Конспекти занять з дітьми
«Звук Л»
Конспект логопедичного заняття в підготовчій до школи групі для дітей із ФФНМ.
Автор: Русманова Людмила Василівна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 7» міста Гірничо-Алтайськ Республіки Алтай.
Мета: Розвиток фонематичного сприйняття, через
активізацію пізнавально - мовленнєвої діяльності.
Завдання:
Корекційні - автоматизація звуку Л в словах і реченнях;
- вчити визначати місце звуку Л в слові, ділити слова
на частини.
Розвиваючі - формувати вміння орієнтуватися у групі;
- розвивати слухове, зорове увагу і пам'ять;
- формувати інтонаційну виразність мовлення.
Оздоровчі - вчити знімати розумове напруження через
активізацію загальної моторики.
Виховні - виховувати увагу до зверненої мови;
- виховувати вміння слухати один одного, не перебивати
- розвивати почуття впевненості в собі, чуйність.
Матеріал - два столи, дошка, картинки на звук Л, картинки
тварин (вовк, білка, ведмідь, лось), гра
«мильні бульбашки», будиночки для поділу слів на частини,
картинки - лічилки, музичний центр, диск,
відеокамера, червоний конверт.
Хід заняття
Організаційний момент.
Логопед: Діти, я отримала смс повідомлення від звірів, вони теж пішли в
школу. Їм поставили завдання і вони не знають як його виконати
давайте їм допоможемо. Ви згодні на подорож у ліс?
Діти: Так.
Логопед: Давайте полетимо в ліс на мильну бульбашку.
Діти: Немає, він же лопне.
Логопед: Тоді ми полетимо туди на повітряній кулі. Ставайте в коло,
беріться за руки, надуем куля Ф-Ф-Ф, Ф-Ф-Ф, Ф-Ф-Ф, У-У-У,
У-У-У, У-У-У, полетіли. Ми сьогодні будемо багато говорити,
давайте згадаємо правила.
- Кажу завжди красиво,
Чітко і неквапливо,
Уважно слухаю,
Іншим не заважаю,
Коли мене спитають,
Тоді відповідаю.
А ось і галявина, вдихнули, затримали
дихання, видихнули, приземлилися.
Дивіться хлопці нас тут чекають (на галявині іграшки тварин).
Давайте з ними поздороваемся і назвемо їх ласкаво.
Лисичка - сестричка, ведмедик клишоногий, вовчок - сірий бочок,
білочка - умелочка, коза - дереза, хто ж тут зайвий.
Діти: "коза - дереза - це домашня тварина. (Діти сідають на
стільчики)
Логопед: А тепер послухайте уважно, я назву вам слова, а ви
скажіть якийсь один звук є в кожному з них
Діти: Звук Л
Логопед: Який це звук?
Діти: Приголосний, дзвінкий, твердий
Логопед: На дошці різні картинки, вам потрібно прибрати ті в яких немає
звуку Л. Молодці!
А тепер вам потрібно визначити місце звуку Л у цих словах
Добре. Поділіть слова на частини і поселіть їх будиночки
кількістю складів. Розумники, все зробили вірно.
Давайте відпочинемо. Встаньте один за одним, покладіть руки на
спину сусіда, робимо масаж спини під потешку «Алла зліпила
з пластиліну: бджілку, ластівку, білку і телицю,
човен, лопату і стіл,
яблуко, цибулю і футбол,
глобус, слона і хустку,
клоуна і молоток».
Підійдіть до столу (На столі конверти, закриті прищіпкою),
відкрийте конверти, дістаньте картинки і складіть речення
по кожній з них. Молодці!
На столі перевернуті вниз картинками потішки зі звуком Л.
Кожна дитина бере картинку за бажанням і розповідає
потешку, чітко вимовляючи звук Л.
Хлопці ви дуже добре виконали всі завдання, скажіть будь
звук ви вчились чітко промовляти у всіх цих завданнях?
Діти: Скрізь був звук Л.
Логопед: Нам пора повертатися в дитячий сад. Встали в коло, надуваємо
куля, полетіло, приземляємось, всім удачі.