logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож лісовою стежкою»

Конспект заняття з екологічного виховання у старшій групі.
Скачати презентацію до заняття.

Автор: Штина Іраїда Олександрівна, вихователь, МБДОУ д/з N2 «Кояшкай» р. Мамадыш, Республіка Татарстан.

Мета: Виховати у дітей позитивне ставлення до природи; дати деякі знання про мешканців лісу; підвести до розуміння значення лісу в житті людини, необхідності охороняти це багатство нашої Батьківщини; формувати логічне мислення, різноманітне уявлення про природу; навчити дітей бачити красу лісу і радіти нею; виховувати дбайливе ставлення до мешканців лісу і прагнення взяти активну участь в їх охороні.
Попередня робота: Бесіда про те, як тварини пристосовуються до природних умов. Розглядання картинок із серії «Дикі тварини», «Дерева, кущі».
Матеріал до заняття: гілки дерев і чагарників, килим оформлений під лісову галявину, комп'ютерна презентація, проектор, костюм Домовичка.
 Хід заняття
Вихователь: Добрий день, хлопці. Я дуже рада вас бачити. Візьміться за ручки і посміхніться один одному. Відмінно.
Вихователь: чи Доводилося вам, хлопці, гуляти по лісі спокійно, без метушні, не аукать, не кричати, а просто тихо-тихо пройти по лісовій стежці?
Діти: Відповіді дітей.
Вихователь: Давайте здійснимо уявну подорож на природу. Отже, приготувалися. Уявіть, що ми йдемо в ліс. Закрийте очі і прислухаємося до звуків лісу....
Звучить запис Гармонія світу - «Шум літнього лісу»
Діти закривають очі, а вихователь під музику коментує.
Вихователь: Чуєте звуки лісу? В такому лісі можна побачити багато цікаво: і зайця, і білочку-хлопотунью, і як працюють дятли або як миші тягнуть у свій будинок травичку, як павучки плетуть павутину, як бджоли збирають солодкий сік-нектар і багато іншого. Все ближче і ближче, і ми в лісі? Ну ось ми і прийшли.
Діти відкривають очі.
Вихователь: Хлопці який ліс ви уявили?
Діти: Відповіді дітей.
Вихователь: А я представила ось такий ліс, подивіться на екран (1 слайд: зображення лісу )
Виходить Домовичок (переодягнений дитина)
Домовичок: Дивіться, дивіться! Скільки дерев!
Вихователь: Ой, хлопці, я ж зовсім забула вас попередити, що з нами вирішив йти в ліс Домовичок, який живе у Ані в будинку. Він ніде не був, і ви, хлопці, повинні познайомити його з мешканцями лісу. А тепер дай відповідь на питання Домовичка.
Домовичок підходить до екрану і питає у дітей.
Домовичок: Ой хлопці, як тут у лісі багато всяких дерев і чагарників зростає, але от біда я їх ніколи не бачив і навіть не знаю як вони називаються. Ви мені допоможете?
Діти: Звичайно, ми тобі допоможемо.
Дидактична гра «Якого дерево не стало?» (2 слайд (зображення дерев і чагарників)
Гра на розвиток уваги, діти закривають очі одне з дерев зникає. Діти повинні назвати його.

Вихователь: Ось бачиш Домовичок, скільки різних дерев росте в лісі. А тепер відгадайте загадку:
Під ялинками, під колками
Лежить мішок з голками. (Їжак)
Діти: Їжачок.
Вихователь: вірно - це їжачок. Хлопці подивіться на екран (3 слайд: їжачок)
Звучить запис Дитячі пісні - «Пісенька про їжачка»
Домовичок: Який гарненький! Можна я візьму його додому? Буду годувати його кашею та юшкою....
Вихователь: Хлопці, дозволимо Домовенку взяти їжачка?
Діти: Немає.
Вихователь: Хлопці а чому цього не можна робити?
Діти: Тому що їжачкові в неволі буде погано і він може загинути.
Вихователь: А ось чим живиться їжак тобі зараз діти підкажуть.
Дидактична гра «Нагодуй їжачка» (4 слайд (зображення різноманітних продуктів)
Діти вибирають потрібні картинки.
Вихователь: Так нехай він живе в своєму домі лісі, а ми підемо далі.
Звучить запис Гармонія світу - «Шум літнього лісу»
Фізкультхвилинка. Рухлива гра «Лисиця і зайці»
Вихователь: Ось ми на галявині. Тут росте маленька травичка, можна відпочити і пограти. (5 слайд: лісова поляна)
Вихователь: На цій галявині живе лисичка. Ось вона, в нірці сховалася (викликає одну дитину). А до неї вдаються зайчики і дражнять:
«Лисичка-лисиця, дівья краса,
довгий ніс, рудий хвіст».
Після цих слів лисичка вибігає з норки і ловить зайчат.
Дітиграють.
Вихователь: Так повеселилися трохи, присядьте відпочиньте.
Діти сідають на імпровізовану галявину.
Вихователь: Ой, дивіться, дивіться, хто повзе?! (6 слайд: Жук.)
Домовичок. Фу, який противний! Зараз я його...
Вихователь: Стій, давай у хлопців запитаємо, чи можна тиснути жуків?
Діти. Ні! Вони приносять користь лісі.
Вихователь: вірно, вони приносять користь лісі, переробляють відмерлу траву, листя, запилюють рослини. Ще є такі жуки, які знищують шкідників. Ловити, тиснути, збирати для колекції жуків ми не будемо.
Відпочили, йдемо далі.
Звучить3Dзвук природи «Чудові звуки грози»
Вихователь: Здається, дощ збирається. Давайте дізнаємося, буде дощ чи ні. А як?
Діти. Давайте запитаємо у сонечка. (слайд 7: зображення божої корівки)
Божа корівка, що сьогодні (завтра) буде?
Дощ чи погода?
Погода - лети, якщо дощик - сиди.
Провідний. Дивіться, сидить. Шкода, давайте збиратися додому... А ми зараз скажемо чарівні слова, і дощик буде теплий, «грибний».
Звучить музика Звуки природи «Шум дощу»
Вихователь:
Сонечко-ведрышко, виглянь у віконце.
Там твої дітки сидять на запечке,
Коржі валяють, тебе чекають.
Ось і пройшов теплий дощ.
Після дощику в лісі з'являються...
Діти. Гриби.
Домовичок. А я не бачу грибів.
Вихователь: Давайте допоможемо Домовенку відшукати гриби.
Діти вимовляють приговорку: «Гриб гриб, а мій зверху». (3 рази.)

Дидактична гра «Збери гриби» (слайд 8: їстівні та неїстівні гриби) Називають гриби і складають їх у кошик.
Домовичок. А у мене найбільший, самий гарний, червоний в білу цятку.
Вихователь: Ти зірвав мухомор, а його їсти не можна. Домовичок. (слайд 9: білка з мухомором). Значить, і білочка отруїться, он у неї в лапках гриб.
Вихователь: Звірі їдять мухомори як ліки, в основному це копитні тварини: козулі, лосі. (10 слайд (зображення тварин)
Домовичок. Ой, я стомився, голова болить і натер ноги.
Вихователь: Не плач, зараз ми тобі допоможемо. Хлопці, як допомогти Домовенку?
Діти. До голові потрібно докласти лист лопуха (прив'язують на голову лист), а подорожник прикласти до ноги.
Вихователь: А ось тобі вітаміни, щоб не плакав. Це :..
Діти. Суниця.
Домовичок. Дякую, я вже добре себе почуваю. Як багато я дізнався, побувавши з вами в лісі!
Вихователь: А нам час повертатися додому. На прощання ми заспіваємо пісню про нашої улюбленої берізці.
Виконується пісня «У полі берізка стояла».
Домовичок. До побачення, хлопці!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове