже, ми довели, що одне із складових сім'ї позначає спорідненість, зв'язок різних поколінь.
(Прикріплюється перший листок - «спорідненість»).
Провідний.
В гарній, дружній сім'ї у кожної людини свої обов'язки, всі допомагають і саме головне - люблять один одного. А коли люблять один одного, то свою любов висловлюють ласкавими словами.
Журналіст N 4:
А як ви чи вас називають ваші члени сім'ї ласкаво? Давайте пограємо в гру «Назви лагідно»
дочка-дочка, доня-донечка-дочуленька
син-синочок-синуля-синочка
мама-мамуленька-матуся-матінка-мамусю
тато-тато-татусю-папуленька
дідусь-дідусь-дедулечка
бабуся-бабуленька-бабуся
онук-внучок-онучок
внучка-онучка
брат-братик
діти-діти-діточки
Ведуча:
Тепер ми знаємо, що любов і повага до своїх близьких наші сім'ї висловлюють добрими і ласкавими словами.
(Прикріплюється другий листок - «любов»).
Журналіст N 4
Але любов потрібно і своїми справами доводити: допомагати один одному, піклуватися один про одного. І зараз ми хочемо дізнатися, які чудові помічники живуть в наших сім'ях.
- Ви любите допомагати вдома? Зараз і перевіримо.
ВІРШ, Розповідають Поліна і Христина
Гра-естафета «Помічники»
- Зверніть увагу, який у нас безлад у хаті? ( кругом лежать предмети: швабра, ганчірка, совок, віник, шарф, шапка, рукавиці, молоток, цвяхи, кліщі, викрутка).
- 1. « Мамі помити підлогу, підмести підлогу, витерти пил» ( помічники повинні принести їй відро, ганчірку, швабру, совок, віник).
-2. « Тато вирішив полагодити стілець?» ( помічники повинні принести наступні інструменти: молоток, цвяхи, викрутки, кліщі).
-3. « Маленький брат збирається на прогулянку?» ( помічники несуть: шарф, капелюх, хустка, рукавиці).
Ведуча:
Ви всі дружно допомагали, тому у всіх вийшло правильно і швидко...І ми дізналися ще один секрет щасливої родини - вона повинна бути дружною, турботливою..
(Кріпиться третій, четвертий листок - «дружба», «турбота»).
Ведуча: Славно ми сьогодні вечір проводимо, і я, здається, знаю, що ще необхідно для того, щоб сім'я була щаслива. Може, хто-небудь підкаже мені? Так, діти, це всім разом відпочивати, цікаво і цікаво проводити свій вільний час.
(кріпиться п'ятий листок- «захоплення»)
Ведуча:
Гра: «Що б и ви хотіли побажати своїй родині?»
(побажання дітей своєї сім'ї)
Ведуча:
-Час нашої передачі підійшло до кінця. Сьогодні ми з вами поговорили про ваших чудових сім'ях. Послухали ваші розповіді про ваших рідних і близьких людей.
Логопед:
Спасибі вам, дорослі, спасибі дітки. Сьогодні ми всі зрозуміли, що сім'я щаслива тоді, коли вона має багато родичів, коли в родині мир, дружба, повага, любов один до одного.
МАЛЮНОК
Пропонуємо Вам будинку, намалювати портрет своєї сім'ї. Ось і красиві рамочки!.
А завтра ми влаштуємо виставку ваших чудових картин.
Спасибі за увагу!